Absolvovali ste operáciu polypov v nosných dutinách?

26. okt 2023

Má ísť môj muž a tak nejako zvažuje či áno či nie, celkovo aká je rekonvalescencia a tak. Budem vďačná za každú skúsenosť. Našla som len diskusiu o nosových polypoch. Ďakujem.

karolinakovac
26. okt 2023

Moja mama (65r.) bola na tomto zákroku pred rokom, pretože každú jar a jeseň mala neskutočne upchaté nosné dutiny že jej už nič nepomáhalo a nevedela dýchať nosom vôbec. Zákrok okej a po zákroku ju trochu vystrašilo že zvracala krv keďže jej z anestézii bolo nevoľno a krv jej zatekala do žalúdka a potom to vracala. Dva dni bola na klinike potom ju pustili domov a všetko bolo v poriadku. Len pravidelne musela si dávať do nosa také ampulky s tekutinou aby jej polypy znova nenarástli. A odvtedy má s tým pokoj úplne, krásne čisto dýcha cez nos. A to sa riadne bála a stresovala. A zvládla to super. Bola na súkromnej klinike v LV.

kacusik69
26. okt 2023

Mne toho robili trochu viac, vratane polypov (+ kyret sliznice, sekanie prepazky, nosna mandla von atd.) - vsetky “problemy” sa mi ale po case vratili, som alergik…

autor
26. okt 2023

@karolinakovac dakujem za info. A ona tie polypx mala v nose, alebo v dutinach?

autor
26. okt 2023

@kacusik69 a liecba ako? Bolesti? Bola si dlho PN?

marca12
26. okt 2023

Polypy treba vybrat,robia problemy a mozu prerast do nadorov. Liecba po operacii nie je bolestiva ako po operacii madli. Mnohi ani nemaju bolesti. Po operacii asi 10 dni nesportovat,nerobit prudke pohyby,nepredklanat sa.

autor
26. okt 2023

@marca12 tak prva doktorka sa tvarila ze ked chce tak ho posle do nemocnice, no ani jedna mu take nieco nepovedala, ze to moze prerast. Si zdravotnik? Alebo odkial mas tuto info prosim? A dakujem za info

marca12
26. okt 2023

Mne to povedal orl lekar.

kacusik69
27. okt 2023

presne si uz nepamatam ako dlho som bola PN, studovala som, ale myslim ze 2 tyzdne som doma bola… bolesti som nemala, iba este v nemocnici a aj to len dokym som mala tamponadu v nose a dutinach, to ma sialene bolela hlava (ako ked mas upchate dutiny ale asi 10x horsie na pocit aspon pre mna) …

karolinakovac
27. okt 2023

V dutinach

freacierna
16. mar 2024

ak to niekomu este pomoze tak ja som absolvovala minuly piatok v narkoze. najvacsia bolest boli tie tampony v nose 24 hodin. to bola fakt extremna bolest a tesila som sa na to kedy mi ich vytiahnu. potom sa mi velmi ulavilo a teda uz ma nic nebolelo. cistim si nos morskou vodou a este trochu smrkam krv ale inac uz je po tyzdni vsetko relativne v pohode a volne dycham nosom

zuzka707ef
3. jún 2024

@freacierna ako dlho ste boli v nemocnici? Manzela to caka v stredu tuto.