Absolvovali ste magnetoterapiu?

denimi
25. aug 2012

Som po operacii panvy a bedroveho klbu a zacala som rehabilitovat, chodim na magnetoterapiu, ale mam pocit, ze to este viac boli a navyse ma bolia aj krize z toho. Mate s tym nejake skusenosti? Dakujem 🙂

domin85
25. aug 2012

Ahoj,
no, magnetoterapia vyuziva pulzne elektromagneticke pole na liecbu. Nie je to ako ked si das pilulku a ocakavas ze zaberie do desat minut. Mnohym ludom zaberie az po dobrani procedur a naslednom tyzdni dvoch "odpocinku" od terapie. A ano, moze sa stat ze po prvych dvoch troch navstevach mas skor pocit opacneho ucinku, ale ide o to, ze ak si doteraz neabsolvovala nic podobne telo si musi najprv zvyknut na novy podnet. Prirovnala by som to k tomu, ked ides prvykrat do fitka a stravis tam hodinu- nasledovne tri dni mas svalovicu. A ta boli. Ale po mesiaci pravidelneho treningu citis ze ti pohyb pomaha 😉
Jasne nemusi tato terapia sadnut kazdemu ale stertam sa s tym vynimocne, mozno tak 5% ludi, keby si ale mala zly pocit aj po skonceni, teda ze ti to nepomohlo ale skor podrazdilo, pripomen to zakazdym ked ti bude niekto rehabilitaciu predpisovat, aby sa zamerali skor na ine moznosti liecby.

Ak mas nejake dalsie otazky, napis mi IP

Vela zdravicka prajem 😉