Absces sa mi hojí už dva mesiace

vladuskaa
3. jún 2022

Ahojte už som tu písala ohľadom abcesu ktorý sa mi urobil.... 20 apríla ..tento abcesu sa mi hojil skoro dwa mesiace keďže ešte sa mi stále hojí ale nemôžem tomu uveriť 😕😕 že som si na tej istej ruke a rovno pod ranou nahmatala ďalšiu hrčku pod pazuchou prosím stretol sa už niekto s takim niečím 😥😥😥😥

roja01
4. jún 2022

V puberte som mala taketo abscesy na tvari a raz na rameni. Aj som s tym 2x lezala v nemocnici, pretoze obrovsky zapal, kym sa chirurgicky otvoril lezal pri trojklanom nerve. Este stastie, ze sa mi tie miesta zahojili tak, ze ich vobec nevidiet. Liecili ma tzv. autoimunitnymi iniekciami. Zobrali mi vlastnu krv a pichli mi ju naspat do svalu. Okrem toho mi to cistili tak, ze mi vycistili - vybrali stenu abscesu, aby tam nevznikol akoby vacok, ale aby to cele zarastlo. Mala som postupne tychto abscesov asi 5. Asi som to mala namiesto akne.

lindusss2016
4. jún 2022

@vladuskaa ja som mala obrovsky absces na stehne, rozsiril sa do flegmony, takze mi to museli obrezavat a tiez hrozil pobyt v nemocke, ktoremu som sa o chlp vyhla. Vyrezali mi do nohy dieru velku ako dvojeurovka, hlboku asi 1 cm. Ale hojilo sa to potom uz celkom fajn. Uz po dvoch tyzdnoch vyzerala rana omnoho lepsie. Toto je foto po tych dvoch mesiacoch? Chodis este na chirurgiu? Ak sa ti to takto zle hoji, povedala by som, ze budes potrebovat vyzivu zvnutra. Druha hrcka moze byt aj zdurena uzlina, nakolko si tam mala zapal. Boli ta ta hrcka? Kazdopadne to treba ukazat dr.

lindusss2016
4. jún 2022

@vladuskaa teraz vidim, ze fotka je z 20.4. skus sem hodit aktualnu, ako to vyzera

slavomira236
4. jún 2022

@vladuskaa ahoj mne sa pred 3 týždňami spravil na spodku prsníka vytiahli mi hnis no stále ma to pobolieva a je tam guľka tak asi nevybrali všetko mám už z toho stres ...a keď som uvidela tvoju foto mám ešte väčší...stačili pred 3 týždňami ihlu do prsnika

vladuskaa
autor
4. jún 2022

@lindusss2016 nie tá fotka je tri dni po zákroku mne sa to hojilo skoro 2 mesiace mala som 2 CM ranu ale už to mám skoro zahojene len sa mi urobila hrčka pod tou ranou 😕😕😕

loginexistuje
4. jún 2022

@vladuskaa otazka je ci ti vyrezali puzdro ak nie mohlo sa znovu nazbierat mozno ichtamol mast ale len okolo nie na ranu (nemas foto ako je to teraz) aby to vyhnisalo

loginexistuje
4. jún 2022

a to ti nemechali taku dieru hadam ale zasili a dali dren

amadea3
4. jún 2022

urcite sa chod ukazat doktorovi… minimalne kvoli vyluceniu moznych ochoreni ako napr. hidradenitis suppurativa. drzim palce

lindusss2016
4. jún 2022

@vladuskaa no ta hrcka nemusi nic znamenat, ale aj moze. To mi povedal lekar, ked dcere narezali absces, ze sa tam moze urobit hrcka, nieco ako jazvicka, ale pre istotu to chod ukazat, moze sa v tom puzdre naozaj nieco nanovo zbierat

vladuskaa
autor
5. jún 2022

@lindusss2016 vďaka za radu...🙂

vladuskaa
autor
5. jún 2022

@amadea3 určite pôjdem vďaka 🙂

vladuskaa
autor
5. jún 2022

@loginexistuje nie oni mi to nezašili ja som chodila dwa mesiace na čistenie kde mi stále dávali novú dren a nechali mi to tak a furt sa mi to ešte nezatiahlo mám to stále takto a hneď dole sa mi urobila ďalšia hrčka ....😕😕😕😕 Och zase sa mám načo tešiť 😥

amadea3
5. jún 2022

https://www.hsonline.sk/co-je-hs.html precitaj si, podla foto mi to dost pripomina tuto diagnozu, treba to urcite riesit u dermatologa a co najskor.

vladuskaa
autor
6. jún 2022

@amadea3 vďaka 🙂

klaudia1212
26. okt 2022

@lindusss2016 ahoj mozem otazlu ohladne abcesu

lindusss2016
27. okt 2022

@klaudia1212 ahoj, ano pokojne sa pytaj

klaudia1212
27. okt 2022

@lindusss2016 ako vyzeral tvoj abces a ako dlho si ho malanez si sla ku dr?
Lebo pred 5 dnami som malavyrazku a ako keby chlp v nej a za 5dni to mam taleto a hrozne sa bojim aby to nebol abces ach prva. A posledná je na začiatku a v strede je aktuálne

hlubik
27. okt 2022

@klaudia1212 zas kovidova riť

jesenzima
27. okt 2022

@hlubik 😀 fotka tejto riti bude pod každou témou absces ...

jesenzima
27. okt 2022

@klaudia1212 naozaj je to obyčajný jebak, ktorý bolí a časom sa vstrebe. Dezinfikuj, nechytaj, vetraj ...

klaudia1212
27. okt 2022

@hlubik inak to je velmi dospele sa smiat zo zdravia inej osoby a ked ho nieco trápi tak ja osobne sa snazim pomoct povzbudiť a ked neviem racej nekomentujem

hlubik
27. okt 2022

@klaudia1212 ja sa nesmejem, nevidím dôvod aby pani každý deň dávala svoj zadok do diskusie.

hlubik
27. okt 2022

@klaudia1212 a podotknem ani by ma nenapadlo takéto fotky dávať

hlubik
27. okt 2022

@klaudia1212 kup si čiernu masť a za deň to maš vyťahane, prepichnuť a vydezinfikovať.

lindusss2016
27. okt 2022

@klaudia1212 smeju sa tu z jebaku lrn tie, ktore absces nemali... Ja som ho mala spredu hore na stehne a zo zacistku to bol len uplne mini pidi jebak, ako by tu damy pivedali, par dni sa to nehojilo, postupne zacalo zvacsovat a potom uz to islo rychlo, v piatok som to mala take asi ako ty teraz, v nedelu vecer sa mi to uz fakt nezdalo, isla som na pohotovost, kde som natrafila na rovnakeho experta ako su tu podaktore. Poslal ma domov s tym, ze nic 😞 v pondelok rano mi to uz na chirurgii rezali, dostala som atb, z abscesu sa mi to rozsirilo na flegmonu, co je uz neopuzdreny zapal, mala som horuce, cervene a napuchnute cele stehno, mimochodom v abscese uz bolo cierne odumrete tkanivo, dr mi do nohy vyrezal dieru ako dvojeurovka a hlboku asi 1 cm, plakala som velmi a to mam pomerne vysoky prah bolesti, na druhy den na kontrole mi tu ranu musel narezat este viac, tak to uz som myslela, ze ani nezvladnem, ale povedal, ze ked to nevydrzim, pojdem s tym na hospitalizaciu... Takze tolko k tomu, aku srandu si tu robia z jebakov. Nastastie po druhom rezani a ucinku atb sa to potom zacalo zmensovat, ale rana sa mi hojila poriadne dlho. No neplas sa, nemusi to takto dopadnut, co najskor si kup ichtyolovu mast a poriadne na hrubo natri, na noc prelep, rano by si mala mat vyteceny hnis. Este by si si mohla zohnat esencialny olej, tea tree, levandula alebo kadidlo a to natierat pocas dna. Ja velmi lutujem, ze som vtedy este oleje nepouzivala, ale mam klientku, ktora sa abscesu na kostrci zbavila vdaka nim.

klaudia1212
28. okt 2022

@lindusss2016 ja som to uz dva krat dala mast gafrovu a nic mi nevtxiahlo mozno mam pocit ze je to v nutri kus mensie ale nevytiahlo nic to sa akoze moze aj vstrebať?

lindusss2016
28. okt 2022

@klaudia1212 nie gafrovu, ichtyolovu treba, ta taha hnis. No ak to mas taketo cervene a boli to, hnis je tam urcite

klaudia1212
28. okt 2022

@lindusss2016 isla som radcej dr
Ppvedla abces ze to treba vypustiť aj ked a masti som to mala lepšie ale bala somnsa víkendu a chcela ist radsje mojmu dr chirurgovi
Ach narezal bolelo kus dost ale potom tam dal gumocku drenaz
Poneldlok mam ist na kontrolu a zatial mam davat betadine a gazovat
A moja otazka ma teba bojim sa kedy to skonci? Boim sa toho aby stale sa to neopakkvalo myslim ze kazda jedna kontorla rezanie atd aby to nebolo tak
Aj ja mam antb
Mozea mi povedať ty si bola aj na operacii? Ci ako to u teba skončilo?

klaudia1212
28. okt 2022

@lindusss2016 a ta flegmona je co? Lebo ja to mam napisane v sprave flegmona abcess ale neviem mne sa nezadlo okrem toho ze by aom mala okolie dost cervene ze by to palilo teraz sa zacunam bat je to niečo horšie?

lindusss2016
28. okt 2022

@klaudia1212 neboj, ak ti to uz narezali a dali atb, tak to bude dobre. No u mna to dopadlo tak, ze mi vlastne musel na dvakrat az rezat a dostala som atb s tym, ze ak sa to po dvoch dnoch nezlepsi, idem lezat. Ale nastastie atb zabrali. Absces mas vlastne opuzdreny zapal a flegmona je, ked sa ti to uz rozsiri do okoliteho tkaniva, to je vlastne to silne zacervenanir okolo. Ale takto z fotiek usudzujem, ze ja som tu flegmonu mala ovela horsiu, mne sa to rozsirilo na pollu stehna a to neprehanam 😞 aj moja dcera mala abscesy, dokopy tri, ale flegmonu nikdy nemala. Vzdy sme zasiahli vcasne. Neboj sa nic, uz to bude ok, atb potrebuju 48 hod, kym zaberu, ale potom to uz pojde lepsie. Davaj si cecko a decko, aj probio. Do buducna treba spravit nejaku ocistu tela a posilnit imunitu, dobre protizapalove ucinky ma napr.mlady jacmen, ale ten je lepsie nasadit na jar. Zatial si zaobstaraj kvalitny tea tree olej a ak by si si vsimla, ze sa ti zacina niekde cervenat alebo zapalovat, hned to s tym namaz.