Ablácia srdca

mlaskova
14. máj 2023

Ahojte
Chcela by som sa vas prosim opytat ti co ostali v nemocnici po ablaci srdca , ako ste sa citili, vysetrenia potom ste absolvovali ake, sportove aktivity ste mohli potom vykonavat, mali ste jazvy na nohe,boli ste na infuziach atd...? Bola by som vdacna za vsetky odpovede, dakujem 😊.

mar_tina777
14. máj 2023

@mlaskova v nemocnici som bola asi cca 4-5 dni, jazva mi zostala iba na nohe ale ani ju nevidno pokiaľ sa na ňu nezameriavam. 🙂 ono vraví sa že život po ablacii žiješ taký istý ako pred ablaciou.. lenže ja tak nevladzem ako som vládala pred tým, ale samozrejme športové aktivity normálne môžeš vykonávať aké si vykonávala aj predtým len zo začiatku opatrne.. Na kontroly chodím už len raz ročne ku svojej dr po operácii som bola sledovaná v BA kde mi to robili. cca 2-3x do roka kontrola. A vyšetrenia len také klasické, EKG, EKG holter, tlak, pulz, krv. To je asi všetko. Od operácie mám cca 8rokov… a asi prvé 3 roky som bola v tej BA sledovaná. Ak by ťa ešte niečo zaujímalo kľudne sa pýtaj. 🙂

ivanalev
20. feb 2024

@mar_tina777 Ahoj už je tomu skoro rok co si tu podala,ja sa chcem spýtať či od ablaciu máš pokoj a akú arytmiu si mala, ďakujem

mar_tina777
5. apr 2024

@ivanalev ahoj 😊 pokoj ako pokoj, záchvat som od vtedy nemala ani jeden, ale posledné dva roky bojujem s vysokým tlakom. Ale to s tým nesúvisí. Neviem presne aký typ arytmie to bol ale keď prišiel záchvat mala som tep nad 200úderov za minútu cítila som sa po záchvate veľmi slabá a bola som odpísaná aj na dva dni. Niekedy bol záchvat raz do mesiaca inokedy aj 10x do mesiaca a RZP zakaždým záchvatom. 🙂