7. deň po extrakcii zubu

robert0
5. jún 2023

Zdravim, myslite ze je v poriadku ked min. pondelok bola extrakcia zubu a dnes to vyzera takto ? ( foto ). Bol tam aj skryty zapal, nasadene atb ktore su douzivane, bolest pretrvava.

Dakujem vopred za odpovede.

cyberk
5. jún 2023

Fuuh no moja znama ma uz mesiac problem so zubom, kt. jej trhali.. nie a nie ta bolest prejst, uz 2 zubari sa jej na to pozerali.. nic nezistili.. drzim palce nech sa citis cobynic lepsie

kvetinka1918
5. jún 2023

@robert0 ahoj radšej sa objednaj k zubárovi s tým na kontrolu a nech ti povie čo ďalej ten bude vedieť najlepšie a keď bolesť pretrváva čím skôr tým lepšie navštívt zubára.

romanka06
5. jún 2023

Jj, toto nie je sranda, choď k zubárovi, tu sa nepýtaj ani sa nepustaj do samoliečby

nikola81
5. jún 2023

Ja som 2 tyzdne po extrakcii a prvy tyzden bol priserny. Druhy den som sa vratila k zubarovi koli neznesitelnym bolestiam. Dostala som atb Dalacin+Entizol. Velmi pomaly to ustupovalo. Vravel ze ak po tejto kombinacii liekov bolesti neprestanu tak je to neurologicky problem. To co mate v rane nevytahovat, je to zrazenina ktora brani prieniku bakterii ku kosti. Inak vznikne suche lozisko a este len to je bolest. Kazdopadne o pretrvavajucej bolesti by som sa opytala zubara. Mozno pripadne ranu znova vycisti a da do nej nieco na preliecenie

robert0
autor
5. jún 2023

Dakujem za odpovede, zo zubarom som v kontakte, prave som snim aj teraz dovolal, išlo mi len o skusenosti inych, samozrejme o ziadnu domacu liecbu sa pokusat nebudem, na taketo veci su odbornici nie ujo internet :D Dr povedal ze extrakcia bola narocna, to aj hej (1h aj dake drobne v kresle :D ) dokonca mam aj lymfaticke uzliny opuchnute, dlhodobo, cize mrtvy zub narobil pekny bordel, povedal ze treba čakat este minimalne 10dni nech to vsetko poustupuje, bolest mi nevadi, som na nu zvyknuty. Neprajem tieto tazkosti nikomu veru... najhorsie bolo ze zub vobec nebolel a ani nebol naznak ze to ide odtial, az rtg odhalilo co sa deje .... zapal.

robert0
autor
12. jún 2023

Nikto nemal podobnu skusenost ? Mrtvy zub, nalez ( zapal ) pod nim, nasledovala extrakcia ale po 2 tyzdnoch stale neprichadza ulava ( tzv. Zdurene uzliny pod usami, skrabanie v hrdle, knedlik v krku, bolest krku vseobecne …) ďakujem za odpovede

laurikalalinka
12. jún 2023

@robert0 Jedná vec je mŕtvy zub,ale zápal a bolesti robia koreňové kanáliky,tie treba prečistiť,nasadiť antibiotiká,hlavne aby kanáliky boli mŕtve..je divné že po extrakcii sú bolesti a iné problémy,mne to príde akoby bol tam ešte viac zanesený zápal..

robert0
autor
13. jún 2023

@laurikalalinka on to zubar prečistil, aj atb som mal, dalacin na 5dni, ono to bol skryty zapal pod tym zubom, bol tam mostik, cize samotne ten zub nebolel ale bol KO... zajtra idem na kontrolu tak uvidime čo stoho bude, či stale zapal alebo čo ...