66 ročnú maminu mesiac bolí hlava

katuskaveronika27
29. jan 2022

Dobrý deň chcem vás pekne poprosiť kto má skúsenosti alebo prešiel si už týmto nech sa mi ozve budem vďačná . 🙏. Ide o moju mamku má 66rokov a už skoro mesiac ju boli v kuse hlava . Ta bolesť je nesmierne hrozna . Má navali na odpadnutie hneď si musí sadnúť. A na temene hore na hlave vraj pociťuje horúci tlak . Neviem ako to mám opisat . Proste keď jej Chitim hornú časť na hlave tak to má spuchnuté a na dotyk až horúce. 😑prosím poraďte čo to môže byť? Bola na neorologii ale až 3 februára je obiednaná na CT mozgu

jaroe
29. jan 2022

@katuskaveronika27 možno vakcina?

perdita11
29. jan 2022

@katuskaveronika27 moja teta mala bolesti hlavy, sle bez zavratov. Tiez je objednana na CT mozgu, zatial jej lekarka dala B12 injekcie

katuskaveronika27
autor
29. jan 2022

@jaroe je už druhý krát ockovana . Ale tieto ťažkosti mala ešte pred tým ako sa dala očkovať

denda007
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kluska
29. jan 2022

@katuskaveronika27 cize vsetky priznaky mala aj pred ockovanim alebo nieco jej pribudlo?
nic ine nema? tlak ma v poriadku?

schatzinkaschatzinko
29. jan 2022

@katuskaveronika27 precitaj arteritis temporalis, ci to pasuje

katuskaveronika27
autor
29. jan 2022

@kluska tlak ma už skoro 3 rok vysoký ona sa aj lieči na tlak . Vždy ma nad 190

iwesska
29. jan 2022

@katuskaveronika27 To ma ale zlu liecbu tlaku,ked aj s nou ma 190. Mala by mat max.140/90. Moze mat aj z toho problemy.

katuskaveronika27
autor
29. jan 2022

@iwesska no ona aj keď nemá tlak lebo tlak nemá každý deň. Ale tie nevoľnosti má každý deň. Niekedy sa nevie ani postaviť príde nanu taká slabosť závraty

kluska
29. jan 2022

no a tie nevolnosti uz tiez ma 3 roky? a tiez ked ju teraz hlava boli, tak hodnoty tlaku ma rovnake alebo vyssie ako ked ju hlava nebolela? mne sa inac vidi, ze ona ma nejaky zapal

katuskaveronika27
autor
29. jan 2022

@kluska no takto tieto nevoľnosti má iba mesiac a hodnoty tlaku má niekedy nižšie a niekedy vyšie ale tie nevoľnosti má stále

kluska
29. jan 2022

a ako dlho je po vakcine?

katuskaveronika27
autor
29. jan 2022

@kluska už 3 mesiac

ummimaryam
29. jan 2022

@katuskaveronika27 pokial mala problemy pred vakcinou, vakcina to zvycajne este zhorsi. Dajte jej urobit rozbor krvi, krv sa po vakcine zraza mozno ma mama upchate cievy do mozgu preto tie navaly horucavy a pocity na odpadnutie. Urcite to rieste

katuskaveronika27
autor
31. jan 2022

@schatzinkaschatzinko áno pasuju tam všetky príznaky čítala som

schatzinkaschatzinko
31. jan 2022

@katuskaveronika27 tak v tom pripade musi ist okamzite k lekárovi. Urobit sedimentaciu, ocne vysetrenie a sono arterie

katuskaveronika27
autor
1. feb 2022

@schatzinkaschatzinko bola u svojej lekárky a povedali že má čakať do zajtra lebo má ísť na CT takže zajtra sa uvidí 😑