50-dňové cykly

mayy
25. júl 2021

Dobrý deň, poprosím o radu, skúsenosť..
rok a pol som brala HAK Belara, nesedela mi, pribrala som z nej 12 kíl, nechuť na sex, náladovosť... tak som ju vysadila minulý rok v júny (myslím). Prvýkrát mi prišla menštruácia myslím o pár dní neskôr (asi 30deň), potom meškala skoro 2 mesiace, a ďalšie cykly boli 47, 39, 40, 37, 56 a teraz je to 51 dní a stále nič. Testy sú negatívne (posledný robený dnes - takže by mal byť pozit alebo negat na 100%). (nikdy som nemala pravidelný menzes ani pred HAK - vždy to bolo asi 30-35 dní). Moja otázka znie, čo sa deje? Máte s tým niekto skúsenosť? som si na 80% istá, že mám anovulačné cykly - pred HAK som mala skoro vždy slabunke špinenie v strede cyklu ktore trvalo možno pol dňa. Pôjdem k mojej Dr. určite, ale nechcem ísť pred tým ako mi príde táto menštruácia pretože ona by to riešila samozrejme vyvolávačkou, ktorú ja úplne nechcem. Mimochodom, mám jemné bolesti v podbrušku a začala ma bolesť cysta v prsníku ktorá sa neozvala už nejaké roky. Som z toho frustrovaná. Ďakujem za každú odpoveď

len_nig
25. júl 2021

Mala som to veľmi podobné, bolo to PCOS.

luccija
25. júl 2021

@mayy hormonálnu profil spravit

mareka49
25. júl 2021

Tiež ma napadlo Pcos, ale myslím ze by nemali byť vyvolané HAK.
To je ochorenie spojené so stravou, stresom, nadváhou, metabolizmom cukrov.
Rozhodne nebuď nešťastná.
Telo sa môže očistiť a vrátiť aj k stredné dlhému cyklu.
Rozhodne by som teraz nič nebrala a ani nepichala, skôr sa zamerala na životný štýl.
Cyklus sa ti môže vrátiť do pôvodnej strednej dĺžky.
Teda ak ta to trápi aj z hľadiska možnej snahy o dieťa.
Pcos ma veľa žien a dá sa s tým aj tehu.

mayy
autor
25. júl 2021

@mareka49 Nie nie, dieťa ma vôbec netrápi teraz, ani možná neplodnosť ak sú naozaj moje cykly anovulačné. Skôr ma trápi psychická stránka a náladovosť vďaka týmto cyklom. Každá menštruácia je premňa oslobodením :D ďakujem za odpovedať ale veľmi

rooberta
25. júl 2021

Ja ked som vysadila antikoncepciu tak som nemala menstruaciu aj tri mesiace, potom prisla, potom zas dva mesiace nic, na nete som nasla dobre ohlasy na doplnok wild yam premium, zacala som uzivat a menstruacia znova kazdy mesiac ako hodinky. Ked som si myslela, ze uz mam cyklus upraveny, vysadila som a menstruacia mi znova neprisla. Tak som ho nasadila spat a brala vkuse rok, potom mi uz nevynechala ani raz.

mayy
autor
25. júl 2021

@rooberta Ďakujem, skúsim užívať, doplnky stravy sú mi sympatickejšie ako lieky 🙂

mayy
autor
25. júl 2021

@mareka49 inak k tomu životnému štýlu, som vegetariánka, jem prevažne zeleninu a ovocie, nepijem, cvičím, plávam, mám 167cm a 58 kíl.. neviem čo by som vedela zmeniť. Možno len to fajčenie 🙂

viky_21
25. júl 2021

Ak chces nieco prirodne vyskusaj kvapky Gynex, mne pomohli s upravou cyklu ale jasne, ze to nebola mesacna zalezitost.

mareka49
25. júl 2021

Tak je možné, že telo sa len potrebuje očistiť po HA.
Mozno by som ešte skúsila alchimilku, možno ti zápasuje, či Vitex jahnaci.
Veľa šťastia s cestou ku kratsiemu cyklu

mareka49
26. júl 2021

A ešte hormonálna joga.
Na youtube sú aj Slovenky fajn videa takže aj to podľa mňa neuškodí, skôr pomoze