5 dňová karanténa

rozalka_13
31. jan 2022

Ahojte, som po 5 dňovej karanténe aj pn, lenže necítim sa ešte úplne dobre a lekárka povedala že mi pn nemôže predĺžiť, že majú tak dané 5dni karanténa 5 dní pn.... je to pravda?

ivkazba
31. jan 2022

Kamoška má teraz covid a písala mi, že 5 dňová karanténa končí vtedy, ak posledný deň z tých 5 nie sú príznaky, inak lekár PN neukončuje. Takže pani lekárka by si asi mala naštudovať opatrenia.

anjelicek26
31. jan 2022

Lekarka nech si to dostuduje, pri priznakoch (alebo stale pozitivnom domacom teste) sa karantena predlzuje...

desore
31. jan 2022

@ivkazba Kto ukoncuje PNku?

ivkazba
31. jan 2022

@desore PN ukončuje lekár, ale až keď človek nemá príznaky.

balaskovae
31. jan 2022

zaujimave ako sa lekari ohanaju karantenou a zoberie si pani doktorka na svedomie ked by ti ju ukoncila a nedajboze by si nakazila niekoho ineho? ach skoda slov.

luccija
31. jan 2022

@rozalka_13 nie je to pravda veď človek sa po teplotach môže cítiť zle ešte oveľa viac dní kamoška tiež je ešte úplne chorá.

panelacikova
31. jan 2022

@rozalka_13 pani doktorka je divná. 5-dňová karanténa znamená povinnosť byť doma minimálne 5 dní. nie povinnosť ťa po 5 dňoch vypísať do práce. vo všeobecnosti platí, že nemáš mať 24 hodín žiadne príznaky, aby si mohla nastúpiť do práce. PN ti tak môže trvať pokojne aj 2 týždne.

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
seahorse27
31. jan 2022

To je co za doktorku? PN sa predlzuje, ak pretrvavaju priznaky…

nina19833
31. jan 2022

Nechapem, ak mas este nejake tazkosti a nie je ti proste dobre, tak si myslim, ze na to nie je nejaka tabulka a mala by ti to proste predlzit pn

rozalka_13
autor
31. jan 2022

Ešte mám slabú nádchu a kašeľ. To mi na to povedala že to je covid a to mi bude pretrvávať najmenej 3 mesiace. Že zo zákona mi nemôže predĺžiť pn... vzala som si na 3 dni dovolenku z práce

renka30
31. jan 2022

Moja dcera ma teraz covid. Vo stvrtok pozitivny test aj prve priznaky, v piatok priznaky, od piatku uz nic...doktorka povedala, ze mam v utorok zavolat a povedat ako sa ma, podla toho rozhodne, ci moze ukoncit karantenu. Pri priznakovom priebehu o ukonceni karanteny rozhoduje lekar, v zasade ak mas 24 hod pred ukoncenim 5 dnovej karanteny priznaky, tak karantenu nekoncis. Zavolaj na NCZI a informuj sa. Ak potvrdia, karantenu zavolaj lekarke nech ti laskavo predlzi PN...

rebeka3333
31. jan 2022

Dobrý deň aj ja by som sa chcela pripojiť a spýtať pozitívna som od stredy som našťastie bezpriznakova sestra to doniesla zo školy pcr pozitívny piatok viem že karantena konci po 5 dni po pcr čo by bolo stredu ale doma som si robila test antigen a stále pozitívny viete mi poradiť dokedy môžem byt pozitívna na teste a dokedy je človek infekcny ? Nech viem radšej ďakujem

renka30
31. jan 2022

@rebeka3333 bezpriznakovi koncia karantenu po 5 dňoch, netreba zbytocne robit test, pozitivita moze stale pretrvavat

slavomira236
31. jan 2022

@rebeka3333 ak ti vychádza domáci test stále pozitívny ešte si infekčná tie domáce ukazujú len vyššiu infekkcnost...