3 zuby múdrosti a rezanie ďasna

ivulik2311
7. dec 2019

Dobry vecer..mam taky problem. Vysli mi uz 2 spodne zuby mudrosti, pri oboch mi zubar musel rezat dasno. Ten prvy z pred par rokoc je uz pekne vonka, a drihy mi nedavno rezal. Este nieje cely von, a stale si z toho dasna nad nim vytlacam hnis. Obcas zaboli, ale ked to vytlacim tsk je akotak fajn. Ale! Neviem ci to tak ma byt, ale zacal mi vychadzat uz aj treti zub, hore. Ono by to bolo zatial OK, uz sa akotak prerezal kusok von, lenze on sa mi tlaci aj z boku, normalne mam na boku dasna hrcu krvou podliatu tvrdu a kurevsky to boli, hlavne ked rozpravam, kedze je to rovno pod vnutornou stranou lica. Neviem teraz ze keby s tym aj.idem k.zubarovi, ci by mi musel rozrezat cele dasno cize aj z boku ci ako..zacinam.byt z toho riadne na nervy a hlavne si neviem predstavit ked ss mi to z boku prereze ako to bude, ved budem mat dorezane doskrabane cele lice z vnutornej strany 😢

ciernysokol
7. dec 2019

ten druhy zub vytlacat hnis a vyplachovat repikom,ja by som skusila aj citricidal,je proti bakteriam.treti zub spravit rtg,ci rastie ok alebo ho bude cely treba vybrat.ale to vsetko ti povie zubar.tteba ist za nim,pohotovost nie.ak rastie dobre a nevytlaca druhe zuby(lebo moze rast aj uplne krivo a skodit druhym zubom),urcite je lepsie to narezat.rez urcite nie je dlhy,zubu to velmi pomoze a najma ulavi tebe a tlaku,ked sa zub tlaci von.rany v ustach sa hoja velmi rychlo.ja som uz mala lice,dasno ,rezane,aj site niekolko krat.urcite za zubarom,teraz sa len trapis.