3 mesiace mám opuch na ramene

5. máj 2022

Prosím vás, mám 3 mesiace neustály opuch pri ramene , bolesť na dotyk , a cítím akoby pálenie až ku kosti a taktiež má veľmi bolí lakeť ☹️. Chodievala som po odborných vyšetreniach nič sa nepotvrdilo. Infúzie ani analgetiká mi vôbec nepomáhajú. Čo to môže byť ? Už som celkom zúfalá a bojím sa , pretože už lekári myslia na rakovinu ☹️ aj keď z USG a RTG sa nepotvrdila.

joesvk
5. máj 2022

Musíš skúšať meniť lekára. Iného ortopéda.

autor
5. máj 2022

@joesvk skúšala som , stále ale tvrdia mi že to nič nie je alebo resp. nevedia čo to je. Každý jeden lekár mi povie že nevie z čoho to je a neriešia ďalej 🤷🏽‍♀️.

zdenka11081983
5. máj 2022

Treba spraviť MRI. Nech Ti lekár dá odporúčanie.

stanulienkat
5. máj 2022

Neudrela si sa silno??

autor
5. máj 2022

@zdenka11081983 už som objednaná na MRI kvôli chrbtici, čiže neviem asi sa už nebude dať objednať ale skúsim sa popýtať.

autor
5. máj 2022

@stanulienkat nie vôbec, len mi to z ničoho nič začalo puchnúť.

stanulienkat
5. máj 2022

Skus si kupit octanovu mast a obvazuj si to. Je to na opuch,aj zapal.

joesvk
5. máj 2022

Nechce sa im s tým trápiť. Preto jeden lekár to hodí na druhého. Krvné testy máš v poriadku? Vrátane boreliózy atď.
A uzliny v podpazuší sú v poriadku?
Musíš skúšať. Hoci lekár v inom meste.

autor
5. máj 2022

@joesvk tak to áno . Mám zvýšené pečeňové testy + krvné doštičky. Uzliny sú v poriadku a jasné už uvažujem nad tým že pôjdem inde k lekárom.

autor
5. máj 2022

@stanulienkat to som taktiež skúšala , celý deň je to v poriadku no večer mi to opuchne aj keď som si to obviazala 🤷🏽‍♀️.

stanulienkat
5. máj 2022

Fúha, tak to ti neviem poradiť. Skús si zobrať všetky nálezy a investuj 30 eur do nejakej konzultácie s iným lekárom. Nie je normálne, aby ti za tri mesiace nepomohli. Mala si odber krvi, nemáš zvýšené CRP, alebo leukocyty?

autor
5. máj 2022

@stanulienkat pokúsim sa...mala som spravený odber krvi 20.4 a boli zvýšené pečeňovky a trombocyty, CRP som mala v úplnej norme , o leukocytoch nepadlo žiadne slovo tak zrejme som ich nemala zvýšené.

joesvk
5. máj 2022

Keďže máš zvýšené trombocyty, napadlo ma toto...

autor
5. máj 2022

@joesvk ou , to ma vôbec nepotešilo ak toto mám..:( akurát som si všimla že mi mierne opuchla aj pravá strana ruky (pod bicepsom) ach.

aandrea9
5. máj 2022

D dimery ti kontrolovali pri odbere krvi? Mala si aj sono žíl? 🤔 Nechcem rozvíjať tému očko neocko, jednej babe vznikla trombóza v ruke po očko. Pomohli lieky na riedenie krvi.

autor
5. máj 2022

@aandrea9 d - dimery nie nekontrolovali, robili mi úplne klasický odber krvi a sono som mala mäkkých tkanív, svalov , kĺbov ale sono žíl nie . Fúha , ale očkovaná som nebola min. 1 rok takže neviem .

aandrea9
5. máj 2022

Ja ta nechcem strašiť, len som si spomenula na ten prípad.

autor
5. máj 2022

@aandrea9 to je v pohode .

joesvk
6. máj 2022

Presne, keď videli, že máš zvýšené trombocyty, napadlo ma hneď zobrať vyšetriť koagulačné faktory.
Dúfam, že to nemáš, ale niekedy ťažko nájsť lekára, čo mu skutočne záleží na pacientovi.
Drž sa.