2x očkovanie a Covid-19

25. okt 2021

Ahojte. Chcem sa len spytat.. som plne ockovana a vcera mi vysiel pozitivny antigenovy test doma. Mam ich viac, vecer som spravila pre istotu dalsi a aj ten bol pozitivny. Rozmyslam ci ist na pcr test alebo ostat len tak doma. Som zivnostnicka takze uz dnes som doma a aj mozem ostat v izolacii , bez problemov. Len chcem vediet ze ak by som sa objednala na pcr ( tym padom to bude na papieri a aj sa mi predlzi karantena co je nevyhoda ) ale ma to potom aj nejaku vyhodu pre mna do buducna? Velmi sa uz o to nezaujimam, ktosi mi vravel ze po 2 davkach vakciny a aj prekonani nemusim ist na tretiu davku ale dokedy to plati 😀. Par mesiacov ako vsetko u nas ? Ja mam ockovanie platne az do Juna. Svokrovci ked boli davnejsie chori,ostali doma ale na pcr nesli, tiez maju ockovanie. Takze neviem 😑

luccija
25. okt 2021

A o čo Ti vlastne ide?aby si nebola v karanténe či?
Na 3 dávku ísť nemusíš tak či tak.Si pozitívna buď doma a nič viac nemusíš.Neviem ani koľko je teraz karanténa už to nesledujem

kikaaa444
25. okt 2021

10 dni je karanténa . Tak mal oco keď bol na pcr test a prišiel mu v správe výsledok tak bolo písané že 10 dni . A tiež je inak očkovany

gabika8855
25. okt 2021

Ja by som isla na pcr ...nikdy nevies co kto kedy vymysli a na co sa zide a aj lekari pripadne vedia co a ako dalej neskor .....ak si zovnostnicka tak uz tie 2 dni si myslim ze je minimum

yanni
25. okt 2021

Antigen je len momentalny stav. Cize chod na PCR. My sme v zahranici a ked mas antigen pozitivny, tak automaticky musis ist na PCR. A je jedno ci očkována alebo nie. V karantene musis ostat tak ci tak. A ked mozes pracovat z domu, tak aby problem? A daisies, antigen, co si urobis doma, o tom nik nevie a nejde to do statistiky. Ked mas oficialny PCR pozitivny, ide to do statistiky. A inak, to je zase vymyslel na SK? Preco je tvoje ockovanie platne len do juna? Ja sice ockovana nie som, ale moj muz je, a nikde nema napisane, ze by to jeho ockovanie malo nejaku obmedzenu platnost.

simca06022011
25. okt 2021

Chod na pcr aby si mala riadny doklad o prekonani, lebo nevieš kto čo vymysli za mesiac. Za to nic nedas. A nahlas si pnku, usetris odvody.

autor
25. okt 2021

@yanni vsak potvrdenie o vakcinacii mas platne do isteho datumu . A nie nemozem robit z domu, prevadzku budem mat zatvorenu ale to nevadi. Len som chcela vediet ci mi na nieco bude do buducna platne to potvrdenie o prekonani ,pre mna nejaka vyhoda 🤷‍♀️

autor
25. okt 2021

Dakujem Vam za odpovede ❤

rusalinka
25. okt 2021

...ja sa ešte opýtam... kde pls na potvrdení o vakcinácii sa nachádza, že dokedy platí?

mogaa
25. okt 2021

vakcína nemá platnosť....teda jej účinnosť sa časom znižuje, ale podanie 3dávky je len odporúčanie...momentálne je to len pre rizikové skupiny.....na test ísť nemusíš, dokonca ani byť v karanténe ak si si test robila len doma.....jasne že z morálneho hľadiska by si mala ostať doma, ale je to tak že očkovaný nie je povinný ísť na test ani pri kontakte s iným pozitívnym alebo ak je iný člen domácnosti pozitívny.....ak pôjdeš na test, žiadnu výhodu do budúcnosti to pre teba nebude mať....v prvom rade sa budú riešiť tí čo nie sú vôbec očkovaní....u teba ako plne zaočkovanej je aká taká šanca že budeš mať len mierne príznaky.....

autor
25. okt 2021

@rusalinka v aplikacii zdr.poistovne mam datum dokedy mi plati potvrdenie o vakcinacii

autor
25. okt 2021

@mogaa ano vakcina nema platnost,myslela som to potvrdenie , asi som zle napisala . Tiez si myslim ze to nebude mat u mna platnost ale muz do mna hundre nech idem ze mi to bude dobre neskor mat na papieri

ankare
25. okt 2021

Aj máš príznaky?

rusalinka
25. okt 2021

ďakujem... asi som slepá, lebo to neviem nájsť ani tam, neva 😀

km007
25. okt 2021

@rusalinka tiež som dlho hľadala, ja som to našla až priamo v certifikáte, keď som si dala zobraziť detail - je tam platnosť certifikátu - presne rok od poslednej vakcíny. A to iba v aplikácii GreenPass, v poisťovni platnosť nemám.

autor
25. okt 2021

@rusalinka ja mam doveru, mam to tam 😊

abbey1
25. okt 2021

Určite radšej potvrdenie cez PCR? Tretia dávka je tu a po prekonaní sa jej možno budeš môcť vyhnúť. A keďže si pozitívna, nič nestratis, ak si dáš pcr urobiť.

vierkaa0
25. okt 2021

poznam tiez ludi, ktori su zaockovani dvoma davkami a aj tak covid dostali. ja som zas bol blizkom kontakte s pozitivnou osobou a nic. neviem podla coho sa teda clovek nakazi a podla coho nie