26 rokov stará jazva

kajda2211
26. júl 2024

Ahojte, už som to tu raz dávala ale vôbec to neviem nájsť.
Pripájam foto, som operovana na srdce pred 26 r , mám to nejaký čas už podráždené , posledné 3 dni to mám suché aj (boli sme sa kúpať takže aj opálené ale neviem či celé toto miesto , možno len vrch ale štipka ma to a teda podprsenku nosím malo, môže to byť aj z toho , že prsia mi ťahajú kožu a na tej jazve sa to naťahuje ? Svrbí ma to a neviem čo na to môžem dať :/ a ani koho sa na to spýtať ... Nerozumiem čo to zrazu je a ešte sa spýtam , nemôže sa takto jazva začať po takom čase otvárať ?

pribinak
26. júl 2024

@kajda2211 jazva sa ti neotvára, máš to upotene a zaparene

nicoli02
26. júl 2024

tiež si myslím, že jazva sa ti proste otvoriť nemôže, toho by som sa teda vôbec nebála. 🙂 parí sa ti to, je teplo, skôr by som si to niečím natrela. daj si na to niečo, čo sa používa aj na detské zapareniny napríklad. mohlo by to pomôcť.

falbala132
26. júl 2024

teplo, ja takto teraz vyzeram aj bez jazvy.

zuzubb007
26. júl 2024

Z tepla, to mávam bežné na tele ani jazvu nemám, prejde to samé do pár dní, prípadne si daj zodac a hotovo

kajda2211
autor
26. júl 2024

@zuzubb007 a suche a štipka?

tanyan
26. júl 2024

Ak chceš mať istotu, tak choď k lekárovi, aby ti urobil ster (obvodný alebo kožný). Podľa mňa je to mykóza (kvasinky z tepla) a pomohli by aj voľnopredajné antimykotiká (candibene, canespor...) alebo na predpis (fungolon, diflucan...).
Mala som to pod prsiami pred pár rokmi v lete - svrbelo a štípalo.

kajda2211
autor
26. júl 2024

@tanyan kožná mi povedala objednať sa , mám skúsiť budúci týždeň a môj dr dnes u nás nieje. Skúsila som detský sudocrem

taktotedanie
26. júl 2024

@kajda2211 zaparene spotene mas tam bud ekzem alebo plesen
S jazvou to nema nic spolocne to mas davno zhojene

tanyan
26. júl 2024

@kajda2211 Hlavne si to ošetruj aj po ústupe vonkajších príznakov, lebo ak je to mykóza, tak tá sa rada vracia, keď ju nedoliečiš úplne.

simsalabim
26. júl 2024

@kajda2211 v tomto teple by si si to denne mala napatlat detskym pudrom, rano aj vecer. Urcite pomoze, robim to tak roky, tiez na jazvu po operacii. Tieto horucavy su na to zle. Ak je to infikovane, skus par dni Imazol a potom stale - stale - ten puder. Mne to kazal kozny.

margotka17
26. júl 2024

@kajda2211 skús nastrieľať sprej Aloe Vera, upokojí pokožku, mne sa tak zapálilo v slabinach a tento sprej mi pomohol.

8mirka7
27. júl 2024

Ahoj,moja skúsenosť s takým problémikom je dať si Imazol, prípadne ako vyššie radia dievčatá niečo detské na zapareniny.