2 roky po sekcii nemôžem stále posilňovať brucho

iwesska
13. feb 2013

Ahojte maminy,
Moj problem spociva v tom, ze som 2 roky od sekcie, nedavno som zacala intenzivne cvicit brucho, lebo dovtedy som pocitovala pri namahe brucha stale pnutie a nebolo mi cvicenie prijemne. Asi pred mesiacom som zacala cvicit asi 2x30min. denne posilnovacie cviky na brucho a zadok. Cely cas som nepocitovala ziaden problem, bolesti, tak som postupne kazdy den zvysovala davky, az som jedneho dna musela prestat, lebo som pocitovala pichanie v oblasti vajecnikov a podbruska. Myslela som si, ze ked si dam pauzu par dni, tak nabehnem zase na cvicenie, ale to podbrusko mam stale take, ze ked si intenzivne odcvicim, citim tam take potahovanie, popichovanie, takze to asi nie je ok. Na preventivku sa chystam v blizkej dobe, naposledy som bola po 600 nedeli a bolo to ok zahojene. Inak problemy nemam, nemam ani bolesti pri MS, pichanie pocitujem, len v case ovulky. Mate niektora podobny problem, ze od porodu nemozete tieto cviky vykonavat? Cim to je? Neviem co mam robit, lebo brucho mam mlandrave a potrebuje spevnit, ale neviem ako 😒

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
milka1978
13. feb 2013

@iwesska Ahoj ... ja som rodila už 2-krát sekciou v novembri minulého roku ... teraz mám doma 3 mesačného synčeka a cvičím už normálne ... aj po prvej sekcii som po 2 mesiacoch začala cvičiť a v pohode ... zo začiatku tak jemne a postupne som každý týždeň pridávala viac a viac a nakoniec sa to podarilo, že som sa dostala na 30 min. intenzívneho cvičenia ... teraz som po tej druhej sekcii a pred 2 týždňami som začla cvičiť a ide to samo ... tiež tak postupne .. najskôr tak 10 minút 2 x denne a potom po týždni som si pridala 5 min. naviac a zse 5 min. naviac a tak sa dostanem na 30 min./2x do dňa .... možno potrebuješ začať trocha pomalšie a pomaly pridávať .... a začať takými ľahšími cvikmi nie hneď ostrými sklápačkami a 30 min. po 2x denne ... asi potrebuješ ešte spomaliť ... aspoň ja si to myslím

iwesska
autor
13. feb 2013

@milka1978 Akoze moj muz sa do cvicenia vyzna, lebo sam kedysi cvicieval a kupil mi aj taku somarinu na brucho, kde mam polozenu hlavu a chrbat a rukami si to dviham hore, cize brucho nezatazujem tak silno ako pri klasickych brusakoch a to som robila tak 40x najprv rano a vecer a necitila som ziaden problem, k tomu som si pridala cvik na dolne brucho - nic speci, len lezim a nohy prisuvam hore dole nad zemou - najprv bolo 2x denne po 30x a k tomu este na zadok taka dvihacka, kde aj brucho dostava zabrat, ale slabo, tiez 2x denne 30x. K tomu este tak 50x vyskocit na cca 50cm schodik - nieco ako nahrada schodov. To sa mi nezdalo vela. Ked som sa jeden den citila ok, z kazdeho cviku som si ten dalsi pridala 10 navyse. Tak som sa dostala k tomu, ze som brucho denne zatazila tak cca 150x po dvoch tyzdnoch. Vela myslis? Dufam, ze som si nejak neublizila, ale tak ako to ma clovek vediet, ked isla som postupne, podla moznosti..ked som sa citila ok, tak som potiahla 😖

milka1978
14. feb 2013

@iwesska myslím že si si neublížila, podľa toho čo píšeš tak si cvičila ukážkovo 😉 no mne moja gynekologička povedala, že tú jazvu už budem cítiť do konca života, predsa len je to zásah do tela a nikdy to už nebude ako predtým ..... takže to bude asi aj z toho .... ale radšej choď na kontrolu aby ti lekárka urobila ultrazvuk či je všetko O.K.

iwesska
autor
14. feb 2013

@milka1978 Ved to, pojdem na tu kontrolu, lebo planujeme uz druhe a zase si nechcem privodit nejake problemy este skor nez k tomu pride. Ja som skor cvicila pre dobry pocit, lebo ratam s tym, ze v blizkej dobe zase dobre naberiem 🙂

brumka
14. feb 2013

@iwesska ahoj ja som 2r po sekci tiez moc cvicit nemohla strasne ma bolelo brucho a rezala rana, doky mi zistil herniu po porode mam odporucanu plastiku, ze yo zlymi cvikmi si to akurat zhorsit mozem. mam odporucaie na dalsiu sekciu no ci mi ju daju neviem lebo kazdy porodnik dako vymysla. a po porode som mal povolene po 3m slabe cviky a po 6m na brusko

milka1978
14. feb 2013

@iwesska tak ja len budem držať palce aby to vyšlo 😀

iwesska
autor
14. feb 2013

@milka1978 Vdaka, snad to pojde rovnako hladko ako pri prvom zbojnikovi 😉

iwesska
autor
14. feb 2013

@brumka Herniu? Ale to je aj volnym okom vidiet, ci nie? Ako mna to nejak velmi nereze a neboli, len citim to tam stale akoby podrazdene z toho cvicenia.

brumka
14. feb 2013

@iwesska hernia je pruh, ked si lahnes na chrbat tak si nahmatas dieru, ja to mam oblasti pupka, chirurg mi to potvrdil

iwesska
autor
14. feb 2013

@brumka Viem co je hernia, moje dieta malo oba typy, aj dedko mal ten pupocny. Ale on to mal praveze take ako ovisnuty pas brucha a nosil nejaky podborny pas. Som nevedela, ze sa to moze prejavovat aj ako diera 😕

brumka
14. feb 2013

@iwesska ano ja mam dieru a ovisnute brucho

aristka
14. feb 2013

aj u mňa to tak prebieha,je to horšie s cvičením ako po prvej sekcii,ale mala som aj dosť veľké zrasty,ktoré sú po sekciách asi pravidlom,tak idem na to veľmi pomaly,po iných operáciach čo som mala som jazvy cítila aj niekoľko rokov,tak toto neriešim,iné problémy tiež nemám 😵