2 deti a schizofrénia

carla27
7. sep 2015

Chcela by som sa opytat, ci sa niektora z vas popri materstvu musi vysporaduvat s touto, ci podobnou psychiatrickou diagnózou a ako ste to zvladali. Pre tie, ktore maju nazory, že ženy so schizofrennym ochorenim by nemali mat deti tato otazka nie je.

bajana
7. sep 2015

Som dieťa matky so schizoafektivnou poruchou. Ak máš nejaké otázky aj na mňa, IP prosím.

livocka21
7. sep 2015

@carla27 chcela by som ti poradit no neviem, chcem ti len povedat,, ze ti drzim palce...🙂

dzanka13
25. sep 2015

...ale ano,velmi podobne. Mame 2 male deticky. Niekedy je to koniec sveta, ale potom sa to vyvazi zas niecim velmi peknym. Tak si potom uvedomime ako je to fajn, ked je dobre obdobie.
Nastastie, ale v tazkych chvilach vzdy zvitazi zdravy rozum a zodpovednost...

dzanka13
25. sep 2015

Jedna mudra pani doktorka mi povedala, ze schiza je krasna choroba...v podstate ma pravdu.
V dnesnej dobe je uz kazdemu nieco. Su ovela zakernejsie choroby.

mia002
28. aug 2016

aké sú príznaky tejto choroby?

dzanka13
30. aug 2016

Nespavost, nechutenstvo, zvukove bludy pri dlhsej nespavosti, manycko-depresivne spravanie...u mna

carla27
autor
30. aug 2016

u mna socialna izolacia,uzkost,obcas hlasy,obcas vidiny a miesanie depresie a manickych faz(prilisna nadnesenist,radost,nespavost,citenie.maxinalnej energie aj po 2 hodinach spanku)...ale terapie mi viac pomahaju ako lieky,ktore strasne otlmuju

mia002
31. aug 2016

mávate aj zavraty

dzanka13
31. aug 2016

@carla27 A chodis na skupinovu terapiu alebo len posedis u psychologicky? V akom smere ti to pomaha?

carla27
autor
7. sep 2016

@dzanka13 aj skupinove aj individualne plus skupinka na nete

carla27
autor
7. sep 2016

@mia002 iba z liekov...obcas

papricka33
7. sep 2016

@carla27 ja chcem len vyjadrit velky obdiv a odvahu. Vela sil prajem <3 <3 <3

maminuska
7. sep 2016

@carla27 ja mám kamarátku ktorá má dvojčatá , trpí mániodepresívnym ochorením , výborná mamamina , naozaj na jednotku , deťom sa venuje, berie lieky a chodí na terapie . Manžela má liečeného alkoholika , abstinujúceho 10 rokov. Spoznali sa na nejakej dovolenke .
Keď sa jej narodili dvojčatká tak to s ňou riadne zakolísalo a museli ju znova nastavovať, vtedy jej pomáhala jej mamina s deťmi . Dnes majú dievčence 5 rôčkov , ona nepracuje je s nimi doma, žije s manželom vo Švajciarsku .

mia002
29. dec 2016

môžem sa opýtať či beriete dlhodobo lieky?

carla27
autor
31. dec 2016

ja beriem deviaty rok, zhruba..antipsychotika, antidepresiva...podľa lekárov to u mňa spôsobili traumy( týranie, zneužívanie)..v génoch to nemáme....viac ako lieky mi pomáhajú psycholog.terapie