18 rokov užívam antidepresíva a zvažujem ich vysadenie

danielkadandy
13. okt 2021

18 rokov uzivam antidepresiva,podarilo sa niekomu vysadit? Mozno nahradit prirodnym produktom?
Vacsinou som na polovicnej davke no ked je tazsie obdobie idem na celu.
Ma niekto skusenost s tym ze vysadil aj po dlhorocnom uzivani?
Dakujem

luciannka83
14. okt 2021

@danielkadandy samovolne nic nevysadzat. Vysadza sa to pod dohladom lekara po malych davkach. Je to dlhodoby proces. Trva to rok, kym sa vysadi.

janapeterjana
14. okt 2021

@danielkadandy ahoj, ja práve skúšam vysadiť. Od 16 rokov beriem Sertralin, teraz mám 32. Dávky sa časom menili, raz bolo treba viac, potom menej, niekedy som chvíľkovo nebrala. Neviem, aký máš problém - u mňa je to sociálna fóbia, iracionálne strach napr. cestovať autobusom na dlhšie vzdialenosti, byť v uzavretých priestoroch a pod. Teraz som si povedala, že to musím skúsiť vysadiť, aby som neľutovala, že som nikdy neskúsila. Neberiem ich 3 mesiace a veru, asi po 2 mesiacoch som mala príšerné dni. Strašná úzkosť, akože katastrofa. Zatiaľ som to ustála, beriem to ako zaujímavý experiment.

danielkadandy
autor
14. okt 2021

@luciannka83 tiez si uzivala?

danielkadandy
autor
14. okt 2021

@janapeterjana ano tiez kvoli socialnej fobii..tiez asi od 14tich...teraz mam 34..mas nejaky chat?

janapeterjana
14. okt 2021

@danielkadandy kľudne mi napíš aj sem na MK do súkromnej správy.

marhulka13
14. okt 2021

@janapeterjana vau, to je úplne ako keby si o mne písala. Tie isté okolností, len mne sa ich vysádzať nechce, vyhovuje mi to ako som a bojím sa riskovať

danielkadandy
autor
14. okt 2021

@marhulka13 ako dlho ich uzivas?

marhulka13
14. okt 2021

@danielkadandy ja cca 16 rokov s jednou prestávkou počas tehotenstva. Beriem polku 20 mg seroxatu

janapeterjana
14. okt 2021

@marhulka13 je super vedieť ze nie som jediná "švihnutá" na tomto svete - samozrejme, myslím to humorne, snáď sa chápeme 😀

danielkadandy
autor
14. okt 2021

@janapeterjana chapeme ;)

marhulka13
15. okt 2021

@janapeterjana takých nás je viac 😁 ja mám celé tie roky to isté dávkovanie, mne to vyhovuje, aj keď lekár mi tvrdil, že takéto nízke slabé dávky mi nemajú veľmi ako pomôcť, že to mám len v hlave, že keď si dám liek, bude dobre. A mne to je jedno, niekto pije, niekto fajčí, ja beriem tabletky 😂

janapeterjana
15. okt 2021

@marhulka13 hej, hej, aj mne to zvykli vravieť, že je to len placebo tá dávka, ktorú beriem ja. Ale rada by som sa toho zbavila

danielkadandy
autor
15. okt 2021

@janapeterjana ja vlastne vacsinu casu beriem polku seroxatu 20mg...a ked mam tazsie obdobie tak idem na celu...takto fungujem cele tie roky....a inak pocas tehu som brala len stvrtku a citila som sa vyborne...nerozumiem tomu

marhulka13
15. okt 2021

@janapeterjana tak držím palce, nech to zvládneš, ja som takto mala asi rok pauzu, no nebolo to dobre

danielkadandy
autor
7. feb 2023

@marhulka13
@janapeterjana
Ozyvam sa ako sa vam dari s liekmi ?
Ja som uz od leta na stvrtinovej davke seroxatu(20mg)..mam sa teraz trosku tazsie ale nechcela by som znova zvysovat, rozmyslam nad prirodnymi vecami len neviem ci sa smu kombinovat
Mavate pri zhorsenim obdobi aj traviace problemy? Zaludok?

marhulka13
7. feb 2023

@danielkadandy ja stále takisto, polka 20 mg, mnevto takto vyhovuje a je mi super našťastie

danielkadandy
autor
17. jan 2024

Ozyvam sa po dlhsom case ako zvladate ? Ci s liekmi alebo bez? Ja som teraz tehotna a caka ma o tyzden sekcia ..posledny mesiac som musela prejst na celu davku seroxatu - 20 mg...bojim sa porodu ...