15 rokov sa liečim na panickú poruchu. Už nevládzem

tatianka333
27. sep 2023

mam 38 a 15 rokov sa liecim na panicku poruchu😞nevladzem zit😞nemam naladu nemam na nic chut som cele dni zatvorena doma... bojim sa ze sa mi nieco stane denne sa kontrolujem .. raz sa bojim ze budem mat infarkt inokedy mrtvicu... astmu alebo neaky zachvat...alebo ze odpadnem.. ja uz neviem co s tym fakt ma takyto zivot nebavi😞nemam kamosku nemam sa s kym porozpravat .. baby k mate niektora neake rady alebo skusenosti tak poprosim😞

ivangeline
27. sep 2023

No tak co tak sa prestat bat? Ja to beriem tak,ze ked mam chut sa uz zabit..tak nie je jedno,ci ta zabije strach,choroba,skok z okna? Co sa moze stat? Max zomries. ;D Ja to beriem ako velke pozitivum a nie dovod na strach/paniku/uzatvaranie sa..
Pomoze ozaj len dlhodoba terapia s dobrych psychologom.
Pomoze budovat vztahy a odhodlavat sa robit veci..

dadka128
27. sep 2023

@tatianka333 psychiater.. inak sa neda nič robiť a dlhodobá terapia, sama trpim doslova ze trpim panickou poruchou a je to niekedy neskutočné ten strach a namyslanie si a podobne .. skus si najst nejaky konicek zabavku cokolvek na nete su zoznamky skus si najst kamosku lepsie sa to zvlada vo dovjici 🥰 ...
Rodinu nemas aby ta niekto podporil ?

martina1985ba
27. sep 2023

zmen psychiatra

0silvia0
27. sep 2023

@tatianka333 a čo robíš celé dni? Z čoho žiješ?

mergimar
27. sep 2023

@tatianka333 Nestačí brať AD. Treba tej poruche porozumieť. Čo vyvoláva paniku, v akých situáciách. Urobiť analýzu jednotlivých situácii a naučiť sa techniky ako ich zvládnuť. Najlepší by bol pre teba psychológ alebo odborná literatúra, z ktorej sa to naučíš.

zmrzlinka2021
27. sep 2023

@tatianka333

- zmen psychiatra
- navstevuj pravidelne terapie
- pracujes? comu sa venujes? v com si aktivna?

tatianka333
autor
27. sep 2023

@zmrzlinka2021
pracujem z domu cca 6 hodin denne.. prekladam clanky takze zit z coho mam..rodinu uz nemam ani manzela ani deti.. chodim psychiatrovi a beriem dost liekov.. doktorovi sa stazovat ma uz nebavi stle mi hovori ze to je normalne.. vraj raz mi bude dobre raz zle..

zahrajzlato
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tatianka333
autor
27. sep 2023

toho psychiatra zmenim od januara urcite😒no nic vdaka za rady

tatianka333
autor
27. sep 2023

@zahrajzlato zlaty no🙈😂

0silvia0
27. sep 2023

@tatianka333 ale veď skús počúvať svoju hlavu a analyzuj čo ti chce telo a tvoja hlava povedať, rozprávaj sa s ňou, odháňaj blbé myšlienky. Čo ti spustilo panické vnemy?

zahrajzlato
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tatianka333
autor
27. sep 2023

@0silvia0 mam ich od mlada... matka alkoholicka tatino nas opustil ked som sa narodila.... uplne nanic zivot chudoba bitky... tak som to nedala

zahrajzlato
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tatianka333
autor
27. sep 2023

@zahrajzlato snazim sa len vies tazko to ide..

0silvia0
27. sep 2023

@tatianka333 a čo ti doteraz najviac pomohlo? Aspoň trochu. Niekto má štart do života ťažší, a máš aspoň nejaké vzťahy s ľuďmi okolo seba?

akvi
27. sep 2023

@tatianka333 dve veci mne pomohli - zvládnuť panický atak mi pomohlo to, že som proti nemu prestala bojovať. Keď to prišlo, tak som si povedala, že no čo, tak asi zomriem a už ma nič nebude trápiť. Uvolnila som sa a prijala "to" čo sa mi dialo. Akonáhle som toto dokázala, tak som zvládla atak do pár sekúnd. No a "von" z toho mi pomohla regresna terapia. V nej som našla príčinu, prečo sa to deje, potvrdila som si aj spúšťače a po terapii mi atak prišiel ešte párkrát, ale stačilo, že som si zvedomnila, že to bolo "vtedy", že to patrí minulosti, nie prítomnosti. A atak bol v momente preč. Znie to asi až neuveriteľne, tiež by som predtým neverila, že mi niečo takto zmení život, ale fakt som odvtedy úplne ok.

akvi
27. sep 2023

@0silvia0 odháňať blbé myšlienky je zlá rada, nakoľko tým popieras realitu a to, ako sa v tom momente cítiš. Čo pomáha, je presný opak, čiže prijatie toho. Doslova "privítam" blbu myšlienku, ja to robím doslova - v hlave si pomyslím, že aaaa, vitaj späť blba myšlienka, tak si tu zase. Ok, idem umrieť, tak fajn, poďme na to. Toto keď zvedomnis, všetko začne vyzerať inak.

marhulka13
27. sep 2023

@tatianka333 ja som na tom ako ty, len mne našťastie liečba zabrala. Nezávidím ti, takto zle sa cítiť toľko rokov.

0silvia0
27. sep 2023

@akvi ja som to myslela presne tak ako píšeš ty. Nie že nebudem myšlienky akceptovať, ale rozprávať sa s nimi spôsobom, príklad: jaj už zasa si tu, už som ti minule povedala, že nebudem si 100x predstavovať, že umriem. No tak umriem a čo? Denne umiera tisíc ľudí, tak budem medzi nimi. Nebudem ti to vysvetľovať 100x zas a znova. Daj teda niečo iné. Dostanem infarkt? Fakt dokola ti mám vysvetľovať, že sa ho nebojím? No tak budem mať aspoň pokoj dokola ti vysvetľovať to isté, budem už na druhom svete a bude mi určite lepšie ako s tebou (myšlienka).

akvi
27. sep 2023

@0silvia0 no áno, takto to mám aj ja, len by som to nenazyvala odhananie zlých myšlienok, skôr "vítanie" zlých myšlienok 😅😂

0silvia0
27. sep 2023

@akvi no dobre teda, alebo skôr hádanie sa so zlými myšlienkami😍

lucia851
27. sep 2023

@tatianka333 a chodis ku psychiatricke alebo psychologické?

lucia851
27. sep 2023

@tatianka333 ja sa zas liečim na depresie a uzkosti beriem lieky niekedy mi je dobre a niekedy mám zlé obdobie

marianarem
27. sep 2023

@akvi @0silvia0 Ja to mam tiez tak nejako, sice ani sa nehadam, ani nevitam, len tej myslienke akoby poviem, ze v pohode, si produkt mojej hlavy, mozes tam byt medzi ostatnymi myslienkami. Vacsinou ked moze, tak velmi dlho nezostane, to ju.nebavi.🙂