Tričko pod korzet

helpinka
4. jún 2024

Syn (11r.) začal nosiť korzet. V Ortotechu v BB nám dali spolu s korzetom jedno tričko. Tričko, ktoré sme dostali je bezšvové a našla som ho len na eshopoch v ČR (dosť drahé poštovné). Chcem sa spýtať/poradiť, kde kupujete bezšvové trička pod korzet v rámci e-shopov na Slovensku? Alebo s akými tričkami máte dobré skúsenosti. Ďakujem

domak2
4. jún 2024

Dcéra si dáva obycajne tričko/tielko a nestazuje sa. Nam iba povedali ze ma byt trochu obtiahnute.

angeli121212
4. jún 2024

@helpinka ja keď som nosila korzet dávala som si ho na tielko

jankka1981
4. jún 2024

@helpinka ja som nosila pod korzet obyčajné tričká a nerobilo mi to žiadne problémy.

summer23456
4. jún 2024

@helpinka
@domak2 baby a to máte korzet na celý trup? Dcére tiež taký dal, este jej ho vyrábajú... Ako to deti zvládajú s tým korzetom? Neboli a neodiera ich to? A v škole v pohode,nesmeju sa im. A napr v lete to nosia pod trickom či na?

monillia
4. jún 2024

Obtiahnuté toľko,prípadne naruby až netlacia šviky

januska12323
4. jún 2024

Obyčajné tričko s krátkym rukávom. V lete je to naprd lebo je v tom teplo ale inak ak je dobre spravený nemá čo bolieť, len je nepohodlné byť v jednej polohe stále.

summer23456
4. jún 2024

Baby a pomohlo to deťom? Po akom čase mali tú skoliozu lepšiu?

summer23456
4. jún 2024

A koľko rokov to nosili?

domak2
4. jún 2024

@summer23456 záleží prečo to nosia a co sa tým riesi. Moja ho ma len aby sa to nezhorsilo do operácie, tej sa bohužiaľ nevyhne. Zatiaľ ho ma par mesiacov.

summer23456
4. jún 2024

@domak2 moja ma 23 stupňov a čakáme na výrobu korzetu

vikuska2012
3. aug 2024

@domak2 ahoj hľadám podobné diskusie,keďže sme sa tiež dostali na nosenie korzetu,dostala nočný...ako si prosím zvykla tvoja dcérka ...my sme dnes druhu noc ani nespali .. prvú som jej dala na 3h ,dnes na 6 ...lebo sa zobudila a vzlykala,nemohla sa obrátiť,myslím že v Tom je problém ,keďže ona sa polohovala cez nič xy krát ...tak som jej ho dala dolu,mne to trhá srdce ju vidieť takto spať,nedávam to ...a hrozne sa bojím že dostane aj denný a to si neviem predstaviť .myslis že nočný stačí aby sa jej stav nezhoršil...za dva roky jej chrbátik sa vykrivil z 12% na 20...ona sa narodila s takým chrbátikom , cvičili sme aj vojtu ale očividne až taký účinok to nemalo ...začíname sa učiť cvičiť..neviem si predstaviť ako máme takto fungovať po nociach a predpokladám že je to na dlho ..znamená to že korzet udrží chrbát v správnej polohe aby sa nezhoršil ale dokáže vôbec trochu chrbát upraviť? Lebo nemám predstavu dokedy to musí nosiť a keď prestane tak sa to vráti späť?

summer23456
3. aug 2024

@domak2
@vikuska2012 baby prosím vás, aky je rozdiel medzi denným a nočným korzetom? Je ten nočný mäkší alebo je to tiež tvrdý plast?

domak2
3. aug 2024

@vikuska2012 moja si nastastie zvykla veľmi dobre co sa spania týka, cez deň to už je horšie, to ho moc nosiť nechce. Ten lekár co jej ho navrhoval vravel, že dôležité je ho mat najma v noci lebo vtedy deti rastu.
@summer23456 myslím ze je len jeden druh

summer23456
3. aug 2024

@domak2 nám kázal mávat cez deň, ale rozmýšľam že ho bude mávať poobede keď príde do školy a v noci... Lebo neviem si predstaviť ako by s tým bola v škole...

summer23456
3. aug 2024

@vikuska2012 no čo ja viem tak korzety sa nosia do ukončenia rastu 😔

vikuska2012
4. aug 2024

@summer23456 och tak to je trapenie pre tie deti tak dlho...nemožem sa pozerat ako v tom musi spat je mi jej tak luto , okolo 3 rano sa budi a začne palakat , tak jej to davam dolu...zatial je to len pár dni, tak ppostupne prelžujem , ale mám pocit že sa takto vobec nevyspí, beztak je nadmerne unavená a ešte toto... neviem či to ja zvladnem dodržiavat aby ho nosila celú noc ,aby to vobec malo význam....je mi z toho ťažko a je mi aj do plaču...

summer23456
4. aug 2024

@vikuska2012 a cvičiť chce? Moja teraz začala cvičiť,ale aj to je boj, furt potom,večer, neskôr. Keď nedohliadam tak to odcvici rychlo, pritom to treba pomaly aby sa tie svaly naťahovali. Moja ma nosiť cez deň,teraz jej to dafdm tak na pol dňa,ale keď bude chladnejšie,chcem skúsiť asi radšej na noc,keďže ona to má dosť nízko na bokoch takže ani na wc nemôže ísť bez toho aby som jej to dala celé dole...neviem si predstaviť čo by robila s tým v skole

summer23456
4. aug 2024

@vikuska2012 teraz keď je teplo tak ma furt spotené tričko z toho

vikuska2012
5. aug 2024

@summer23456 cvičenie je u nás v pohode,keďže aj ja cvičím má k tomu vzťah, problém je skôr naučiť sa správne dýchať a niektoré svaly nevie pochopiť,ako napríklad podsadit panvu,nedokáže tento pohyb vykonať...ja som myslela že tie denne sú inak robené lebo tento nočný je až pod zadok a to na wc nedá ako píšeš...dnes nevydržala dlho už o 1 sa zobudila a plakala musela som jej to dať dolu....teraz sú prázdniny ale keď pôjde do školy ako sa vyspí 😢 a ako dlho to máte?sú už nejaké výsledky u vás ?

vikuska2012
5. aug 2024

@summer23456 moja to ma takto a vzadu ešte nižšie...stále nechápem prečo je to urobené presne ako má chrbátik krivý,jej to kopíruje... čakala som že to bude do opačnej strany alebo nejak rovno ale je celá krivá v tom.. povedali že to tak má byť ale ja tomu akosi nechápem

summer23456
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
summer23456
5. aug 2024

@vikuska2012 no podobne to máme. Dcéra na 12 rokov. Na 2 miestach ms niečo zvnútra prilepené,aby jej to tlačilo... Tiež mám dosť. Koľko má ten uhol zakrivenia? Moja 23.

summer23456
5. aug 2024

@vikuska2012 moja už máva menzes tak fakt v škole keď majú krátku prestávku ledva stihla vymeniť vložku nie este keby s týmto tam chodila... Ja tiež neviem ako to ostatné deti mohli nosiť do školy...teda my osobne sme ešte nikoho ani nevideli s takýmto niečím...

vikuska2012
5. aug 2024

@summer23456 moja zlatá vyzerá tak neslobodne v tom ...och..a koľko má rokov ...my máme nočný kôli tomu že denný by nezvládla v škole tým že si s tým sama neporadí a asistentka nemôže ešte aj toto riešiť ...ak by to malo mať efekt že treba minimálne 16 h . Je to hrozne .u nás v škole je chlapec. S denným a nosí ho už pár rokov a zvykol si ,vždy mi ho bolo ľúto úplne obmedzený vo všetkom ale nikdy si nesťažoval,vraj si zvykol ..už ma po operácii chrbta ale stále nosi ešte korzet ja som myslela že potom už nemusia ..

summer23456
5. aug 2024

@vikuska2012 no bože tak to dúfam že nás operácia nečaká. Ma 12 rokov. Ja jej ho budem asi dávať keď príde do školy a do rána. Teraz keď je teplo je stále spotená z toho... Je to strašné toto...

vikuska2012
5. aug 2024

@summer23456 my 20 ...pred 2r mala len 12.bemyskela som že to tak rýchlo sa zhorší ...tiež ma 12 a tiež ms .a ako to zvláda .hovorí nieco či ju to boli a tak lebo emócie od mojej až tak nedostanem ,nevie to tak opísať keď sa jej pýtam ..vždy povie v pohode ale vidím že jej je do plaču len to nechce povedať a chce to zvládnuť.

vikuska2012
5. aug 2024

@summer23456 a nenavrhli vám to že môžte aj v noci? Neviem či sa jej bude dať keď ma zapínanie v zadu ....my ho máme vpredu a zadok ma hladky.

vikuska2012
5. aug 2024

@summer23456 prosím ťa a tričká ake riešite...lebo všetky majú švy. a toto čo dostala majú len v Čechách a s poštovným dám zaň 30e...

summer23456
5. aug 2024

@vikuska2012 no vraj od 20 sa nosí korzet
Možno aj sa vám to trochu upraví,dajú jej ho dole. No prvé dva dni bolo hrozne,ale ona teraz chodí úplne cudne,je taká strnula v ňom a plecia dvíha hore nasilu,hovorím jej uvoľní sa,spustí tie plecia. Bolieť ju to neboli... Len tiež doťahovať sa, vravím pod už idem dať korzet, počkaj este toto,este idem na wc, este sa budem,este hento... Ja z toho osediviem...

summer23456
5. aug 2024

@vikuska2012 tričko este žiadne také nemáme, ona je štíhla,tak musím kúpiť nejaké obtiahnuté,lebo sa jej to všetko vysúva a krči. Ale ja jej budem dávať obyčajne, prípadne vraj niekto prevrátil na opačnú stranu aby švy boli zvonka