Sú hačkované alebo pletené veci moderné?

adriana174
23. máj 2024

ahojte zaujímal by ma váš názor na vecičky vyrábané háčkovaním alebo pletením...áno nie je to moderné nemoderné??? ďakujem vám.
/ foto len príklad /

viestta
23. máj 2024

Len napisem, ze za rucne pleteny pulover mi z Anglicka ponukali 450 libier ak spravim. Tak si odpovedz sama, ci je to in alebo nie. Niekde si rucnu pracu vedia ocenit, ale samozrejme aj v tomto je to vec zrucnosti a vkusu.

minenkak
23. máj 2024

@adriana174 z tohto sa mne osobne len na tej babičke páči ale pletené a háčkované šaty,nohavice pulóvre ,je fest pekné a aj moderné

adriana174
autor
23. máj 2024

@viestta chápem tvoj uhol pohľadu sama vyrábaš nejde o cenu a predajnosť o tej viem😊mňa zaujíma ako je to u nás či sa to skôr páči alebo nie🤗

minenkak
23. máj 2024

@adriana174 pozri len na about you koľko je tam takéhoto oblečenia a Sasche

viestta
23. máj 2024

@adriana174 rbim pre seba a blizkych to co sa paci. Ci sa to paci inym, je mi to uprimne jedno. Ale ak mam hodnotit tie obrazky co si dala, tak z toho sa mi paci len ten babikovsky kostym. Na tych veciach chyba aj napad, aj zrucnost a aj vkus. To su asi uplety na urovni toho co mi nosila moja babka. Absolutne nenositelne veci, farbami, vzormi, strihmi aj materialmi. Takze nie je to o technike vyhotovenia toho kusu odevu. Pretoze aj site veci mozu byt uplne prisernosti a hand made pradne jedinecne kusky.

adriana174
autor
23. máj 2024

@minenkak ďakujem a nejedná sa o uvedené beriem to celkovo veru aj pre deti aj dospelé.super vďaka👌
@minenkak veru je tam neúrekom toho ; ale na verejnosti to moc nevidím nosiť preto ma to zaujíma.

really8
23. máj 2024

@adriana174 z tohoto konkretne sa mi nepaci nic. Pride mi to ako zabudnute v 90tkach. Ale pletene/hackovane veci su stale v mode. Pre babatka rozne decky a hracky idu dost. Pre dospelakov sa teraz velmi nosia hackovane plavky alebo take “siete” ako keby svetriky letne na saty.

sandra49
23. máj 2024

@adriana174 ak sa pýtaš teda ci paci nepaci tak mne osobne sa viacej páčia strikovane veci ako háčkované. Túto zimu som sa k tomu nedostala tak snáď ďalšiu. Pletené svetre čapice aj ponozky milujem. Tým háčkovanym kúskom neviem prísť na chuť. Ale možno som len ešte nevidela niečo co by ma zaujalo.

minenkak
23. máj 2024

@adriana174
Tak to keby si mňa a môjho muža niekedy videla tak zaplesas

adriana174
autor
23. máj 2024

@sandra49 ďakujem👌

viestta
23. máj 2024

@adriana174 nevidis to na verejnosti nosit, pretoze malokto uz dnes pletie. Ale ja toho vidam celkom dost. Oko "profesionala" take nieco hned zbada a hned studuje strih, material a vzorku. A pletene nenosia len sedemdesitrocne babicky. Mnohe znacky maju modely, ktore napodobnuju rucny uplet. Vsak pozri
https://www.lindex.com/sk/zeny/pulovre-svetre-s...

adriana174
autor
23. máj 2024

@viestta fiha to som ani netušila..super až na to hačkovane co je pletené...

galganka
23. máj 2024

Nosíme a sami si aj robíme, preto je nám doma jasné, aká je cena.

lindusss2016
23. máj 2024

@adriana174 za mna technika hackovania a pletenia urcite nevysla z mody a paci sa to ludom aj teraz, ale strihy, farby a material treba prisposobit sucasnosti. Z vyssie uvedenych obrazkov sa mne nepaci ani jeden model, pricom naozaj nehodnotim pracu, treba si ale vediet vybrat vhodny projekt, nez zacnem a hlavnenesetrit na priadzach. Skoda rucnej prace, ak priadza je nejaka lacna umelina. Treba volit prirodne priadze. Pridam ukazku mojej hackovanej prace, pletene nemam odfotene.

Priadza alpaka s merinom

lindusss2016
23. máj 2024

Vacsinou merino, hracka lama alpaka je zhotovena z vlny z alpaky

simca06022011
23. máj 2024

Ja napr nemam rada pletene a hackovane veci, ziadne. Celkovo neznesiem ani vlnene veci... ak neratam ponozky apar naozaj vynimocnych veci napr. na pekne.net :DDD to sa chystam aj naucit raz :DDD
Nenosim to a ani sa mi to nepaci, tie pletene ciapocky a neviem co.. ee... Ale napr. dnes sme boli s dcerou v obchodoch a pletenych/hackovanych topov tolko.. ze koniec... cize URCITE to niekto nosi a niekomu sa to paci 🙂

majlo1234
23. máj 2024

Podla mna je to teraz v mode, ale urcite nie taky styl, ako si dala na fotkach(aspon mne sa to absolutne nepaci)

adriana174
autor
23. máj 2024

@simca06022011 super ďakujem za názor 👌

simca06022011
23. máj 2024

@lindusss2016 krasne to je ❤

adriana174
autor
23. máj 2024

@lindusss2016 skvelé ďakujem paráda👏👏

lindusss2016
23. máj 2024

@simca06022011 dakujem, ja kym sa do niecoho pustim, tak orehliadavam inspiracie kade tade, niekedy dlhsie vyberam ako robim 😂

simca06022011
23. máj 2024

@lindusss2016 poznam to, ja to robim s vysivanim :D lebo napr. tiez tie starodavne obrazky kadejake, uz sa nepacia... uz sa to da robit vsetko inak, moderne.

viestta
23. máj 2024
nevenka
23. máj 2024

Tak ja strikovat neviem, len hackovat, ucila som sa sama. A za svet nemozem tie ciapocky najst, co som robila pre 1.dcerku, chcela som, ze by mala mladsia, ale musel si ich niekto nechat, ked som poziciavala veci. Niet ich. Vlani som z chladivej viskozy bielej, robila dcerke cepcek. Teraz uz nestiham, planujem nejake leginy, saty, tricka usit. Je to rychlejsie. Aj ciapky na uska a snurky mam super strih, to ani nekupujem, ale sijem. Tym mensim.
Este mam take tricko, co som starsej hackovala na svadbu, k tomu tutu suknicka, tak na 2 roky cca. Strasne mi to chvalili vsetci.
Mne sa to paci, co je moderne, neriesim.
Ale je dost mamiciek, co uz nema cas, nestiha alebo ani nevie hackovat, strikovat, daju sa kupit pekne a lacne veci pre deti. Svetriky. Ale praktickejsie su potom uz v tom skolkarskom veku skor mikiny na zips, teplaky, softky, nez strikovane kamasle 😅🤣.
Ja sama si obleciem, v com sa citim dobre a co mi sedi, modu nejak extra neriesim.

sandra49
23. máj 2024

@lindusss2016 toto je háčkované??😲 tak v tom prípade mení názor..veru pravda ze som asi ešte nevidela nič co by ma zaujalo. Naaadherna práca!😍 máte môj obdiv🩷😍 aj predávate výrobky?

lindusss2016
23. máj 2024

@sandra49 tieto vsetky su hackovane veru 🙂 kedysi som predavala celkom dost, teraz uz pomenej, len ked ma niekto vyslovene oslovi

ciaobella
24. máj 2024

@adriana174 ja hackujem a stále to frčí teraz ma baví skôr pletenie....moje veľdiela

ciaobella
24. máj 2024

@adriana174 toto teraz celkom frčí (overaliky)

adriana174
autor
24. máj 2024

@ciaobella nadherné šikulka💜