Papučky pri vývoji detských nôh

dettilv
31. okt 2023

Ahojte. Ktoré je zdravšie pri vývoji detských nôh? Chodenie v kvalitných papuckach alebo na boso? Samozrejme doma v byte pri normálnom kúrení

nika23t
31. okt 2023

@dettilv moje chodili v protišmykových ponožkách dovtedy, kým nevedeli chodiť s istotou. Potom som dávala na striedačku, niekedy papučky, niekedy ponožky, v lete celkom bosé, v dome myslím. Ale píšem len, ako som to robila ja, s Dr som to riešila okrajovo, nemala nič proti, akurát vravela, že nedávať papuče s pevnou podrážkou, kým si vlastnou chôdzou nie sú isté. Co je najzdravsie, na to sú rôzne názory 🤷‍♀️

vkatush
31. okt 2023

@dettilv názory sa veľmi líšia, ale ja som minule čítala od jednej dr, že ona dávala len na vonku. Takže tak to nejak idem aj ja riešiť. Malý dostane na chvíľu vo vnútri, nech si navykne, že má niečo na nohe a ako sa v tom chodí, ale inak len ponožky. A vonku potom môže behať (keď bude vedieť, ešte len začíname prvé samostatné kroky, väčšinou len okolo nábytku).

angeli121212
31. okt 2023

@dettilv vo vnútri na boso, veď keď sa aj tak vžiješ do kože toho dieťaťa maličkého musi ho to dosť obmedzovať aj pri pokusoch o chôdzu

denkabemommy
31. okt 2023

@dettilv na boso, všetci doma chodíme bosí, bez ponožiek, ja sama milujem to neobmedzovanie nôh ničím, takže rovnako to budú mať aj deti

nairia
1. nov 2023

@dettilv pokial dieta nema zdravotny problem, tak urcite naboso/v ponozkach. pre detske chodidla je najlepsie co najviac citit rozne povrchy. a ze zvykat, ze ma nieco na nohe je blbost, ked zacne chodit po vonku, treba kupit topanky na prve kroky a aj tak to bude na chvilu, cize v konecnom dosledku si bude zvykat aj tak.