Papučky pre prváčku

mimika97
14. aug 2024

Ahojte, dcéra ide do školy a mám dilemu aké papučky sú vhodne? Môžu mat ešte rak, či to už nie?? Taktiež aké kúpiť na telocvik? 🙂 ďakujem za každú radu

pribinak
14. aug 2024

@mimika97 na telocvik kúpiš napr Decathlone. A pri papučiach treba brat v úvahu že to dieťa bude mat cely deň v tom nohu.

mimika97
autor
14. aug 2024

@pribinak no veď práve to… celu škôlku nosila len rak s otvorenou špičkou, ale neviem či take môže mat aj do školy 🙈

pribinak
14. aug 2024

@mimika97 nie, to je take babatkovske. Skús napr niečo takéto

https://ccc.eu/sk/detske/dievcenske/sandale/san...

zuzkavladko
14. aug 2024

Ked bol syn prvak, videla som jeho spoluziakov aj v crocsoch ako prezuvkach 🙈 ja som sa rozhodla pre nieco taketo z Protetiky https://eshop.protetika.sk/produkt/kedo-velke/m...

nikpa
14. aug 2024

@mimika97 tiež sme zvolili niečo podobne ako @zuzkavladko ale syn má od ortopéda na výmenný lístok také na mieru lebo má problém s chrbtom. Dala som mu schválne teraz len sandále aby ich mohol nosiť ako prezuvky. Tiež sa mi už zdajú tie škôlkarske papučky už pre prváka nevhodne 🙂

iwet25
14. aug 2024

U nas nosila dcera celú škôlku jonap papuce, teraz som jej chcela kúpiť tiež sandale s tou korkovou podrážkou ale ze chce tie papuce radšej. Možno mi povie po týždni ze chce iné. Inak ja som na dni otvorených dverí videla aj staršie deti v papuciach, sandaloch z leta, teniskách. Tie staršie majú tie raky nazuvacuie, nie na pracku.

skumavka
14. aug 2024

@mimika97 ja to pri synovi robím tak, ze ako prezuvky do školy nosí sandále. Noha mu rastie rýchlo, vždy cca začiatkom mája mu kúpim kvalitné sandále na leto a v septembri ich vyčistime a šup do skoly ako prezuvky. Ďalší rok by mu aj tak boli malé a takto sa využijú oveľa dlhšie noha mu v tom dýcha, sú mu pohodlné. Za mňa super riešenie. Teraz bude tretiak

antonia1209
14. aug 2024

Neriešili ste niekto, že malo dieťa predpísané vložky od ortopéda?
Máme teraz priniesť topánky, do ktorých vyrobia na mieru vložku, ale ja by som bola radšej keby ju mal v papučkách, keďže to bude mať celý deň na nohe. Do sandáliek sa tá vložka nedá dať. Ale zas dať mu tenisky ako prezuvky nechcem, bude sa mu potiť noha celý deň. Už som zúfala čo vybrať :D

petrakomenska
16. aug 2024

Ja by som zvolila ortopedicku obuv, kedze je v nej cely den