Koľko kusov oblečenia treba do škôlky?

19. aug 2024

Ahojte, dcéra 3,5r ide teraz prvý krát do škôlky. Koľko ks oblečenia treba do škôlky? Papučky a pyžamo sú samozrejmosť, ale čo všetko treba ešte zbaliť aby mala v skrinke? V škôlke povedali že stačí aby mala pyžamo a papuče. Ale predsa sa môže zašpiniť, môže byť zlé počasie… Chcem byť pripravená, prípadne ak by bolo treba aj niečo dokúpiť 😊
Ďakujem

gumkac19
19. aug 2024

My sme mali len náhradné 1x tričko, tepláky, ponožky a spodné prádlo
Nič viac

patka06
19. aug 2024

Do skrinky náhradné oblečenie komplet: tričko, tepláky, spodné prádlo,ponožky
Dala by som aj pršiplášť.

lienka.7
19. aug 2024

Komplet náhradné oblečenie. Do čoho ju prezlecu, keď sa zaspini pri obede? Detto kde nestihne dobehnúť na wc?
Musí mať veci na prezlecenie

jaskolka
19. aug 2024

Komplet náhradného oblečenia - spodné prádlo, tepláky alebo legíny, tričko, mikina. My sme brali aj pohár na pitný režim. Oblečenie odporúčam voľne, aby sa ľahko obliekalo a vyzliekalo, žiadne zbytočné "serepeticky" typu ozdobné gombíky, maslicky, lepšie na zips ako gombíky.

pralinka86
19. aug 2024

Cele oblečenie po 1ks a prispôsobené rocnemu obdobiu

autor
19. aug 2024

Treba aj nejaký ruksak prípadne fľašu s vodou? Viem že niektoré školky neakceptujú fľaše a pije sa zasadne len z pohára 😃
A čo gumáky a náhradné topánky?

patka06
19. aug 2024

Ruksak len keď išli do knižnice alebo na nejaký výlet,, inak ho nemá kde použiť
Fľašu sme nemali, pili z pohárov v triede, keď bolo teplo nosili ich aj von.
Gumáky som dávala len ak bolo vonku mokro, v skrinke by zbytočne zaberali miesto
Náhradné topánky nie.

jarnajar
19. aug 2024

Bežný komplet na prezlečenie, od nohavičiek, ponožiek po mikinu. Ak niečo použije, tak na druhý deň doplníš. Moja dcéra za dva roky použila náhradné až raz, keď sa nejak strašne obliala vodou. Pri bežnom malom okvackaní nič neriešili. Takže mala tam také, čo nemala veľmi záujem nosiť, fakt len do rezervy. Teraz mladšia dcéra bude asi používať častejšie, má čerstvé tri roky, častejšie sa ešte zašpiní, obleje, atď.
A ruksak u nás majú všetci, nosia si v ňom v pondelok pyžamo a v piatok berú domov. Cez týždeň si v ňom berú domov kresby a rôzne úlovky typu uschnutý list, kamienok a pod.

asemrakova
19. aug 2024

Náhradné oblečenie - tričko, tepláky/legíny, ponožky, slipy. Fľašu som dávala len keď už bolo teplo aby mali pitie na dvor, prechádzku. Keď bolo mokro dávala som aj nepremokavé nohavice do skrinky, príp.pršiplášt

zuzubb007
19. aug 2024

Pyžamko, náhradné nohavičky, tričko, ponožky a tepláky, papučky to je všetko, a dievčatá hrebeň, na jeseň treba gumáky a nepremokavé nohavice, keď idú von a padajú na zem 😁

julie19
19. aug 2024

My sme mali v škôlke: papučky, pyžamo (vždy v piatok nám ho dali do skrinky aby sm rozobrali vyprať), balík náhradného oblečenia pre prípad nehody (nohavičky, ponozky, leginy, tričko v zime tepláky a tričko s dlhym rukávom), kefu alebo hrebeň na vlasy (dievčatá) + gumáky, pršiplášť a gate do dažďu

ibrunova
19. aug 2024

fľaša s vodou bola u nás zakázaná.

kate_cs
19. aug 2024

Nám všetko povedali na prvom rodičku. Ruksak majú zákaz nosiť, zbytočne zavadzia v skrinke, tak isto flašku.
Do skrinky v malej darčekovej/papierovej taške vždy prinesiem komplet náhradné oblečenie- tričko, slipy, ponožky, teplaky, pančuchy. Menší bol brbloš, tak tričká dve.
Náhradné topánky ani gumaky som nenosila, pršiplášť tiež nie.

bosorkabb
19. aug 2024

Náhradné oblečenie. Tričko, nohavičky, ponožky, gate to je všetko. Má to v igelitovej taške v skrinke. Nič viac netreba. Teda papuče, pyžamo a u nás malý vankúšik.

kulumulu123
19. aug 2024

My sme mali vzdy iba 1 ks nahradneho oblecenia poa picasia v lete kratase, slipy, a tricko v zime slipy pancuchy teplaky tielko a tricko nic viac. Ked sa pouzilo priniesla som na druhy den dalsie nahradne... Ziadne nahradne kabaty oeplovacky ani nic podobne v tej mini skrinke na to totiz nie je miesto...

kapanek1
19. aug 2024

Vsetko sa dozvies v konkretnej skolke. Vsade je to inak. Alebo aj sama zistis co a ako ked realne nastupi.

katkakuch1
24. aug 2024

Ahoj, ja pracujem ako učiteľka. Ja z osobnej skúsenosti odporúčam takto: tričko (podľa počasia krátky alebo dlhý rukáv), tepláky/legíny, ponožky, v zime pančuchy a aspoň 2-3ks spodné prádlo. Občas sa stanú u mladších detí v zápale hry nehody aj viackrát za deň, tak aby nemuselo dieťatko chodiť bez spodného prádla, keď sa jedno náhradné už minie. Ostatné veci vám už učiteľky povedia na rodičovskom. U nás vždy pripomíname ruksaky, nakoľko poobede chodíme von, tak než prídu rodičia aby nemali mojkáčikov alebo čokoľvek čo si berú domov špinavé za ten čas. Preto tie ruksaky. Dievčatá ešte podpísaný/označený hrebeň alebo kefu na vlasy. A vrecko(sáčik, igelitka) na tie špinavé veci, nech to nie je len tak niekde hodené v skrinke.