Enfant zateplené čižmy - studené nohy

1. dec 2023

Ahojte, pouzivate enfant zateplene detske cizmy aj ked je okolo 0, resp minus a nemaju vam v nich deti studene nohy? Na zaciatku sa mi zdali super, ta kozusinka vyzerala tepla, ale ako ich dieta malo par krat na nohach, kozusina splasla a naposledy, ked ich mal obute (bolo nieco malo nad nulou), tak nohy studene. V zimnych topankach mava nohy teple. Cizmy som.kupovala, ze budu do snehovej clapkanice, dazda.

majlo1234
1. dec 2023

Byvame v bratislave, pouzivame ich teraz kazdy den. Ale syn je odolny, on ani bundu nechce nosit. Na nasu molri zimu su super

clausinka
1. dec 2023

Moja dcéra v nich mala stále studené nohy, prestala som kupovať, podľa mna nie sú až take teple.

autor
1. dec 2023

@clausinka a nasli ste potom nejaku lepsiu nahradu?

tana85
1. dec 2023

nemam skusenost, ale tiez som si v skolke vsimla u druhych deti, ze s tej kozusinky ostala tenucka vrstva az som si myslela, ze to ani nie je zateplene. takmer som ich detom kupila, ale nasla som overene lacnejsie snehule mckinleya kedze sa dali kupit v nedelu, tak som kupila tie. vidim, ze nemusim lutovat aj ked enfant su velmi pekne

autor
1. dec 2023

@majlo1234 my tiez v ba, doteraz nemal problem so studenymi nohami, v 5tich stupnoch nosil goretex tenisky a nohy teplucke.

kate0903
1. dec 2023

Demar snehulky jednoznacne, teplucke su

autor
1. dec 2023

@tana85 presne, z hrubej kozusiny nezostalo dokopy nic. Vedela by si mi prosim napisat presne, co si ty kupila? Dakujem

autor
1. dec 2023

@kate0903 ktore? Je ich vela, mnohi v diskusiach spominaju demar mamut, ale priznam sa po tejto skúsenosti sa trochu bojim dalsich gumakov s vlnenym zateplenim

aliaray1
1. dec 2023

Ahoj. Neskusis taketo vlozky? My ich uz mame nahodene a su super.

https://www.oveckaren.sk/detske-izolacne-vlozky...

karmen118
1. dec 2023

My sme doteraz kupovali Ren But Muflony - tie čo majú spodok gumený, super hrejú kožušina drží, teraz sme vyskúšali kúpiť d.d.step také snehulo-zimné topánky s Aqua tex membránou, malý mi v nich skákal aj do mlák, v člapkanici, v mokrom snehu, nepretiekli/nepremokli suché nohy v teple, takže som spokojná - len tieto ddstepky niektoré modely treba kúpiť o číslo väčšie lebo nesedí číslovanie, také upozornenie mali pri nich napísané eshope, kde sme kupovali my, tak sme kúpili podľa ich rady a sadli obom deťom.

maciatkolulu
1. dec 2023

Za mňa geox

kate0903
1. dec 2023
elmivelmi
1. dec 2023

no asi treba kupit zimne topanky,nie zateplene gumaky.A ak nechces investovat do poriadnych bot-tak mu dontych gumak daj este termoponozky.

autor
1. dec 2023

Dakujem vam sa tipy.

@elmivelmi zimne topanky ma, ale do snehovej plackanice, alebo ked su dva stupne a prsi, vsade su mlaky, to tie topanky nezvladnu

elmivelmi
1. dec 2023

no su topanky aj do clchtanice nepremokave,treba pozerat,moje terqz maju geoxy a mali by zvladnut aj vodu.Inak potom tor termoponozky este to tych gumakov alw o snehule.

tululu
1. dec 2023

videla som meranie teploty noh medzi 4 ludmi v rovnakych podmienkach,jeden z nich mal nohy ovela teplejsie a to ten,ktory mal dostatocne siroku spicku,aby noha v topanke nebola utlacana a zhodou okolnosti mal najtensie topanky 🙂

evkamotka
1. dec 2023

@tululu ano, pretoze ked nohu zabetonujes v tvrdych tesnych topankach (ake tu radia), nehybu sa a nohy su vydane napospas chladnemu osudu. Ked si obujes barefooty - ktore su ohybne priecne aj pozdlzne, ktore maju spicku ktora sa hore nezuzuje, ale naopak necháva prstom priestor, noha sa hybe, tzn prekrvuje a nie je cloveku vobec zima. To je ako ked si das mega hrubu bundu ale stojis na zastavke ako solny stlp bez pohybu, po case ti je zima. Zato sportovci mavaju aj v zime lahke bundy a zima im nie je, lebo sa im prekrvuje telo, lebo sa hybu. A v tych kladickych pevnych zimnych botach su nohy presne tak bez moznosti pohybu

autor
1. dec 2023

@elmivelmi ake geoxy mate?

autor
1. dec 2023

@aliaray1 taketo vlozku tusim aj mam, ale mam trochu obavy, ci sa mu tam potom zmesti noha.

autor
1. dec 2023

@aliaray1 ale vyskusam, dakujem

elmivelmi
2. dec 2023

@tululu ale to s tou spickou nohy nie je tak celkom pravda.Mozes mat vpredu volne ale raz ak mas gumaky a je minus 20 bude ti zima a nohy zmrznu ako cencule.Ja mam raymonda cize cim teolejsie tym lepsie,a je jedno ci su vpredu volne alebo uzke.Jasne ze ziadne zimne topanky nie su site na styl lodiciek.Su vilnejsie hoc maju spicatejsi tvar.Ale na zimu je dobre mat teole tooabky sobre zateolene neprmokave.

elmivelmi
2. dec 2023

@evkamotka a este je lepaie brubsia podrazka v zime ako tenuckaTo hadam nik nespochynbuje.

karmen118
2. dec 2023

Autorka ak chceš vyslovene obuv do terajšieho počasia tak odporúčam snehulky na štýl muflon, Denmar a pod. čiže spodok gumový. Dnes u nás už prší, a radšej som deťom dala takéto snehule ako tie ddstep Aqutex, suseda, deťom kúpila tiež rovnaké ddstep a dnes mi vravela, že jej dcére premokli, hrala sa dlhšie v mokrom snehu a nepomohla ani impregnácia.

autor
2. dec 2023

@karmen118 ano presne uvazujem nad takymito snehulami. Nevies aky je rozdiel medzi tymi ren but muflon a demar? Myslim co sa tyka typu nohy. Obe tieto topanky vyzeraju byt sirsie v clenku, tak ci sa mojmu nebudu vyzuvat. Bezne cizmy sa mu vuzuvali, az tie enfant mu sadli a vedel v nich normalne chodit, on nema vysoky priehlavok. A tie vase su zvnutra tej gumenej casti s ovcou vlnou? Dakujem.

tululu
2. dec 2023

@elmivelmi mam to odskusane aj na sebe.v gumakoch to tak uplne nefunguje,pretoze tie su malokedy "prisposobive", ale bezne nosim celorocne kozene topanky aj v tuhsich mrazoch a ak mam slusnejsie topanky s uzsou spickou je mi chladnesie ako v makkych topankach,kde moze noha pracovat,prsty sa pohybuju a spolupracuju pri kazdom kroku.

tana85
2. dec 2023

Mckinley jules II. Keby som zila na orave asi vyberam ine lebo tam je sneh a zima, ale tuv BA kde mame max -5 par dni a sneh detto je takato snehula ok. Ked je sucho vonku tam im kupuje klasicke kozene bf bud dd step alebo protetika bf

clausinka
2. dec 2023

Minulú zimu som jej kúpila bundgaard gumaky a super. Tento rok zateplené z nextu a nohu ma v teple a sú aj lacnejšie.

karmen118
3. dec 2023

Autorka, v muflonoch je ovčia vlna aj v tej gumenej časti, synovi sme túto zimu zohnali Denmar - nemali muflon jeho číslo, ten tam má zateplenie iné, ale zatiaľ sa nesťažoval, že by mu v nich bola zima. Deťom sa nevyzúvajú, pomáha aj tá gumička na stiahnutie hore. Malému sedia obe značky, len teda ja neviem, aký majú moji presne typ nôžky, kupujem proste podľa toho, ktorá obuv im sadne. Chodia v nich pekne, najlepšie je to vyskúšať.

autor
3. dec 2023

@karmen118 dakujem, skusim objednat oboje a vyberieme tie co budu lepsie

enoula
3. dec 2023

Na uzsie nohy su fajn snehule aj lurchi finn
Mame aj zateplene gumaky mckinley, ale to je podla mna tak do plus 5, lebo sa nedaju poutahovat, takze teplo ide preč,myslim si .. ale inak su fajn