Ako obliekať dieťa do škôlky?

9. sep 2024

Som strašne neistá v tomto, nechcem aby sa syn prehral alebo mu bola zima, kedze mi ešte relevantné nevie povedať nič... Ma 3 roky, byvame 10 minút pešo od skolky. Napríklad aj teraz u nás dosť prší, cize už mi ide v hlave ze :tepláky, tričko, mikina, co mu ostanú aj na dnuka v škôlke, a na to všetko nepremokavé gate a nepremokavá bunda s kapucňou do dažďa. Plus gumaky samozrejme. Bude to dosť? Tie nepremokavé veci neisu dáke zateplené, proste len guma, sú z lidla. Poraďte mi prosím

earlgrey
9. sep 2024

Podľa mňa to je veľa. Ale tak ty vieš, aké počasie je u vás. Či je chladno alebo nie. My bývame 5 minút od škôlky, a teraz keď je ráno chladnejšie ide dcéra v krátkom, keď prší, tak dáždnik do ruky, v škôlke má pršiplášť a mikinu...ale celkovo je v krátkom, keďže v škôlke majú dosť teplo a aj neskôr je už von dosť teplo.

patka06
9. sep 2024

Podľa mňa je to veľa.
Dala by som tepláky, tričko, tenkú mikinu a pršiplášť

pribinak
9. sep 2024

Však sa uvari. Daj polovicu dole.

zuzanaete
9. sep 2024

Bolo by fajn dat polohu. Lebo ine rana budu v BA a ine na Orave alebo v Tatrach.

veronika2316
9. sep 2024

No fakt je to veľa kašli na nepremokavé gate aj u nás pršalo mali tenké tepláky tričko s krátkym rukávom a mikinu plus pršiplášť som zobrala. Ono je vonku podľa mňa aj tak teplo v hentomu by sa ti uvaril

svetlonos
9. sep 2024

Tak zakezi aj ci trochu prší alebo leje. Ak leje a mas čas, tak daj ponožky slipy tričko, nepremikave veci a v skolke obleč tenké gate.
Ale ozaj by bolo dobre napísať koľko máte stupňov vonku.

babalenka
9. sep 2024

Veľa oblečenia. Ja by som dala nepremokavé nohavice a v škôlke dať tepláky.staci tričko s krátkym rukávom a mikina.

matkahelka
9. sep 2024

moja 2r.a 9mes. prave ideme do skolky.

lneviemmeno
9. sep 2024

Tiež si myslím že to je veľa, síce prší ale nie je neviem aká zima ešte. Za mňa nejaké tepláky, krátke tričko a keď tak tenšiu mikinu, ale viac už nedávaj

adeladulova
9. sep 2024

Ja dávam synovi tenke tepláky a tričko s krátkym, na to košeľu a kratasy mu dám do skrinky ze sa môže potom prezliecť ak bude chciet

matkahelka
9. sep 2024

strasne vela oblecenia. naco nepremokave gate, vsak nie je november, ze su vsade mlaky, blato a deti sa v tom valaju. neviem, ake mate mat pocasie poobede, ale ja by som dala kratasy, tricko a mikinu, ktoru si da potom dole. v skolke mu bude v teplakoch teraz horuco.

ivik4
9. sep 2024

Kriste ,chudak uvarene dieta 😃
To ze prsi neznamena ze aj fujači

danyelia
9. sep 2024

Ja len rozmýšľam, čo mu budeš obliekať na jeseň a v zime, keď si sa už teraz takto rozbehla 😁 My ráno krátky rukáv a kraťasy, zajtra plus mikina, lebo sa má ochladiť...

thirstymonk
9. sep 2024

A ešte si zabudla rukavice čiapku a šál. Tyvole... Je 20 stupňov. Na dážď sa nezomiera :D

fantaghiro21
9. sep 2024

No tak ja neviem,ale bežne sa tu písalo pár dní dozadu,tak juh ,Ba má myslím teraz horúčavy, my Sever sme niekde teplotovo uplne inde tak u nás asi uz šál treba-ironia (máme príjemných 18 st (ráno 20-22).

Na kraťasy ale 18 st už určite nie je..tenké legíny,kr rukáv,mikina,v skrinke majú baby neprefukavu vetrovku (nezateplena) vhodné aj ako pršiplášť.....
Nič viac....

malaopicka
9. sep 2024

Ja neviem, však rozmýšľaj ako ideš oblečená ty. Pre Kristove rany, nie je to novorodenec. Normálne mu daj oblečenie ako sebe a nech má dáždnik alebo pršiplášť so sebou. Načo nepremokavé gate a gumáky? Čo mu chceš obliecť v novembri?

zuzanaete
9. sep 2024

@fantaghiro21 Bratislava aktualne 18 stupnov, vietor a dazd. Ale noc bola este horuca. Rano prislo ochladenie.

zuzanaete
9. sep 2024

@matkahelka Dnes je naozaj vhodne napisat polohu, lebo v BA by si takto oblecene dieta rano nenasla. 😀

diewcatqoo
9. sep 2024

Bolo by fajn napisat polohu alebo to, kolko mate stupnov. U nas napr. bolo rano este relativne teplo, okolo 20 stupnov a prsalo, ale teraz sa uz ochladzuje, je 16 stupnov a fuci dost. Kdezto ked pozeram predpoved pocasia u mojich rodicov, tak tam je aktualne 20 stupnov a ma sa oteplit na 28. Takze pokial nenapises podrobnosti, nikto ti nepovie, ci je dieta oblecene spravne 🤷‍♀️

matkahelka
9. sep 2024

@zuzanaete Kosice, rano bolo 19 stupnov, pocas dna ma byt 25. v nasej skolke bol vcera oznam, ze treba prihliadat na to, ze skolka nie je denny stacionar seniorov, ze deti sa v skolke cely den hybu, nesedia. priestory su aj napriek rannemu vetraniu vyhriate a deti su po rannej rozcvicke spotene, preto treba deti obliekat na lahko a nedavat im teplaky. pre mna je tento oznam zbytocny, pretoze moje deti su vo vseobecnosti otuzile a mikinu dam tak pri 15 stupnoch. do intetieru celorocne v skolke kratke tricko, ved tam kuria na 21 stupnov.

lienka.7
9. sep 2024

Aké počasie je ráno, nemusi byt cely deň. Najmä keď ráno prší, daj mu aj náhradnú obuv, nech nebeha cely deň v gumakoch. Oblečenie podľa aktuálneho počasia. Ale nepreháňaj to.

autor
9. sep 2024

Košičanky ale vy tam dnes máte 28srupnov. My sme v Stupave, tu leje ako z krhly nonstop od tretej rána, ked sme akurát ráno šli do skolky, mega lejak. Nakukla som do triedy pri odovzdávaní som videla ostatných chlapcov, krátky rukáv a dlhé tepláky....

rk123
9. sep 2024

rano 18stupnov, lialo.
isla do skolky v tensich leginach kratkom tricku a prisplasti, gumaky.
ved ja som isla von v dlhych gatoch a tricku s dlhym rukavom a bolo mi fakt teplo 🤷🏽‍♀️

nadchovnik
10. sep 2024

To je veľa,zase taká zima nie je.Čo mu oblečies keď začne mrznúť?

zuzubb007
10. sep 2024

Veď sa uvarí to dieťa ráno, tu vrstvu do dažďa by som dala dole alebo mikinu dole, v zime bude mať koľko 15 vrstiev?

krasolienka1
10. sep 2024

Syn mal leginy tricko sakoma nato pršiplášť
V triede je v tričku
Včera mal dlhy rukav v triede a bol spotený

dominikamacakova
10. sep 2024

To je oblečenie na zimu. Ja dávam normálne iba legíny+tričko/silonky+šaty a na to flisový kabát, riflovú bundu, nepremokavý plášť, alebo mikinu. Proste iba jedna vrstva hore a buď topánky, alebo gumáky. Na hlavu ak fúka tak čelenku.

misicka31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
patka06
10. sep 2024

@misicka31 tričko - tenká mikina - riflovka - pršiplášť, keď je 12 Stupňov - nababušený bol - riflovku alebo mikinu by som vynechala
Ty si mala na sebe 4 vrstvy oblečenia?
Treba myslieť na to, že dieťa sa pohybom zahrieva - nepotrebuje viac oblečenia ako dospelý.

misicka31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz