Aké topánky po zimných pre dieťa?

5. feb 2024

Ahojte, momentálne dcéra nosí podľa počasia demar snehule a bf zateplené celoročky. Vlani začala chodiť až na neskorú jar, takže skúsenosť ešte nemám. Čo nosia deti po zimných topánkach ? Opäť nejaké celoročky ako na jeseň alebo už rovno tenisky ?

zuzubb007
5. feb 2024

Prechodné topánky vyššie ako tenisky a nie vyteplene, tenisky keď je až naozaj teplo 20 stupnov

autor
5. feb 2024

@zuzubb007 a prechodné niesu že na dva týždne ? Vynosi to to dieťa ?

lenka7477
5. feb 2024

naše deti išli hneď do tenisiek

4stanka4
5. feb 2024

Záleží od toho z akej lokality si. My sme Žilina okolie a vynosila mi aj prechodné lebo tu býva chladnejšie ako v južnejšich mestách.

janickacrazy
5. feb 2024

teda naši vačšinou už idú do tenisiek, lebo jar príde vačšinou velmi rýchlo, oteplí sa skokom o 15 stupnov, prechodné veľmi nevyužijeme

hanaxxx
5. feb 2024

Prechodne topanky su udajne do plus 5 stupnov. Aspon tak mi zatial povedali v predajni, ked som kupovala. teraz sa take asi na vacsine slovenska daju uz nosit. Aj ked predpokladam, ze sa este ochladi. Kupovala som vzdy kozene, nie nizke, ale clenkove, alebo "botaskove" s membranou. Nohy nikdy nemal studene a vynosi to kludne aj cez leto.

matkahelka
5. feb 2024

mam 2 rocnu a dnes mala na nohach take kvazi tenisky z protetiky. prechodne topanky nemala ani vlani, nikdy som prechodne topanky nekupovala ani starsej dcere, za mna je to zbytocnost. vyssie niekto pisal, ze tenisky pri 20 stupnoch, moje deti pri 20 uz su vonku okolo domu bose a medzi ludi v sandaloch.

cookie29
5. feb 2024

zalezi kde byvas. U nas ani v zime nenosia zateplene 🙂 takze na jar idem do nizkych prechodnych a aj to rpeto, lebo byva vlhko a dost prsi, takze pri teniskach by mali nonstop mokre nohy

autor
5. feb 2024

Bývame v BA, preto som skôr naklonená tiež za tenisky. Samozrejme nie úplne tenulinke letné platenky ale nejaké normálne. Veľmi sa mi nechce na pár dní kupovať topánky za povedzme 70€ keď o chvíľu nato v nich bude mať spotené nohy.
Prípadne ešte mi napadlo že teda rovno tenisky ale na začiatku do nich dávať teplejšie merino ponožky. Nie hrubé samozrejme ale že trochu skoriguju ešte ten chlad

autor
5. feb 2024

@cookie29 toto som si neuvedomila. Takze lepšie sú na jar s nepremokavym povrchom ? Koža atď ?

barbie1981
5. feb 2024

My sme zo Žiliny a minulý rok sme zo zimných rovno skočili do tenisiek, ale vždy kúpim aj jedny nízke kozene

barbie1981
5. feb 2024

Nieco také vynosila jar,leto, jesen

simca06022011
5. feb 2024

mne nosila prechodne, ale aj v lete ked sa nedalo behat napr. v sandaloch, topanky na tento sposob https://eshop.protetika.sk/produkt/dina-pink/Jg... (cize kozene, vyssie.. mali sme rozne znacky ale veru nepamatam vsetko)
nepremoklo to, teniska podla mna nie je klasicka na behanie pre male deti. Potom aj starsia isla do velmi podobnych topanok.
Nie som zastanca 20tich parov topanok :DD zimne cizmy, gumaky, letne sandale, a univerzalne celorocne taketo, a neskor sa pridali turisticke nepremokave topanky a tenisky.

anjelikdianka
5. feb 2024

Ja som objednala takéto DD.Step topánky.Nechcela som kožené lebo už v marci bude podla mňa teplo a budú mať nohy spotené(Mame dvojičky).Teraz maju tiež DD.Step zimné čižmy keďv sa oteplí tak chneď budú mať tieto.Potom už kúpujeme aj tak sandale.

anjelicek26
5. feb 2024

Tak neviem prechodky moje deti nosili marec-april-zaciatok maja... kozene nezateplene poltopanky... ano teplejsie dni prehodili na tenisky, ale ked bolo vlhko, tak tie impregnovane kozene boli ideal...

enoula
5. feb 2024

Jedny podla mna nestacia.. gumaky na kaluze a ked je mokro, po dazdi, do blata, to je naj... Kozene prechodne/celorocky su tiez fajn, pozeram take trosku vyssie, po clenok.. lebo to môže nosiť zhruba od 10st do neviem kolko... Tenisky pozeram zase uz take vzdusnejsie, ked uz je nad 15-18 zhruba .. na vlhko ale stale posluzia aj celorocky kozene ci s membránou topanky
Posledne roky je tak premenlivé pocasie, ze nevies ako bude

deedol
5. feb 2024

u nas su to prechodne, ale tenke, nezateplene, nepremokave. ked prsi, tak gumaky, ale ked je len po dazdi, tak toto staci.
u nas praveze tenisky sa moc nenosia, syn potom v lete strieda sandale a platenky (napr. superfity).

zuzubb007
5. feb 2024

Jasné vynosila aj ja nosím prechodné vždy 2 mesiace na jar a 2 mesiace v zime, členkové topanky

cookie29
5. feb 2024

zalezi kde byvas... ak u vas vela prsi a chodite vonku, tak budes mat tenisky mokre jedna radost. A gumaky, cizmy, snehule sa odporucaju len vynimocne a na kratky cas. Takze Ti treba prechodne topanky. A za mna ano, kozene su lepsie. Ja by som sla do nizkych, nech moze clenok pracovat. A neviem ake velke mas dieta, ale pri tych ensich velkostiach zvykne nozicka rychlo rast.

autor
5. feb 2024

@cookie29 ono vlastne ale kožené nízke prechodné sú to isté ako kožené tenisky či je tam nejaký rozdiel ?

cookie29
5. feb 2024

nie je... ale klasicke tenisky sa mysli skor textilne, mesh a podobne

ninah1486
17. feb 2024
Používateľ ninah1486 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od ninah1486.

ja som nasej akurat objednavala na jar krasne tenisky z detskaobuv.sk, uz sa tesim ako ich bude nosit

lasona
17. feb 2024

Po zimných sme kúpili tenisky...nozka rastie, netreba mu milión topánok, ktoré aj tak nestihne vynosit..zimné nosil asi 3 mesiace...teraz ma už tenisky...ak nasnezi, dám opäť zimné...

nikiki29
17. feb 2024

Môj nosil po zimných vždy už kožené tenisky/celoročky nízke. Tento rok mu ale noha vyrástla zo zimných skôr, tak som kúpila vysoké celoročky nezateplené.

lulinqa
17. feb 2024

V Ba podla mňa stačia nízke kožené tenisky/topánočky. Pozri napr bf protetiku. Moji sa už v strede marca v prechodných potili. A ešte gumáky k tomu. Neskôr dokúpim plátenky/látkové tenisky.

beata_k
17. feb 2024

Je to este male dieta. Noha rastie rychlo. Stavim sa, ze sandalky uz budes kupovat o cislo vacsie a teda aj tenisky. Teraz kupujem nizke clenkove celorocne kozene. V lete sandalky a platenky. V jeseni su topanky od jari uz male.