Značky kvalitných šperkov

12. sep 2024

Ahojte, rada by som si kupila nejaký kvalitny sperk/bizuteriu, ideálne niečo iba pozlatene, neviem ci sa mi chce investovať do čistého zlata. Môžte mi poradiť nejakú značku ktorá sa oplatí? Doteraz mam skúsenosti ze sa to po pár mesiacoch opotrebuje. Rada takéto veci nosím stále na sebe a nedávam dole. Ďakujem za tipy 🙂

minenkak
12. sep 2024

Ja kupujem z Aliexpress pozlátené striebro,majú veľký výber za pár €,kupem sa s tým nosím to týždne a nič tomu nie je

lilianka28
12. sep 2024

Niečo iba pozlátené sa ti opotrebuje vždy.
Keď šperky nosíš stále, tak odporúčam predsa len ísť do zlata.
Alebo keď už nechceš až tak moc investovať, tak popozeraj aspoň striebro s rhodiovanou úpravou.

btus
12. sep 2024

kvalitné šperky sú len zo zlata, platiny a drahé kamene, ideálne diamanty, rubíny... Všetko ostatné je len bižutéria. Striebro sa skôr používa len tak, nemá takú hodnotu, samozrejme ak to nie sú príbory, či svietniky 🙂

luccija
12. sep 2024

Kupujem si Fossil, alebo z Moloka rôzne...alebo klasické striebro, zlaté veci mám odložené v krabičke iba občas si dám zlato

valise
14. sep 2024

Lotsi ma pekne veci, pozlatene striebro

moonlight1210
14. sep 2024

Mejuri, Saint Valentine (na tieto znacky platis clo, nie su z europy) - aktualne, klasicke a minimalisticke trendy. Mejuri aj prevedenie s diamnatami a drahymi kamenmi. SV aj klasicke perlove kombinacie.
Apm monaco, zag bijoux (apm viac blaznivejsie, blystive, vyslovene bizuterne (kedysi mali aj prijemnu klasiku, ale uz sa posunuli), zag trochu umiernenejsie).
O nieco lacnejsie Agapee - maju take viac prirodnejsie tvary. Inspiruju sa starovekymi sperkami (nerovny povrch imitujuci rucnu vyrobu. Skor matne zlate, satenovy povrch, nie moc leskle. Niektore veci maju aj v striebornom prevedeni).

S Tous mam tiez dobre skusenosti, okrem jedneho pozlateneho naramku, na ktorom sa objavili cierne skvrnky, ked som ho istu dobu nenosila. Oxiduje to striebro pod tym. Ale pridu mi ich sperky zbytocne predrazene. Mam par len preto, ze sa mi velmi pacila jedna kolekcia. A pockala som si na akciu.

Ale casto tuto bizuteriu striedam, tak neviem uplne zarucit vydrz na denne nosenie toho isteho kusu.

anouschka5
17. sep 2024

Swarowski