Vyššie verzus nižšie ponožky na beh

8. júl 2024

Prosim vas, pozeram compressport a su tam take vyssie do pol lytka a nizsie. Aky je medzi nimi rozdiel?
Podkolienky nechcem. Do pol lytok mam teraz obycajne z dekaca co som pouzivala na turistiku, lebo ine nemam. Foto do komentu.

autor
8. júl 2024
danica2711
8. júl 2024

Panebože... veď si kúp také, aké sa TEBE páčia a vyhovujú, nie nám...

yanni
8. júl 2024

A ake ti vyhovuju? NIKDY som nemala ponozky do pol lytka. Pre pana jana, ved to by som sa ani hybat nemohla. A to mam uz to co odbehnute za vyse 20 rokov. Ja mam (aj v zime) nieco podobne ako na obrazku c. 2.

bublinka1426
8. júl 2024

@yanni ludia by si to natiahli az po prsa, a kriklave, bo sak moda. a oni su IN.

michaela329
8. júl 2024

Ja čo v rýchlosti nájdem, tie navlečiem 😃🤷 Podkolienky mám náhodou veľmi rada, ale až keď už je vonku chladno a ja furt chcem behať v kraťasoch.

yanni
8. júl 2024

@michaela329 ja ani vtedy.

michaela329
8. júl 2024

@yanni To si Ty 🤷

yanni
8. júl 2024

@bublinka1426 mne je fakt jedno, co je in. Pohybujem sa v "bezeckom" a triathlonovom svete uz vyse 20 rokov a co "in" nas (muz je triatlet) nikdy nezaujimalo. Ale mas pravdu, ludia sa opicia. Dcera ma v oddiely dievca, 11 rokov, a ta si tiez ponozky natahuje dobre ze nie aj cez hlavu. Inak zlatie dievca, mile ale niekedy mam pocit, ze si zmylila treningy s modnou prehliadkou.

bublinka1426
8. júl 2024

@yanni teraz to mladi nosia tak, ku vsetkemu a biele hlavne , som si vsimla. 🙈

yanni
8. júl 2024

@bublinka1426 Ano biele. A aj cistobiele topanky. Len to nosia len tak, v beznom dni. Vo vrcholovom sporte (kde sa pohybuju nase dcery) je to uz ine. Tam ide o funkcnost a pohodlie, moda ide bokom.

dota6
8. júl 2024

Ahoj, nosím nízke, nemala som nikdy také do pol lýtka (ale to som ja a ja nechcem tento druh opálenia :D ) Ale ak idem behať viac, na moje pomery viac, cca 20-30km (som len amatér) tak si k tomu šupsnem kompresné návleky od tej značky, ktorú si pridala.

autor
8. júl 2024

No ved pisem, ze pouzivam turisticke 😂😂😂 beham len 2 roky, momentalne rekreacne okolo 100 km mesacne.
Ale som si chcela urobit malu radost za PR na 10k 😂
Skusala som pogooglit nejake info, ale nikde nie je vysvetleny rozdiel - nechcem 20€ vyhodit hore luftom.
@danica2711 pre lasku milosrdnu! Klud, pouzivala som turisticke (funkcne), teraz si chcem kupit na beh, pogooglila som, tieto compressport vela boli spomenute, tak to pozeram... Som myslela, ze maju nejaku funkcnost, napr. Vyssie na trail, nizsie na asfalt alebo ja neviem... ale tvoj komentar mi nijako nepomohol, ale tebe asi ano 😆
@yanni nevadia mi, raz som dala botaskove a mi totalne zdrali nohy, tak som ostala pri tych turistickych 😂

autor
8. júl 2024

Inak mne nejde o modnu zalezitost, na beh mam 1 kratasy, 1 dlhe leginy, 1 tielko, 1 tricko a mikinu a nedavno som si kupila bundu. A vzdy nosim len to, podla pocasia. Pridem z behu, hodim do pracky a do dalsieho mam ciste/suche. Nepotrebujem sa nijako zladit ani mat 20 outfitov.
Naozaj mi slo len o funkcnost vysky ponozky

michaela329
8. júl 2024

Funkčnosť pri tých nízkych nejak nevnímam rozdiel...ale tie vyššie kompresné sú naozaj fajn, ak ideš dlhé trasy - proti únave, pre lepšiu cirkuláciu krvi a moja sestra ich nosí, lebo máva kŕče. Ja s tým problém nemávam, ale fakt mi v chlade vyhovujú, lebo mne býva zima na píšťalky, ale kraťasy mordujem aj v novembri tu na Orave 🫣

bublinka1426
8. júl 2024

@michaela329 pri krcoch pomahaju vyssie?

michaela329
8. júl 2024

@bublinka1426 sestre áno. Ja kŕče nemávam.

bublinka1426
8. júl 2024

@michaela329 ja mavam preto sa pytam, mne osobne cokolvek na lytku vadilo, je to asi moj navacsi sval na tele preto mi vsetko na tom svale vadi dokonca mam problem kvoli tomu nosit aj nohavice v zime, preto mam tenke leginy.

autor
8. júl 2024

@michaela329 dakujem, tak skusim tie nizke, zjavne nic nepokazim a na zimu mozno pojdem do vyssich.
Ja som z vychodu, tu je relativne teplo, ale Oravu mam tiez odbehanu par krat (aj v zime), ja tam rada behavam, lebo je tam lepsi vzduch, taky sviezejsi aj ked slnko pecie o 100 dusu.

michaela329
8. júl 2024

@bublinka1426 ona si to chváli, dala si aj žily pozrieť, berie minerály, ale dôvod nenašli.

michaela329
8. júl 2024

V zime sa tu behá úplne najlepšie - ak mrzne, minulá zima bola strašná 😃 (pršalo).

danielina30
8. júl 2024

Na dlhé trasy sú podľa mňa lepšie tie vyššie, môj muž teraz bežal Pražský Maraton a ľutoval, že si dal nízke ponožky tie otrasy na lýtka mu nerobili dobre.

bublinka1426
8. júl 2024

@michaela329 tak ja mam aj problemove achilles. preto asi neznesiem nieco na lytkach

michaela329
8. júl 2024

@bublinka1426 a tie návleky? Počula som, že sa robia aj na mieru - aj keď u nás to asi bežné nebude.

bublinka1426
8. júl 2024

@michaela329 ja neznesiem nic. este aj po porode mi vadili tie pancuchy :D