Všetko je na mne veľké

9. okt 2023

Vždy, keď si na seba mám kúpiť oblečenie, je mi do plaču. Mám 163 cm a 50 kíl, no vždy si takmer zo všetkého musím kúpiť to najmenšie číslo, buď kvôli rukávom alebo nohaviciam, ktoré sú mi dlhé. Napríklad také tepláky s patentom. Aj najmenšie čísla sú mi dlhé, čiže ich musím nosiť takto. Košele. Rukávy dlhé, aj keď je to najmenšie číslo. Nikdy v živote na mne nebola žiadna košeľa dobrá. Veľmi som z toho smutná, lebo mám rada kockované košele a kvôli tomu nevlastním ani jednu. Tričká veľkosti M kupujem len s krátkym rukávom. Mikiny tiež kupujem veľkosti XS alebo S, kvôli rukávom, ale na trupe sú mi kratšie, než by mali byť. Veľkosť M na mne vyzerá blbo, pretože síce veľkosť na trupe je skvelá, ale rukávy vyzerajú zle (to isté s tričkami s dlhými rukávmi). Čo s tým mám robiť? Vážne si mám kupovať najmenšie čísla?

buberova
9. okt 2023

A čo detské oddelenie? Nenašla si tam niečo čo by ti sedelo?

danyelia
9. okt 2023

Ahoj, neskúšala si si niečo kúpiť v detskom oddelení? Ja som minulý rok kupovala dcére svetre v Pepcu, veľkosť 147/152 a zopár pulóvrov v tej veľkosti som kúpila aj sebe, lebo sa mi veľmi páčili 😁 Sadli akurát a to mám 170 cm a 55kg. Veľkosť 170 mi bola veľká, resp. dosť dlhé rukávy mi boli. Alebo detské oddelenie v hocijakom inom obchode - skús aspoň mrknúť...

drakvak
9. okt 2023

To je zvláštne, ja som síce statná 😁 ale výšku mám 158 cm a nohavice či rukávy mi sadnú v pohode. Kupujem skrátenú dĺžku nohavíc a v pohode, nie som odkázaná na tepláky s patentom. Môže to byť až taký rozdiel, keď máš o 5 cm viac? Ostatné chápem, hrudník, pás, boky, ale dĺžka by mohla sedieť, veľa žien okolo 160 cm poznám.

autor
9. okt 2023

V detskom oddelení som neskúšala. Nepáči na mi myšlienka kupovania oblečenia odtiaľ, čiže stále nakupujem v oddelení pre dospelých a najmenšie.

domireb
9. okt 2023

Mam tiež takú výšku, ani chudá ani teraz pribratá som si nevedela nič normálne kúpiť.. naučila som sa šiť, a dnes som aj ozaj rada, pretože to, čo je v obchode, mi fakt nie je po vôli, aj keby mi to sedelo

autor
9. okt 2023

@drakvak Možno mám len na svoju výšku krátke nohy a ruky. A dlhší trup. Neviem.

drakvak
9. okt 2023

Napríklad H&M má fajn tie tínedžerské veľkosti, aj košeľa dievčenská veľkosť 158/164 by ti možno sadla, aj topy a tričká, nie je to vyslovene detské oblečenie.

janka95
9. okt 2023

Určite kúp z detského oddelenia. Však tam majú niekde veľkosti aj 158, 164... ja som si tak kupovala keď som mala 19 :D dá sa tam nájsť veľa pekných vecí čo ti bude sedieť. A je to úplne v pohode, veľa žien tak nakupuje nič si z toho nerob. Ja zas neznášam ze sú mi všade na veľkosti XS-S krátke rukávy , všade. Keď vezmem o číslo väčšie už v tom plávam :D

janickacrazy
9. okt 2023

Buď rada, že si štíhla. Všetko sa dá predsa skrátiť, keď už tak. Ja mám tiež 163 cm a už som si našla overené obchody, kde kúpim rifle, ktoré sú mi dobré na dĺžku. Inak som si nechávala aj skracovať niektoré.

viestta
9. okt 2023

Nauc sa sit, budes mat modu na mieru

sofiaella
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anjelicek26
9. okt 2023

Next velkost 6/8 TI Bude super

stanulienkat
9. okt 2023

Ja mam 172 cm, 54kg a bezne kupujem v detskom, pretoze mi maloco sedi. Vsetko je akoby oversize a ako pre hrocha. A v detskom su tie veci nie ako pre vacsie deti, ale velkost ako pre dospelaka. Takze neries. Ty si aspon nizka, ale ja som vysoka a neviem na seba zohnat veci ako pre stihlu. Podľa mňa sa aj tie veci prispôsobujú trendom, že ľudia sú čoraz tlstejší a aj tie veľkosti prispôsobujú tomu.

nevenka
9. okt 2023

Ja mam 152 cm a velke prsia, obvod cez prsia 106 cm, takze mne je vsetko dlhe a este aj vrch vzdy uzky, takze by som potrebovala vacsie, ale vsade inde mi to je este viac velke 😅, takze som sa naucila sit a upravujem.
Lepsie?

nevenka
9. okt 2023

@anjelicek26 Ty ake velkosti nosis? Ale mne je to asi aj tak jedno, lebo ja mam obvod cez prsia 106 cm, takze detske eeee...😅

akiana
9. okt 2023

Prezradim ti tip elegantnych zien vsetkych velkosti, na ktorych saty vzdy vyzeraju, ako by boli pre nich site - kupuju si o cislo vacsie a davaju si to upravit ku krajcirke. Robim to aj ja 😊

anjelicek26
9. okt 2023

@nevenka s nextu velkost 6👍

nevenka
9. okt 2023

@anjelicek26 dik, ale to asi bude uzke cez tie prisia...😬...aaaa keby som kus schudla, mozno by aspon spodok bol 🤔🤭

anjelicek26
9. okt 2023

@nevenka treba poskusat ja mam 96 cez prsia a fajn...poslat nazad mas zadarmo.

lopuch22
9. okt 2023

Mám presne rozmery ako ty a nikdy som nemala problém niečo pekné na seba zohnať.Ale keď tak,poradím na About You je veľa znaciek vo veľkosti Petite.

anavianavi
9. okt 2023

ja by som sa s tvojim problemom uz davno naucila sit. nemusis si sit oblecenie, ale sama si skratit veci. napriklad patent s rukavov das dole, rukav, nohy skratis a patent prisijes nazad.

siska53
9. okt 2023

Veru, skus detske.. mne tam mnohokrat lepsie sadne oblecko ako damska xs velkost. Ja som krpata..155 cm..

nevenka
9. okt 2023

@anjelicek26 ja mam 106 cm 🙈

1ryba
9. okt 2023

Buď rada. Aj mne sa zle kupovalo. Pribrala som na 60 kg a som ako jaternica a neviem zohnať normálne rifle. Všetko mi je úzke na stehnách. Takže radšej tých 50 kg a hoci aj v detskom obchode.

mirkaz156
9. okt 2023

Mám 162cm a 46kg v horších časoch som mala aj 40kg... veľkosť XS samozrejmosť podprsenku mám 65DD alebo 70D. Sedelo mi Tally Weijl. Teraz chodím do sekáčov alebo sa snažím si niečo ušiť sem tam mi ušije mamina to je jediná cesta ako sa obliecť a neskrachovať 🤷😁
Čo s tým? Nič zmieriť sa s tým. Nie po pôrode sa to nezmenilo možno tak vekom tak si teda ešte počkám 🤷😁
Hold nie je to až taká výhra mať štíhlu postavu ako nám niektoré závidia 🤷😁

simca06022011
9. okt 2023

bud eshopy a velkosti petit, alebo detske oddelenia. A ze sa ti napad nepaci.. no to je sice fajn :D ale ver ze vela zien tam nakupuje. ALebo potom sa skracuje, presiva...

vulka
9. okt 2023

Nesmúť. Aj iní to majú na figu. Nechceš urobiť dvojicu so mnou? Potrebujem nohavice s bočnou dĺžkou min. 110. Veľkosť taká priemerná, 42, len tá dĺžka. Všetko je mi krátke. Ty si kúpiš a odstrihneš a ja si nadšijem 🙂 Riešim to tak, že si všetko dávam šiť.

lucianak
9. okt 2023

Ja mam tiez 163cm, 50kg a pomaly 40r na krku 🤷‍♀️ a kde som nakupovala minule? Predsa na detskom 🙈 znie to hrozne, ale mne je niekedy aj velkost xs ci s jednoducho velka. A nieco nosit musim... nie su tam ziadne babiky, ani detske vzory, to nemusis mat obavy 😉

katarinkaaa121
9. okt 2023

Ja chodím do detského oddelenia len mam problém nájsť oblecenie na ktorom nieje flitrovana hviezdička na rifliach alebo jednorožec na tričku ktorý preskakuje cez dúhu 😂😂🤷🏻‍♀️🤭 Ale dá sa vybrať. Len musíš sa viac pohrabkať v regáloch 🤭😂

matiak
9. okt 2023

Ahoj, mam 152 a 45 kg...oblečko si kupujem velkost 146/152 v Hmku, reserved, adidas... nevidim v tom problem. Dokonca detske oblečenie je lacnejšie ako dámske 🙃