Topánky pre ľudí stúpajúcich na päty

haggard_222
8. jún 2024

Ahojte. Od malička mám problém so stúpaním na päty. Ani po rokoch sa mi nepodarilo odnaučiť, a pri výbere topánok mám preto problém. Všetkým lacnejším topánkam (Deichmann a podobná cenová) prederiem päty za malú chvíľu, gélové pätenky mi nedržia na mieste, gélové vložky trochu pomôžu, ale nie je to ono.
Pred 2 rokmi som objavila Skechers a neviem si ich vynachváliť. Ani po 2 rokoch som nepredrala pätu, ani sa neprepadla, a stále sa mi v nich chodí neskutočne dobre. No nepáčia sa mi až tak a hlavne by som chcela aj nejaké krajšie tenisky, či sandále, nízke lodičky, atď. Neviem ale kde hľadať. Ak by som vedela, že idem do kvality, som ochotná dať tak 150€ max za pár. No nie som tak bohatá, aby som teraz skúšala model po modeli, aj keby boli lacné.
Poradíte niečo z vlastnej skúsenosti?
Ďakujem.

jamimo
8. jún 2024

@haggard_222 skús navštíviť podologičku a po scane tvojej chôdze+ vyšetrenie vložky do topánok na mieru. Mne napr. poradila aj vhodnú obuv. (značku)

rooskoliv
9. jún 2024

Hocijaké barefoot. Budú ťa tak bolieť päty, že sa odnaučíš na ne došlapovať

stormie
9. jún 2024

@rooskoliv alebo si odpali kolena 🤷‍♀️ ale principialne suhlasim, v barefoot obuvi treba naslapovat na prednu cast nohy ale pri prechode na tuto obuv teeba vedome kontrolovat a zmenit chodzu

petronelka47
9. jún 2024

@haggard_222 ja mám opačný problém, ošúchavam špičky ☹ môžem nosiť len tenisky nie hociaké a dlho mi nevydržia ...

haggard_222
autor
16. jún 2024

@rooskoliv Mám doma jedny barefoot, ktoré som si kúpila na skúšku, lebo som si myslela, že mi pomôžu chodiť "uvedomelo". A veru po pár dňoch ma z nich nohy boleli... A hlavne som v nich chodila ako keby som mala naložené v gatiach, pretože ma nútili sústrediť sa na chôdzu a moja snaha nedošlapovať na päty, resp. tá chôdza vyzerala veľmi komicky. Našťastie som tak chodila iba do práce 😀

@jamimo Určite skúsim. Ani som netušila, že taký odbor existuje. Našla som si pohybové štúdio v mojom okresnom meste, kde sa tomu venuje ortopéd. Aj cena vyšetrenia je priaznivá. Veľmi pekne ďakujem za radu 🙂

haggard_222
autor
16. jún 2024

@petronelka47 By sme mali naučiť jedna druhú, ako na to 😅