Sú tieto šaty vhodné na svadbu ako hosť?

anonymus007
20. aug 2024

Ahojte, sú podľa vás tieto šaty vhodne na svadbu ako hosť? Cítim sa v nich veľmi pohodlne a elegantne. Plánujem si k ním dať zlate doplnky a sandálky na opätku. Jedine čo mi “dáva chrobáka” do hlavy je ich materiál. Je podľa vás vhodne mať šaty na svadbu takéhoto materiálu - naťahovací a mierne vrúbkovaný. Vidieť to však iba zblízka a materiál nepôsobí lacno. Veľmi pekne ďakujem za odpovede 😊

7miriam77
20. aug 2024

Podľa mňa super

jankassa
20. aug 2024

@anonymus007 za mňa na svadbu niesu vhodné biele, čierne a červené šaty.

ivusk
20. aug 2024

@anonymus007 sú pekné, ale za mňa tiež nie čierne na svadbu

portret7
20. aug 2024

Su krasne, ale ciernej sa na svadbu vyhybam…ale ja som stara skola😁

tramtada31
20. aug 2024

Ako bolo spomenute, cierna nie je vhodna. Tiež sa chystáme na svadbu a mám cierne krasne šaty, ale kvôli tomuto si ich nedam

111marika
20. aug 2024

@anonymus007 ja by som si ich hneď dala. Keď sa niekomu čierna na svadbe nepáči, nech si nedá. Ja som mala na svadbe čierne, ani by ma nenapadlo riešiť farbu.

osky
20. aug 2024

Cierne nie.ani biele.
@jankassa cervene v pohode....
Ako si prisla na to ze nie?

sima234
21. aug 2024

Krásne sú. Ja som na poslednej svadbe bola v čiernych šatách, tiež som si vypočula, že čierna na svadbu nie a bolo nás asi 5 v čiernych šatách. Takže ak sa ti páčia, tak kľudne si ich zober.

jankacsigabi
21. aug 2024

@osky skús si vyhľadať na webe
Tiež viem tak, že čierne, červené a biele sa na svadbu nehodia. Biela nie kvôli neveste, čierna nie, kvôli tomu, že je to šťastná udalosť a červená nie, lebo je veľmi výrazná a ťahá oči preč od nevesty (keďže toto by mal byť jej deň) to len tak v skratke..

hrabovo
21. aug 2024

Ja som mala tiež čierne, sú krásne, neváhaj. Čierna je farba elegancie, lepšie ako kadejaké kiliriki farby 🙂

januska12323
21. aug 2024

Tiež som proti farbe.

lienka.7
21. aug 2024

@anonymus007 za mna na pohreb

mamamasama
21. aug 2024

Na romantickú večeru áno, na svadbu nie.

tomasisa
21. aug 2024

Na buducu sobotu sa vydavam, v nedelu ma poprosila jedna s hosti ci nepojdem s nou vybrat saty....nakoniec sme vzali cervene s odhalenym chrbtom, ona sa zdrahala ci to je vhodne, ja som jej do kabinky nosila kusky a boli medzi nimi aj cierne...
Za mna je cierna farba elegancie ako uz vyssie niekto spominal, vhodne doplnky a je to super, cervena je v istom podani velmi zenska a vasniva....co ja vitam u ludi,taku vlastnost, a biela je leto tak by mi nevadilo ak by mala niektora s hosti biele vzdusne saty....
Ten den je pre mna o tom ze specatenie vztahu chcem oslavit s ludmi ktorych si pozvem, chcem aby toho boli sucastou, a chcem aby si nelamali hlavu co na seba, a mali na sebe nieco co im nie je pohodlne len preto ze si ,,nemohli,, dat to ci ono co im v skrini visi a citia som v tom dobre....chcem hlavne aby si ten den so mnou uzili,zurku ako sa patri.
Autorka ty poznas nevestu,a vies co od nej cakat, ale aj tak sa priklanam ze ty sa mas citit v pohode aby si sa zabavila

mamickalisticka
21. aug 2024

Ja by som bola radšej, keby na mojej svadbe má niekto čierne šaty ako červené.

mimikarol
21. aug 2024

Sú veľmi pekné. Ja som bola na svadbe minulé leto a mali viaceré ženy čierne šaty.

angeli121212
21. aug 2024

Na našej svadbe mali hostia šaty aj biele kratšie aj čierne tuším, možno aj červené.. boli aj krátke aj dlhé šaty .. jedine čo nikto nemal boli vyslovene svadobné šaty a vieš čo.. ja som to neriešila ale že vôbec ani si poriadne nepamätám kto mal čo oblečené.. bola tam len rodina a priatelia všetkých som mala rada a chcela som aby sme si tento deň užili spolu a spolu oslávili spečatenie nášho vzťahu...

oblecenieavecicky
21. aug 2024

Sú krásne, pokojne si ich daj. Milujem tieto predpotopné reči, čo je a čo nie je vhodné 🙈

really8
21. aug 2024

@osky predovsetkym na vychode slovenska je cervena urcena pre nevestu na nejaky tanec. Tiez som o tom nikdy nepocula kym sme tam nesli.

muchotrafka298
21. aug 2024

@really8 mne sa to na vychode stalo tiez. Cervenu si hostky nemaju davat preto, ze o polnoci na redovy tanec dava nevesta saty prave tejto farby. V niektorych kulturach zas cervena znaci, ze dotycna mala nieco so zenichom.

jomarch
21. aug 2024

podla mna su velmi pekne, tiez som uz bola na svadbe v ciernych satach. ked som sa ja vydavala, tak mi dve pozvane zeny pisali, ci je pre mna ok, ak si daju cierne saty. samozrejme som suhlasila, ciernu mam rada a omnoho viac by mi prekazalo, keby niektora pride v bielej (to som si dovolila aj slusne upozornit v takom manuale co sme posielali). neviem ako vychadzas s nevestou, ale pripadne sa spytaj aj jej, iba zo slusnosti 🙂 naozaj nie raz som zazila, ze baby konzultovali vyber svojich s nevestou, aby sa predislo nejakym konfliktom 🤣🤣

lucia13022023
21. aug 2024

Čierna je elegantná fabra, jediná nevhodná farba na svadbu je biela. Sú pekné, ak ich doladis doplnkami, vlasmi (určite hore vlasy) a makeupom tak budú super

juliacenc
21. aug 2024

@anonymus007 velmi pekne rafinovane 👍

tinqua
21. aug 2024

Oblec si v com sa citis dobre. Ked sa svagrina vydavala vybrala mi sama saty, keby to tu dam tak 90% zien povie, ze su absolutne nevhodne, lebo vela bielej a urazim nevestu. Skus sa aj ty radsej nevesty opytat aky dress code si predstavuje.

svokrinjazykmonika
21. aug 2024

@anonymus007 súhlasím vyššie že biele, čierne a červené nie.

sisska96
21. aug 2024

Prečo nie, ak sa cítiš v tých šatách dobre

domkakvet
21. aug 2024

@anonymus007 cierne saty nie su vhodne na svadbu, tak ako ani biele a cervene.

hrabovo
21. aug 2024

@muchotrafka298 ja keď som sa vydavala, brala som si vychodniara, jeho mama trvala na červených, reku mi vysvetlite prečo, že u nich je taky zvyk. No mňa to vôbec nezaujímalo, vydavala km sa v ba, doma, dala som si modré a ona na truc o polnoci odišla, že aká gycova svadba 😂😂😂
Ponali sme to ako dobrú zurku, zábavu, s kamošmi. Nie ako niečo strojene, s kadejakymi zvykmi..

muchotrafka298
21. aug 2024

@hrabovo tak niekde si na tie tradicie potrpia a viem, ze na vychode je ten redovy tanec v cervenych satach vo viacerych regionoch zauzivany. Ja som o tom nevedela a na svoju prvu svadbu co som bola na vychode a neznala veci som si dala vinovo cervene saty.

danyelia
21. aug 2024

Ako chceš, ale ja by som si ich na svadbu nezobrala, taký nejaký smútok vo mne tie čierne šaty evokujú 😁