Ponožky na ekzematické nohy

lia2022
21. jan 2024

Mamičky, prosím poraďte aké ponožky kúpiť na nohy s ekzémami? Myslím aké zloženie je vhodné..či merino, biobavlna..atd.
Mala som 100percent bavlnu ale teda nič moc. Rada si nechám poradiť.
Ďakujem.

viestta
21. jan 2024

Najlesia je bavlna, ta nedrazdi.

lia2022
autor
21. jan 2024

@viestta mám 100percet bavlnu ale len na doma ich nosím lebo to vyzerá strašne 🤣. Ponožka neforemná a nevyzerá to dobre .. koli tomu by som potrebovala ešte niečo iné, samozrejme čo by ekzém nedráždil .. ci potom nejaká biobavlna + elastan alebo už neviem..začínam sa v tom strácať 🤔.

viestta
21. jan 2024

@lia2022 elastanu je v ponozkach minimum, pri spriadani sa elastanove vlakno obaluje bavlnenou priadzou, takze v konecnom dosledku sa k pokozke ani nedostane. Bio bavlna? Ja neviem, pre mna to az taky vyznam nema. Horsie ako klasicky spracovana biela bavlna su rozne textilne farbiva. A ak je ponozka neforemna, nemas spravnu velkost.

lia2022
autor
21. jan 2024

@viestta chcela som si objednať nejaké kvalitné z oveckaren.sk ale tiež to zloženie je tam také že neviem či by to mohlo byt. Ja sa v tom vôbec nevyznám 🙄.

lia2022
autor
21. jan 2024
viestta
21. jan 2024

@lia2022 ja vlnu, nech uz je z akehokolvek zvierata na sebe neznesiem, mna hned vsetko svrbi, takze nepomozem ti.

viestta
21. jan 2024

A viskoza byva celkom dobre znasana, je to umele vlakno z drevnej hmoty (je uplne jedno ci je vyrobena zo smrekovej celulozy alebo bambusovej), ktore ma podobne vlastnosti ako hodvab alebo lan. Ale zavisi aj od spracovania vlakna

lia2022
autor
21. jan 2024

@viestta Ďakujem. Čo mám tie 100percent bavlna , tam vôbec nieje elastan, za to je ta ponožka taka neforemna..menšiu velkost ledva natiahnem na nohu, nasledujúca velkost je dobra len ako som písala neforemna..akože na doma ok ale inak do topanky veľmi nie . To je onicom..áno, tie farby v textíliach to máš úplnú pravdu, na to dávam pozor. Nosím len bielu alebo bledú. Ďakujem aj tak 😉.

gabika0825
21. jan 2024

Na ekzém určite nekupovať ponozky z vlny 🙈 to je čistá katastrofa na ekzém, veď ti koža cez to nebude dychat. Podľa mna treba riešiť pricinu ekzemu a či to nemôže byt aj pleseň napríklad ak to je na chodidle

lia2022
autor
21. jan 2024

@gabika0825 Ďakujem, ja mam tieto veci už odborne vyšetrené a potvrdené koženou lekárkou že mám na chodidle ekzém a nie pleseň alebo niečo iné.
Myslela som merino vlnu 😉.