Pánska retiazka na obrúčku

9. aug 2024

Ahojte, môj muž by kvôli práci chcel nosiť obrúčku na krku na nejakej retiazke miesto prsta, nakoľko ju má ešte len chvíľu ale vyzerá ako keby ju nosil 10 rokov. Neviete poradiť akú retiazku hľadať, aby udržala obrúčku?
Vôbec sa do toho nevyznám a on by ju rád nosil stále so sebou ale robí rukami a tak ju poriadne ničí a to je mu ľúto..
Ďakujem.

sweet20
9. aug 2024

A bola si sa pytat v zlatnictvach?

thirstymonk
9. aug 2024

Hocijakú. Z čoho je obrúčka, z toho by mohla byť aj retiazka.

sweet20
9. aug 2024

Take by som hladala

autor
9. aug 2024

@sweet20 ešte som nebola, nakoľko ma o retiazku poprosil až dnes. 🙂 v pondelok pobehám zlatníctva 🙂

autor
9. aug 2024

@thirstymonk obrúčka je z bieleho zlata, toľko peňazí zase za retiazku nechcem dávať.. ale ak to bude nevyhnutné..

thirstymonk
9. aug 2024

Medzi chirurgickou oceľou a bielym zlatom na prvý pohľad rozdiel nevidno (medzi striebrom hej)... Potom už ide o to, aký chce štýl, či má radšej tenké šnúrky, alebo hrubšie reťaze jak na psa. Ja mám reťaz jak na psa. :D

autor
9. aug 2024

@thirstymonk manžel je chudučký a vysoký.. asi by veľká hrubá reťaz na ňom vyzerala vtipne 🫣😁😁

thirstymonk
9. aug 2024

Tak ešte niečo medzi sa dá 🙂

jumama
9. aug 2024

A nemozete si sadnut s muzom k mobilu a v google obrazkoch nech ti ukaze aka sa mu paci, ked si date vyhladat panska retiazka. Ja si tiez myslim, ze muzi nosia asi radsej hrube retiazky, ak uz ich vobec nosia. Aj by ti ukazal asi ako dlhu si predstavuje, lebo podla mna aj na tom zalezi.

muchotrafka298
9. aug 2024

Ta retiazka musi byt dostatocne hruba na to, aby udrzala tu obrucku. Nemusi byt velmi hruba, ale nie aby bola tenka ako vlas, lebo sa to hned roztrhne. Ja som nedavno pozerala a take fakt pekne nie tenucke z bieleho zlata som videla od 500-600 EUR vyssie.

dixitka
9. aug 2024

Ja som mužovi kúpila túto, dĺžka 60 cm
https://www.iocel.sk/nahrdelnik-retiazka-pancir...
Páčilo sa nám obom, ako to vyzeralo. Na hrubej reťazi by to podľa mňa nebolo pekné. A teda schválne som kúpila len takú za 10 eur na skúšku, či to vôbec bude nosiť, a dobre som urobila, lebo asi po mesiaci striedavého nosenia a nenosenia vyhodnotil, že mu to na krku vadí a nenosí ju už vôbec 🤷‍♀️

autor
9. aug 2024

Ďakujem za odpovede 😊

judar
9. aug 2024

@thirstymonk medzi chirurgickou ocelou a bielym zlatom zarodiovanym aj nezarodiovanym teda na prvy pohlad je riadny rozdiel lebo ocel je priliz tmava aj na svetle aj v sere ale medzi zarodiovanym bielym zlatom a zarodiovanym striebrom na pohlad ziadny lebo rodium urobi jednotny odtien

thirstymonk
10. aug 2024

@judar ocel sa veru trosku inak leskne. Zarodiovane striebro je zarodiovane asi tak dva tyzdne, potom povlak zmizne 🤷

judar
10. aug 2024

@thirstymonk 🤦 to asi tazko ...zalezi od typu sperku....na pevnych visiacich nausnicach a vydrzi omnoho dlhsie aj roku nez na prstenoch... na priveskoch tiez tam sa zoderie max vnutro zavesu a na retiazkach privesky oderu vnonkajsej strany a medzi sebou zvnutra ocka...takze je to dostttt individualne podla typu a prevedenia sperku a dalej zalezi o ake striebro lebo su aj take zarodiovane sperky ze skrabnes nechtom, zlupe sa a pod nim to vyzera ako zarodiovany hlinik

thirstymonk
10. aug 2024

@judar No presne takto mam zarodiovane biele zlato. Resp. mal som. Ide o prsteň - obručku. Vôbec už nevyzera tak, ako keď sme ho kupili.

judar
10. aug 2024

@thirstymonk ved to je samozrejme ze nosenim nebude ta obrucka vyzerat tak ako ked sa kupila...uz po tyzdni nosenia je zlato vyluxovane skrabancami

netoppierka
11. aug 2024

A záložňa. Aj tam nájdeš pekné kúsky