Oplatí sa kúpiť Snuggs menštruačné nohavičky?

michaela0915
17. apr 2024

Má niekto skúsenosť s menstraucnymi nohavickami? Ako to funguje, oplati sa kupit ?

ms_green
17. apr 2024

Toto je extrémne individuálne. Mne osobne to nevyhovuje resp. nepoužívam ich samostatne. Má to pre mňa všetky nevýhody vložiek. Aj napriek reklame tá savá schopnosť nie je o moc lepšia ako vložky, ja sa stále cítim "mokrá" tam dole a vadí mi to. Ale ja som bola dlhodobo zvyknutá na tampóny, to hovorím dopredu. Prešla som potom na kalištek a s tým som spokojná teda viac. Tieto nohavičky nosím iba na noc v kombinácii s kališkom, keď mi začína menštruácia, lebo keď ho nešikovne zavediem, trošku preteká v noci a tú trošku gaťky zachytia. Skúšala som v noci aj čisto tieto gaťky ale to isté ako vložky, ako som sa hýbala, no posteľ som musela prezliekať.
Plus teda tá počiatočná investícia je tam vyššia, lebo keď chceš nosiť čisto iba gaťky musíš si ich kúpiť tak 5-6 minimálne. Oni síce píšu, že ich môžeš mať celý deň ale na noc si ich asi prezlečieš. Prať sa to samozrejme dá ale nestačia ti dvoje, že keď si ich vymeníš, preperieš v rukách a dáš vyschnúť. Tým, že je to savé, schne to sto rokov. Plus teda ja osobne som ich potrebovala meniť častejšie a to nemám nejak ultra silnú ale vadil mi ten "pach". Ale aby som len nekydala, mám kamaŕatky, ktoré sú zvyknuté na vložky a veľmi si to pochvaľujú.

kati301
17. apr 2024

@michaela0915 áno mám, fakt to funguje 🤣 pred dieťaťom mi to vyhovovalo mega, teraz pri malej to tak neni, používam už len na noc. Každopádne treba sa držať toho, že každé dva roky vyhodit a kúpiť nové, majú to aj na stranke písané, že je to taká “životnosť”.
Len mne na tom celom napríklad vadi, to aj ti co propagujú hovoria, že každý deň ich perú. V tom prípade to neni ani ekonomické ani ekologické podľa mna. Ja ich periem v ruke s praskom a na konci cyklu operiem všetky v práčke. A aj to sa mi hnusí, že dať prať s iným pradlom, to akože nie 🙈 no a po pôrode som s tým začala mat problémy, mykózy a tak. Myslim si že to je aj kvôli tomuto, aj som si ich nemenila tak ako som mala, priznávam, pri malej som nemala čas. Preto sú mi teraz oveľa praktickejšie vložky. Takze za mna fajn, ale treba fakt dodržiavať všetko to čo píšu o nich. A zas necakat že to ozaj nesmrdí a necitis ako to hovoria všetci 😃🙈

betulinka1
17. apr 2024

@michaela0915 za mna super. Treba si kupit s minimalne 3 slzickami. Pouzivam viac značiek ale aj tuto a je super. Necitim, ze by som bola v mokrom. Ale ak ich chces plnohodnotne pouzivat, potrebujes aspon 4 kusy. Začínala som so 4 ks teraz mam asi 10. Ale ja uz vlozky nepouzivam asi 2 roky.

jajana_2
17. apr 2024

Tak ja som kupovala v DM nejaké jessa, že najskôr tie vyskúšam keďže sú lacnejšie a potom snuggs ak sa to osvedčí. A milujem to. Určite to nie je do práce napríklad na 8 hodín.. ale keď som bola doma, úplne pohoda, nič ma netlačilo, konečne mi nezavadzali vložky ( ja tampóny neznesiem) takže za mňa super. Ostatné som nestihla poskúšať, s nejakou vyššou absorciou lebo som ostala tehu.. ale určite sa k tomu vrátim, mne to bolo veľmi pohodlne.. a dokonca keď som išla mimo som si do nich dala aj vložku a stále to bolo lepšie ako na klasickych nohavičkách, lebo majú strih sirsi a ozaj nič nerezalo... Ale viem že veľa ľuďom to príde nechutne, nepohodlné 🤷🏻‍♀️
Treba skúsiť, každý už podľa seba..

vanilkovazmrzka
17. apr 2024

Mam snuggs a uz by som si ich viac nekupila. Boli vtedy este aj hrozne drahe…

pukina
17. apr 2024

za mna nie. pre zeny, ktore maju zo zaciatku intenzivnu menstruaciu to nie je. plus material je cista umelina, koza pod tym nedycha, mne sa z toho robili hned zapareniny. pozeram, ze na stranke pisu, ze su priedusne. no, neviem co je zrovna na nylone priedusne:D

benit
17. apr 2024

Oplati, teraz p9nukaju na vyskusanie 1ks za 15e

orl
17. apr 2024

@benit vďaka za tip!

majamat
17. apr 2024

ja mam snuggs, uz mi ich netreba. a okrem toho mam asi dalsie 3 znacky - Perties, Tesco a este jenu znacku, nepamam si nazov.
Snuggs su strihovo fajn, ale moc toho nezvladnu, dokonca take nasiaknute po zatlaceni aj pretecu a to mam 3kvapky.

ta zaudnuta znacka a tesco su fajn, len tie Tesco su vysoke a oboje su bavlnene.
Perties mam nocne a tie maju extra savost, ale su to take velke gate a v rozkroku akoby mali vlozku a riadne hrubu.

selenka7
21. apr 2024

Moja dcera pouziva uz dva roky, odkedy ma menzes. Mame len Aliexpressove a su uplne super, funguje uplne bez vloziek.

luciar260
3. jún 2024

Ahojte vcetci chvalia tie snugs a garantuju ze nepretecu , no mne presiaknu hned aj pri slabunkom krvacani a to mam tie na najsilnejsi menzes, ako ostala som fakt sklsmana lebo som citala same dobre recenzie, akurat ich reklamujem

majamat
4. jún 2024

@luciar260 tiez mi pretiekli a v strede pri zatlaceni, nepaci sa mi to.