Oplatí sa ísť kúpiť pánsky oblek až do Poľska?

gabrm
1. mar 2024

Dobrý večer ženy,chcel by som sa spýtať,hlavne tie čo bývate bližšie pri PL hraniciach a chodíte do Jablonky resp N.Targu na trhy,koľko tam cca stojí pánsky oblek veľkosť asi 60? Len. Tak,či sa mi tam oplatí cestovať 200km.. ďakujem za každú odpoveď a prajem ešte pekný večer..👍

lilianka28
2. mar 2024

@gabrm Za mňa áno. U nás všetci chlapi v rodine kupujú obleky len tam. Dajú sa vybrať naozaj pekné, moderné a za lepšiu cenu ako na SK. Samozrejme, že aktuálne modely sú drahšie ako spred 2-3rokov.
Naposledy sme kupovali vlani v lete nohavice+sako+vesta 150€. Ale dá sa aj bez vesty vybrať slušný okolo 100€. A tie staršie modely okolo 80€.

krtko1313
2. mar 2024

My chodíme do Maďarska. Za mňa určite áno. Lebo tu bola cena saka taká, čo tam komplet oblek. A ešte upravený na počkanie cca 2h. Tiež v cene. Veľmi milý prístup.

gabrm
autor
2. mar 2024

@krtko1313
Ďakujem za odpoveď. A do Maďarska kam chodíte?

gabrm
autor
2. mar 2024

@lilianka28
Super,tak ďakujem za odpoveď. Tak sa pôjdem niektorú sobotu tam previezť a urobiť si zároveň aj výlet. 😉

krtko1313
2. mar 2024

Do Győru - Lachmann majú 3 predajne. Fakt, že nie je problém kúpiť väčšie sako, menšie nohavice. Kombinujete, ako potrebujete. Sú veľmi ochotní.

mikele148
4. apr 2024

@lilianka28 za oblek bez vesty 100 eur? To su tie modernejsie alebo? Na trhovisku mate aj nejakych konkrétnych predajcov alebo bezna cena u kazdeho? Dakujem

lilianka28
4. apr 2024

@mikele148 Áno, vlani v lete okolo 100€ oblek bez vesty. A sú to normálne modernejšie modely.
Na trhovisku sú tie ceny + - rovnaké, žiadnych konkrétnych predajcov nemám.
Dá sa tiež dohodnúť o veľkosti väčšie/menšie - sako/nohavice.
Netreba kupovať hneď v prvom stánku, treba trochu pochodiť, urobiť si prieskum. Ani nie tak kvôli cene, ale kvôli modelom.

mikele148
4. apr 2024

@lilianka28 super, ďakujem veľmi pekne. Predpokladám, že podobne to bude aj pri sakách. Trhy su tam každý deň?

lilianka28
4. apr 2024

@mikele148 Neviem ako inde v PL, ale my chodíme do Jablonky a tam sú trhy len v stredu.
A potom ešte Nowy Targ, tam štvrtok, sobota a myslím že aj nedeľa.

gabrm
autor
17. apr 2024

Dobrý deň, ďakujem všetkým za radu. V sobotu som si urobil výlet do Targu a aj som kúpil čo som chcel dokonca aj čo som nechcel 😂. Oblek som kúpil za 110€- nohavice,sako, vesta a bielu košeľu za 10€. Zastavil som sa aj v potravinách,kde som tiež nechal 350€, ale povedal by som,že všetko o 1/3 lacnejšie ako u nás. A tiež som si aj natankoval,kde som tiež ušetril. Myslím,že o kvalite netreba polemizovať,keby mali ozaj také zlé a nekvalitné potraviny by už polovica Poľska vykapalo a opak je pravdou. Najskôr som chcel podporiť Slováka,tak som išiel do odevnej firmy v Púchove,kde aj mali na mňa nohavice, ale za 70€ a ešte som tam našiel štítok,že "vyrobené v poľsku".
Čiže vôbec sa nečudujem ľuďom, čo to majú <50 km do Poľska,že tam nosia peniaze a tam nakupujú. 👍