Oblečenie na pohreb v tejto horúčave

12. júl 2023

Ahojte, prosím poraďte mi, čo si mám v tomto horúcom počasí obliecť na pohreb? Nemám totiž ani predstavu čo
na seba a keď si predstavím, že v tomto teple si dať na seba čiernu farbu (ktorá ťahá slnko) tak sa už mi je len pri pomyslení zle z toho 🙈

viera27
12. júl 2023

Akoze nehnevaj sa,ale to hadam vydrzis. Koktejlky,jemnu satku na prikrytie ramien/dekoltu v kostole (ak bude aj omsa) a vybavene.

petamich
12. júl 2023

na pohreb sa skratka nic ine ako cierna a pripadne tmave farbz nehodia, vsak tam ale ani nejdes na cely den, myslim si, ze sa to sa vydrzat, kedze ide o pohreb

idealne tmave ale vzdusne ak by som nemala dam co mam ak to nie je zimny kabat a vydrzim

lavender94
12. júl 2023

Ja by som išla do čiernych šiat s krátkym rukávom po kolená. To je taká vec, že aj ak nemáš a musíš kúpiť, tak to môžeš obliecť všade a v každom počasí. Neviem, či si pohreb vyžaduje aj čierne silonky, ale ak áno, išla by som do čo najtenších aké by som našla. A topánky čierne lodičky. Na vrch by som nedávala sako ale nejakú saténovu šatku, len ako prehoz ak by si chcela mať prekryté ramená. Úprimne, neviem, či je toto vhodné na pohreb, nebola som od decka, ale takto by som išla.

anavixy
12. júl 2023

Ved existuje aj vzdusne cierne oblecenie, saty s kratkym rukavom.. zober si (cierny) vejar a ked nevydrzis tak ho pouzi, zas odpadavat tiez nemusis

patus_2
12. júl 2023

Skús čierne ľanove alebo viskozove šaty s krátkym rukávom. Takto určite vydržíš tie 1-2 hodiny.

abbey1
12. júl 2023

Včera som bola. Všetci normálne slušne oblečení v čiernom, ženy šaty, muži dlhé nohavice, košeľa či polokošeľa. Pohreb trvá chvíľu, neboj sa, vezmi si vodu a preziješ.
Zasa odtiaľ potiaľ. Nie sme z cukru.

patka06
12. júl 2023

čierne určite - ľahké šaty s krátkym rukávom - pohreb netrvá viac ako hodinu / to asi aj preháňam/.
Pre istotu si vezmi do kabelky vodu a vydržíš.

alickapusinka
12. júl 2023

teraz som prišla s pohrebu.Mala som ľahke tenke čierne šaty a čierne topánky.

slavomira236
12. júl 2023

Inak biela farba vraj pritahuje slnko viac ako cierna

slavomira236
12. júl 2023

Vsak nejdes na svadbu vudrzis tak ako kazdy . Kamosa dnes bola a mala ciernu v pohode. Ja bezne osim ciernu bavlnu lan viskozu v lete a nieje mi vac horuco ako v inej farbe

kvietok2012
12. júl 2023

Minuly tyzden som.bola na pohrebe a mala som čierne dlhe nohavice a bielo čiernu bluzku...chcela som povodne suknu ,ale nejak sa zmensila odkedy som ju mala naposledy na sebe (cca 2r)😀

simca06022011
12. júl 2023

Normalne sme boli v ciernom, prezili sme... ved to je par hodin dokopy ak aj kar ratam... ale mala som naposledy cierne saty puzdrove a sako... a inak chodim prevazne v ciernom celorocne, aj teda pochybujem ze mi je viac teplo ako ludom okolo :DD

lucia851
12. júl 2023

Nejaké čierne šaty

dominikamacakova
12. júl 2023

Tak si daj ružové madeirove šaty. Pozostalý určite nechcú ísť na ďalší pohreb.

dskjhfdlkdjhl
12. júl 2023

Bola som v pondelok, normalne cierne saty a vydrzala som tu chvilu aj v silonkach. Vsetci (aj starsie damy) to vydrzali.

matkahelka
12. júl 2023

ved si sa na to uz pytala na ploche, nie? dospela zena nevie, co si ma obliect na pohreb? a vydrzat v tom chvilu? ved v tom nebudes 12 hodin vkuse predsa. lahke bavlnene cierne saty so zakrytymi plecami, dlzka minimalne nad kolena. pancusky, topanky s uzavretou spickou.

jaskolka
12. júl 2023

Veď normálne čierne šaty. Neroztopis sa, si dospelá žena, zvládneš to, ako každý iný smutiaci tam Ci myslíš, že len tebe bude horúco?
Ja keď som bola na pohrebe kamaráta, ktorý sa utopil pred dvoma rokmi na Šírave, boli 35 stupňove horúčavy a bolo to presne na poludnie. Mala som čierne šaty, čierne poltopanky a každý bol takto podobne oblečený. A každý vydržal, aj ty vydržíš.

mandarinka555
12. júl 2023

A nechceš náhodou poradiť aj to, akú vodu si máš kúpiť?

matkahelka
12. júl 2023

@jaskolka ak myslis Riska, tak na tom pohrebe som bola aj ja 😪

rebrambora
12. júl 2023

Tak tam nechod.

kitycat
12. júl 2023

Asi ti na tom cloveku extra nezalezi, tak nechod. Kto ta nuti?

ruzovakobyla1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
daniela2202
12. júl 2023

Prečo potom ženy v arabských krajinách majú čierne habity

lasona
12. júl 2023

Toto co je u nás , to vôbec nie si horúčavy. Si vezmi že niekde majú aj 40 stupňov, vysokú vlhkosť a ženy sa zahaluju. Normálne si daj tmavé, v kostole, dome smútku býva často krát chladnejšie. Vezmi si fľašu vody so sebou. Neboj vydržíš. Výber si niečo vzdusnejsie.

jaskolka
13. júl 2023

@matkahelka nie, nebol to on. Išlo o člena skupiny Rolland.