Menštruačné nohavičky počas 12-hodinej zmeny v práci

peta123456
6. sep 2024

Ahojte kočky, je tu daktora z vas ktorá používa menštruačné nohavičky a pracuje 10-12 hodín? Videla som, že to propagujú influencerky a dosť ma to zaujalo, ale pri 10-12 hodinovej práci si to celkom neviem predstaviť, ako by to mohlo fungovať. 😅 Ak to náhodou niektorá používate a pracujete, aka značka je dobrá, ako to cele funguje?

lesna_vila
6. sep 2024

nikto to toto nepovie, kúp a vyskúšaj. Počas materskej som iné ako ms nohavičky nepoužívala, ale max 4 hodiny jedny... v práci sa mi prezliekať nechce takže kombinujem s vložkami, až ku konci prac. doby + na cestu domov nechávam už len textil. Ale záleží od sily krvacania ale aj od toho ako sa spotíš. Určite je v gaťkách lepšie ako s vložkami, za mňa vložky mením max každé dve hodiny, takže rozdiel vidno ale no nie sú kúzelné.

vevebono
6. sep 2024

Ja odporúčam kalisok. Za mňa top

tinalia
6. sep 2024

Odporucam znacku perties, tie maju naozaj velmi savé modely. Ja som mala zatial jedny max 8 hod, ale v recenziach na webe pisu viacere, ze mali aj 12hod a nepresiakli. A funguje to tak, ze si ich oblecies a ta daaaa 😁

kiki68
6. sep 2024

Vsak musis mat 30 min pauzu, tak ked tak prezlecies an ides. Zalezi aku mas silnu ms. Takej ako ja by vydrzali aj 24 hod, velmi slabo krvacam

petamich
6. sep 2024

10-12 hodin mi tie nohavicky vydrzia tak posledny den, ked mam stav kde tu nic, prve dni urcite nevydrzia a to mam znacky asi 4 - predpokladam, ze na wc is mozes, ja nosim nepremokave vrecko, tam si dam pouzite a vymenim za ciste

vikisisi
6. sep 2024

Baby, osobne s tým nemám skúsenosť, ale po 12 hodinách by to nebolo cítiť ?

dzescebuly
6. sep 2024

@peta123456 perties Bathory odporúčam a isto vydržia

martyzpp
7. sep 2024

@peta123456 ja si davam menstruacne nohavicky na noc. Rano po tych 8 hodinach utekam rovno do sprchy. Tie nohavicky su dost napite a tazke, ako plienka. V praci si to neviem predstavit. Cez den ich pouzivam ako poistka k tamponu. Neviem ci nosis tampony, ale mozno na polku smeny by som si dala tampon a nohavicky a potom uz len vybrala tampon a nechala nohavicky 🤷‍♀️.

peta123456
autor
7. sep 2024

@petamich mám wc len si to trocha neviem predstaviť, čítala som že tie nohavičky sa pred prsník majú umyť v rukách po toľkých hodinách čo ich budem mať v kabelke cele od krvy to bude asi trocha nechutná záležitosť to oplachovanie v ruke, či? 😀

peta123456
autor
7. sep 2024

@tinalia nemám silnú ani slabú MS, prvé dva dni stredná potom už slabá, koľko ich máte tých nohavičiek aby vám to teda vydržalo na celú dobu MS?

peta123456
autor
7. sep 2024

@vikisisi tiež si myslím, že či na mne alebo v kabelke to cítiť bude 😀

petamich
7. sep 2024

@peta123456 nie su cele od krvi, ta krv je vsiaknuta dnu v tej absorbcnej vrstve, takze ci ich preperies hned alebo o 5 hodin, po pravde je to rovnako nie uplne prijemne a nie uplne vonave 🙂 ja pouzivam dezinfekciu na pradlo, ked ich prepieram a vtedy je to kusok nazvime to prijemnejsie, kazdopadne 12 hodin ti podla mna nevydrzia ale mozes mat menej silnu menstruaciu ako napr. ja (prve dva dni mam velmi silnu a potom uz takmer nic) a vtedy by mohli skus uvidis, odporucam Perties Bathory tie vydrzia najviac a aj Snuggs na silne dni

citit to nie je aspon mne sa este nestalo, ze by som sa citila ale tak 12 hodin ich mam na sebe ten posledny den dva, ked uz ta intenzita, ze by mi intimka stacila, mam asi styri znacky a teda napite ako plienka som ich v zivote nemala 🤷‍♀️ pocas celej menstruacie ma priemerna zena stratu krvi 60 ml, fakt si neviem predstavit ako by mohli byt napite ako plienka ale tak kazda sme ina a nehovorim, ze to je nemozne, mne osobne sa to este nestalo a pouzivam menstruacne gatky tri roky, kedze od porodu tampony nemozem mat

ja mam 8 ks aktualne

tinalia
8. sep 2024

@peta123456 nemam tolko ks aby vydrzali na celu MS, normalne si ich pocas dni periem podla navodu. Ak by som ale chcela neprat cely cas tak ja by som si ratala 2ks na den a 1 ks na noc. Ale ja mam velmi silnu menstruaciu prve 3 dni a noci

tinalia
8. sep 2024

@peta123456 a nie su citit. Trochu citim pach krvi ked si ich na wc vysleciem ked idem cikat, ale zvonku som ich nikdy necitila, ta vrstva to pohlti. Ja som ich zatial nikdy nemala tak, ze by som ich mala spinave v kabelke a prepierala neskor. Prisla som domov a vtedy som si ich vyzliekla a preprala. Vzdy som si musela po preteceni prepierat bezne nohavicky ked to vlozka nezvladla, uz som si na to zvykla, takze nejake prepratie menstruacnych nohaviciek v studenej vode.pred opratim mi nerobi problem, je to šup šup. Ten komfort a nemusiet menit stale vlozky a tampony mne za to stoji. Doobjednala som si teraz viac kusov lebo perties maju teraz velke zlavy a tym padom nebudem tolko prat a minat vodu, cize to bude aj viac ekonomicko/ekologicke riesenie. Mne kalisok nevyhovoval, keby ano,idem doň.

sashulla
10. sep 2024

Mam skusenost s 3 znackami. Dve z nich pretiekli. Možno ešte s tými jednymi by som sla tak na 4 hodiny max. keď mam najsilnejsie dni . Inac nie. Nohavičky nosím počas prvých najsilnejších dní iba doma, max obchod. Na ten slabší 3/4 deň už je to ok aj na 8 hodín. Takže ak máš slabé, tak treba vyskúšať doma ak bude víkend/ sviatok nech vieš do coho ideš.

annevoight
11. sep 2024

@peta123456 Ahoj. Ja som pozerala recenzie na nohavičky z DM od jednej influencerky čo to hodnotila úprimne. A jej ani jedny nefungovali tak neviem.... Ale každopádne skús sama.