Kupujete 12,5-ročnej oblečenie vy, alebo si vyberá sama?

lindus555
22. okt 2023

Ahojte baby dcéra má 12,5 a čo sa týka zimného oblečenia kupujete čo sa im páči alebo nosia čo poviete vy poprosím rady cca 10-13 rokov ďakujem

deti95060810
22. okt 2023

v tomto veku čo som povedala...
už od 13+ to bolo iné...

galganka
22. okt 2023

Ak trojročná si vyberá v rámci možností.

januska12323
22. okt 2023

Už je dosť stará aby si vyberala sama. Samozrejme vrámci finančných a iných mantinelov.

anjelicek26
22. okt 2023

Tak ja dodnes vyberam ale s tym,ze jej poslem fotky a povie mi ano-nie je to taky kompromis...plus ked chce nieco extra posle mi priamo link,sme na rovnakej vlne...co sa jej nepaci by aj tak nenosila,to plati aj pre mladsie deti doma..zbytocna kupa...

pribinak
22. okt 2023

@lindus555 mam 13 ročného a už dávno nerobím take že kúpim a on nosí. Nakupujeme spoločne
Rešpektujem že má svoj vkus a štýl

matullienka
22. okt 2023

Tak vyberá si sama s tým, že ja musím odsúhlasiť. Lebo zimná bunda do pása, kroptop z ktorého vypadávajú spodom prsia, rifle, ktoré tvorí 80 % nič tak u mňa neexistuje.

sovica
22. okt 2023

Od 12 si už dcéra vyberá veci sama resp. chodíme do obchodu spolu. Ak nájde niečo na e-shope, ukáže mi, čo sa jej páči a čo na to poviem. Vždy o tom diskutujeme. Je si vedomá, do akej čiastky môže ísť, nie je náročná a nevyberá si cenovo predražené veci. Rastie a sú to veci zväčša na jednu sezónu. Ale veľa vecí si nájde aj v mojom šatníku. Ja chápem, že je tínedžerka (bude mať 14) a prispôsobila som sa jej vkusu. Nekúpim však veci, ktoré sa mi zdajú úplne mimo, napr. na zimu crop bundu. Vysvetlím prečo a ešte sa nestalo, že by bola zdutá alebo nahnevaná. Ja si myslím, že sa vždy dá nájsť kompromis medzi vkusom tínedžera (ktorý chce byť in) a rodiča (ktorý uvažuje aj o funkčnosti oblečenia). Však teraz je v obchodoch naozaj veľký výber - od slim nohavíc po úplne široké, od crop búnd po úplne maxi, veci na telo aj oversize atď.

patka06
22. okt 2023

Už 10 ročná si vyberala sama čo sa jej páči, v čom sa cíti dobre, ja som len občas poradila čo áno a čo nie, samozrejme aj s dôvodom. Vždy sme sa dohodli.

patka06
22. okt 2023

12 ročná chodila už po obchodoch aj s kamarátkami a kúpila si sama napr. tričko.

veronika1754
22. okt 2023

@lindus555 moja 11 ročná si vyberá sama, ale kupujem ja takže aj odsúhlasím či áno alebo nie, ak nie aj zdovodnim, že napr. je to zlý materiál nebude ti v tom príjemne, alebo niečo že sa to nehodí pretože to nie je vhodné na tvoju postavu, alebo niečo ak by si vybrala že cez že vidno viac ako má byť tak jej to rovno aj poviem že by v tom vyzerala ako dievča čo sa predáva, u nás našťastie nič také, aj starší už dávno si vyberajú sami a zatiaľ som s výberom spokojná

eeffka
22. okt 2023

11r si ide sama kupit ale musi mi poslat pred kupou foto na schvalenie.

vulka
22. okt 2023

@lindus555 Nakupujem s dcérou a usmerňujem nákup. Viem, čo sa jej páči, čo by chcela, ale keď to pokladám cez čiaru, tak ju odhováram, nahováram na niečo iné alebo nekúpime nič. Usmerňujem na príklad v tom, aký je to materiál, alebo či to bude mať kde nosiť. Minule chcela taký strašne chlpatý sveter.nakoniec uznala, že do školy ho nosiť nebude, lebo tam majú teplo. Vo vlaku majú hic a doma kúrime. A na lyže sa absolútne nehodí 🙂

koteska83
22. okt 2023

@lindus555 dcera ma 11.a ked sa jej nieco paci povie ze by to a to si prosila , ak to je v ramci nasich financii kupim, uz sa oblieka sama co chce ale tiez nic co by mne prekazalo ze nosi. Uz jej nekupujem nic bez toho aby som sa jej opytala.

euka210
22. okt 2023

@lindus555 mam chlapca 12r a teda je to uplne ine ako u dievcat...viem, co sa mu nepaci, tak to respektujem a kupujem tak. Vacsinou kupujem ja, kosele si napr.vybera aka sa mu paci. Ked sme spolu, tak si vyberie to, co sa mu paci.
Neterka uz ako 3r preberala v obleceni 🤷‍♀️

zuzana76
22. okt 2023

Ja nakupujem este aj 16-ročnému, je mu suma fuk, ako vyzerá. Skôr mu prekáža, ak kúpim napr tričko z hrubšej bavlny, to mi povedal, že je hrubé na leto. Alebo tenisky Napapijri, podľa mňa krasne, sedeli mu, nepáčil sa mu strih, tak som vracala. Ja všetko objednávam z Answear, about you alebo zalanda. Takže väčšinou sa ho spýtam, pred odoslaním objednávky, či môže byt. On je teda háklivý skôr na také veci ohľadne pohodlnosti. Štýl ho vôbec nezaujíma.

euka210
22. okt 2023

@lindus555 mam 3ch a dvaja chcu na zimu teple flisove pyzamo, jeden taky druh odmieta.

euka210
22. okt 2023

@zuzana76 to su chlapci! 😁 ...moji nechceli uz v skolke pancuchy, ze tesne,...ani ziadne rifle slim ci obtiahnute, mikiny chcu na zips, na teplakoch dole patent...

anjelaa
22. okt 2023

Už kupujem iba výnimočne sama, napr. na Vianoce a to si tým tiež musím byť viac-menej istá. Inak nakupujeme spoločne, má už svoj vkus. Spoločne preto, aby to spĺňalo aj určitú mieru mojich predstáv (slušnosť napríklad a praktickosť).

janka2501
23. okt 2023

Dcera ma 11,5r a uz od 10r si sama vybera

syslik81
25. okt 2023

Moja ma sice 9 ale vybera si ona a ja schvalujem podla ceny a ci to potrebuje.. ale styl a vzor si vybera sama ..nastastie ziadne crop topy a podobne blbosti ju nechytili