Koľko by ste investovali do oblečenia na slávnostnú udalosť?

11. sep 2024

Ak to niekto riešil alebo ešte bude, zaujímalo by ma,koľko by ste investovali do oblečenia na slávnostnu udalosť? Hlavne ženy, nesledujem trendy ani módu a už vôbec nie ceny,čiže rada by som si spravila nejaký obraz o tom,koľko by ste boli ochotné dať napr. za šaty (ples,stužková,svadba a pod ) či iný slávnostný outfit. Dakujem

lenka.25
11. sep 2024

Dcéra bude mať stužkovú , šaty som kúpila za 190 €, topánky za 80 € a ešte mi chýba kabelka

lujza123
11. sep 2024

Záleží od toho ako často a kde by som ich použila. Keby idem na galavecer odovzdávania nejakej ceny tak investujem veľa, na stuzkovu v kulturáku Hornej Dolnej by postačilo aj čosi zo sekáču

patka06
11. sep 2024

Minulý rok na svadbu sme kupovali šaty cca 40 Eur, topánky do 30 , kabelka tu na MK /nová / 15 Eur. + doplnky Použila aj neskôr aj na ples. Spolu to bolo 100Eur.
Investvala by som max- 150 Eur.

owecka
11. sep 2024

Svadba mojho surodenca: saty 70 eur, topanky 160 eur a kabelka 130 eur. Topanky som uz mala predtym kupene. Ale vsetko vyuzijem,aj kabelku aj saty.

anjelicek26
11. sep 2024

Lacné topanky nekúpiš kvalitné takže 100-120e ved do roboty využijem jasne nekúpim nejaké blyskave extravagantné sandalky...šaty 50-80e vieš už zohnať nádherné.

lilope
11. sep 2024

To je taká otázka ako koľko by ste si predstavovali váš ideálny plat. Závisí to od finančných pomerov a potrieb. Niekto si kúpi jednoduché šaty z bežného obchodu za 50€, niekto vyslovene slávnostné z butiku za 100€ a niekto by po takých lacných kúskoch ani len nepozrel, pretože jeho životný štandard je úplne inde. Každý podľa svojich možností, na to neexistuje nejaký predpis ani limit. Kúp si také, na aké máš a budú využiteľné aj v budúcnosti.

benit
11. sep 2024

Ja som na letnu svadbu saty kupila za 40, topanky za 20. Dali sa zj drahsie, ale bola to garden party, tak to bolo ok. Topanky nevyuzijem viac, tak som ani neriesila. Aj tak to bolo dost, este doplnky, vlasy make up. Nie som skrblik na pracovnu slavnost som dala 80e za saty. Treba si ujasnit kolko chces minut a ci to este vyuzijes. Da sa najst aj pekne oblecenie a netreba dat za to svety.

autor
11. sep 2024

@lenka.25 šaty pre dcéru? Či seba?

lenka.25
11. sep 2024

pre seba

nyusika
11. sep 2024

Toľko, koľko v danom čase považujem za potrebné a možné.
Určite by som si nekúpila ale lacné polyesterová nechutné šaty...

maryetta
11. sep 2024

Saty do 50€. Topanky tiez. Ked si vezmem ze este u es a vsetko… ale zas snazim sa kupovat vo vypredaji alebo aj z druhej ruky. Mne to nevadi.
Teraz som si kupila saty z 50 na 20€.
Pockaju si na udalost 🙂

tanyan
11. sep 2024

Keď som sa vrátila z materskej / rodičovskej, tak som si na vianočný večierok požičiavala spoločenské šaty zo svadobného salónu (rok 2017, cena 150€).
Topánok a kabeliek mám dosť a make-up aj účes som si robila doma, takže šaty boli jediná investícia a nemala som potrebu kupovať a potom skladovať doma bez ďalšieho využitia.

lenkakravcova
11. sep 2024

Na svadbu za svoje oblečenie asi 100€. Na iné akcie menej. Svadba mi príde z týchto vypísaných taká naj udalosť (ktorá sa aj najviac fotí) 🙂

kathhii
12. sep 2024

Keď sme mali obdobie svadieb - 3 svadby v priebehu 2rokov . Tak som si kúpila šaty za 150€, topánky za 60€ , kabelka 30€ a náušnice s náramkov šujtašové 60€. Ale bola som za hviezdu 😀. Toto je taká významná udalosť, ja som bola s toho raz družička a dva krát hosť, čiže všetko sa využilo viackrát .
Na takú rodinnú oslavu typu 60ka, som si naposledy kúpila šaty za 40 eur v akcii.Topánky a kabelku a bižutériu som doma mala.

zzzza
12. sep 2024

100, max 200e

galinotchka
12. sep 2024

Ja si plánujem kúpiť šaty budúci rok na dcérinu stužkovú. Suma bude podstatne vyššia, ako sú tu spomínané. Avšak ja to beriem ako investíciu a budem ich nosiť roky.

lakebabe
12. sep 2024

Šaty +- 150, topánky +-100 a kabelka záleží aká ale tak to sa dá do 50 eur kúpiť taka plesová

ika11123
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mantilka
12. sep 2024

To ti veľmi nepomôže, lebo ani nepoznáš tých ľudí ani si nevidela šaty. Podľa mňa šaty pod 50 e sú dosť nekvalitné. Ale je veľa žien, ktorým na kvalite nezáleží, kupujú na kvantá lacné aj topanky. Na mne lacné oblečenie vyslovene svieti. Ani neviem čím to je.
Tiež závisí do akej spoločnosti ideš. Dat si veľmi drahé šaty do spoločnosti jednoduchých ľudí nie je najlepším výberom a zasa naopak.
Ja som minule kúpila drahšie šaty na svadbu mne ak dcére. Dcéra to "vykotkodakala" svokre, že babka pozri aké mám pekné šaty boli drahé povedala cenu 😝 a mamka má este drahšie 🤣😂. Svokra na obleceni šetrí...našťastie nič nepovedala, len očami pretočila. 😜

hrabovo
12. sep 2024

@lenka.25 ahoj, nepridás foto ako inšpiráciu? Mňa to tiež čaká v novembri a teda ešte nemám nič kúpené

jaond19
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
larinka552
12. sep 2024

Keby som mala ist na svadbu blizsej osoby alebo za svetka. Tak saty do 200 €. Topanky a doplnky max 150 €
Z vlastnej skusenosti viem, ze lacne veci na mna nedostat alebo potom su to handry, ktore by som si na udalost neobliekla.

oliviakatka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
1ryba
12. sep 2024

Zaleží od príjmu. Keby zarábam 5000, tak si kúpim šaty aj za 400 eur. Čiže sa snažím kupovať tak, aby ma to nezrujnovalo.

katka700
12. sep 2024

Najprv by som sa pozrela do šatníka či tam nie je niečo použiteľné na danú príležitosť 😂
Z ponuky obchodov a eshopov vždy chytím depku, buď je to nevhodný strih, hnusný materiál (prečo Boh dopustil vynález polyesteru) alebo astronomická cena (500 a viac za šaty nedám).
Keď motyka vystrelí a strih ako tak ujde, materiál sa dá a cena nie je až tak infarktova, moje číslo je vypredané 😂

katka700
12. sep 2024

@nyusika Kde nakupujes?
Mám pocit že na Slovensku slávnostný odev = kombinácia polyesteroveho saténu s polyesterovou krajkou.
Na niektorých eshopoch ako bonus k tomu kombo "kozy ven* a rozparok "vytrcena noha po bedrový kĺb"

123kika1234
12. sep 2024

Keď som mala svoju stužkovú a svoju svadbu dávala som si šiť šaty čiže nejaká suma to je, ale záleží, ja si dávam často šiť veci, ale viem kúpiť a v butiku keď sú pekné šaty cca do 100 eur. A topánky záleží.. ale nemusia byť za mňa drahé

nyusika
12. sep 2024

@katka700 dávam si šiť

555doka555
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ninah1486
17. sep 2024
Používateľ ninah1486 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od ninah1486.

tak to podla toho na aku udalost, na vlastnu svadbu som riadne investovala, tak som si kvôli ucesu kupovala clipin pasy od clipinhair, plus samotny uces, make-up, saty....no dobrych par stoviek to bolo