Elegantné barefooty na veľkú nohu

8. mar 2024

Baby,doteraz som barefooty veľmi neriešila,ale po porodoch sa mi tak rozšírila a zväčšila noha,že neviem na seba kúpiť klasické elegantné lodičky už niekoľko rokov. Takže žiadne nemám,lebo ma všetky tlačia ako sa zbiehajú prsty do špičky. Potrebujem ale aspoň 1 v šatníku,ideálne telové, také,ktoré by som si mohla vziať aj na pohovor,či do divadla. Problém je,že mám nohu 40-41, takže by nemali vyzerať ako plutvy🤭. Viete mi odporučiť nejakú konkrétnu,cenovo dostupnú značku?
Vďaka.

cookie29
8. mar 2024

Take ktore Ti sadnu na Tvoju nohu, aj to je oi princip barefoot. A vyzerat akoplutvy, nuz ak Tvoja noha nema tvar plutvy tak vhodne topanky tak vyzerat nebudu

vanilkovazmrzka
8. mar 2024

Barefoot lodicky? To nie je oxymoron? Podla mna take neexistuju… 🥹

sims122
8. mar 2024

Lodičky to nie sú a nemám ich, ale pozerala som, že shapen vyrábajú také elegantné baleriny a pod.

kvietok173
8. mar 2024

https://www.modrykonik.sk/market/obuv/3e8dpo/sh...
maju pekne len treba pozriet velkost tu na MK su len zlacnene kusy, ja mam jedny pekne cierne od nich elegantne

banalu
8. mar 2024

Barefoot lodicky som teda videla len raz, ako prvo-aprilovy zart na stranke be lenka.
Kazdopadne. Hladaj wide fit. Napriklad zn. Aldo.

veselo_neveselo
8. mar 2024

Skus si pozriet Tamaris, v pohode cislo 41, aj klasicke maju, ale ja mam radsej na nizsom a hrubsom podpatku.
Este obzeram aj Rieker - tie maju obcas zriedka aj nieco co je klasika, ale vacsinou na nizkom podpatku kupis. A su pohodlne. Cislovanie ako kedy, niekedy 41 akurat, nirkedy mala.
Clarks, ak si vies vyskusat niekde, tiez niekedy maju sirsie.
Este pozri aj typ "mary-jane", tie mavaju okruhlejsie spicky a teda nebudu tak tlacit.

cookie29
8. mar 2024

@veselo_neveselo ani jedny z nich nie su barefoot 🙂

cookie29
8. mar 2024

@kvietok173 shapen su na uzku nozicku

evaachesa
8. mar 2024

Nepoznám nikoho koho by špicaté lodičky netlačili. To proste musíš pretrpieť. 😁 Popozeraj sa skôr po nejakých bf balerínkach. Tiež sa chystám nejaké pozrieť.

janulka1802
8. mar 2024

@evaachesa mňa dobré kvalitné lodičky netlačia vôbec. Musela som si však nájsť svoju značku, strih. Trvalo to pár rokov.

tinkavvv
8. mar 2024

Lodicky barefoot nebudu. Ale skus pozriet belenka, maju aj elegantne druhy.

autor
8. mar 2024

Zle som sa vyjadrila v tom,ze nemam ziadne lodicky a zhanam miesto nich proste nieco elegantne. Urcite take mate doma v satniku. Kludne aj baleriny,ktore sa daju nosit do spolocnosti. Zial,bezne lodicky nehrozia,bud sa mi vyzuvaju,alebo extremne vpredu tlacia a v tom by som nepresla ani 5m,nie ze v nich niekam ist. Skusim pozriet z tych znaciek,co ste napisali. Vdaka za tipy.

lavender94
8. mar 2024

Elegantné barefooty podľa mňa neexistujú. Oni na nohe vyzerajú celkovo nepekne

kvietok173
8. mar 2024

@cookie29
no nemyslim mam plutvu ukažkovu a mam od nich a su super a taktiez ako pisu Be Lenka

galganka
8. mar 2024

40 - 41 nie je obrovská noha. Mrkni Shapen, balerínky od Vivobarefoot, Froddo, Be Lenka, ...

nellyuana
8. mar 2024

Skúste na fb Zami barefoot. Pan šije na mieru balerinky. Ja mam od neho sandalky a nemenila by som. Už mám 3 pary 🙂

cookie29
8. mar 2024

@kvietok173 ak si pamatam, tak pri velkosti 40-41 mali sirku vo wide fit nejakych 9.5cm... cize na sirsiu nohu 10.5-11cm nepojdu... ale co sa tyka baleriniek, je idealne vyskusat
ja bezne nosim Belenky a balerinky mi nesadli od nich... mam sirsiu nohu.

kvietok173
8. mar 2024

@cookie29 od Be Lenky mam len tenisky a tie su super a Frodda kozene toapnka ze ltt a teraz mam nove cizmy a priestoru habadej prsty maju volu krasnu. Takze vsetko zavisi od strihu.

simsalabim
8. mar 2024

Tieto su naozaj siroke, osobna skusenost - https://www.oveckaren.sk/damske-barefoot-kozene... Ale elegantne lodicky nenahradia. BeLenka mi boli vsetky uzke okolo haluxu (mam ten klb kvoli chorobe zhrubnuty a to pridava aspon 1,5-2cm na obvode okolo klbov prstov.

vanilkovazmrzka
8. mar 2024

Podla mna lodicka, akoze obuv ktoru si obujes vo vynimocnej sitiacii a len niekolko x za rok na par hodin, nemusi nutne byt “zdrava” obuv. Cize by si sa nemusela fixovat na nejake strasne orto alebo barefoot, proste najdi jedny klasicke z beznych znaciek, mozno na nizkom podpatku a s gulatou spickou (ideal na pohodlie je koza a makke vnutro) ktore ti budu pohodlne. A potom sa sustred na to, aby kazdodenna obuv mala vyssie spomenute kvality 👆

Pri tvojej velkosti, kedy mozno bude treba aj vacsiu ako 41 sice musi byt tragicky vyber… ale kto hlada, mozno najde 😅 ja som davnejsie mala lodicky znacky Clarks, ktore boli dost pohodlne, akurat neviem ci sa da bezne kupit na svk… a ci vobec maju take velkosti :(

veselo_neveselo
8. mar 2024

@cookie29 netvrdim, ze su. Barefoot lodicky snad ani nemozu existovat, lebo to su dva protichodne koncepty pre obuv. Lodicky akokolvek spravene nikdy nebudu "bare".

Ale citam s kontextom, autorka potrebuje lodicky na sirsiu nohu, nie nutne barefoot - a teda davam prijatelne alternativy.

kvietok173
8. mar 2024

Bože ženy lodičky mali byt akože slušnejšie vyzerajúce topanky aj k sukni či šatám a nie tenisky.

jaroe
8. mar 2024

shapen maju celkom jemny, neplutvovy tvar. Ale treba vyskusat, lebo ti nemusia sadnut.

any_soj
12. mar 2024

@lavender94 to je vec názoru, mne sa bf vyslovene páči a na nohe vyzerá pre mňa (a napríklad aj môjho manžela) nepekne hocijaká špicatá topánka. Aj keď bf nenosím, lebo na ne nemám peniaze, ale vždy keď na niekom vidím, vyzerá to super, vždy aj pochválim.

jennyska
12. mar 2024

Já ještě doporučím aspoň tuto Poradnu https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna... Je na Koníku zdarma a anonymní, zkus se nezávazně zeptat přímo zde, odborníka 🙂

akvi
12. mar 2024

Autorka - daj si usit na mieru baleriny, neolutujes. Ja som ti takto dala, lebo tiez som trpela vo vsetkych topankach, mam velmi siroku nohu a je to naozaj strasne, nepochopi nik, kto to takto nema, mne je uzka aj teniska beznej konfekcie, ked konecne najdem topanku, ktora ma az tak velmi netlaci, tak si ju setrim ako oko v hlave a obcas kupim aj dva rovnake pary.. A ak chces na opatku, tak opat - daj si spravit na mieru, napriklad https://www.dareen.cz/ robi aj lodicky. Alebo ja ked uz musim vytiahnut "lodicky", tak chodim v tanecnych topankach, ktore mam tiez na mieru, davala som si ich robit este ked som tancovala a potom som ich takto vyuzila a dalej vyuzivam.

dzejsik
12. mar 2024

skus pozriet cesku znacku Jancarik, pripadne ich kontaktuj, ci by ti nevedeli usit zakazkovo co potrebujes, ale robia aj sirsie baleriny, mozno vyberies (aj tu si zmeraj sirku nohy a zisti dopredu vnutornu sirku topanky) a mozno aj slovenske Vasky by ti zakazkovo usili

lavender94
12. mar 2024

@any_soj samozrejme, že je to vec názoru. Nikomu neberiem, že sa mu to páči. Nech si každý nosí čo chce, ale elegantné to podľa mňa nie je

ewelynka2
12. mar 2024

Ja mám nohu 41-42, ploché nohy. A topánky jedenie Tamaris alebo Rieker. Tam idem na istotu. Teraz som si objednala športové tenisky botas Prestige, tak uvidím. Ale elegantné odporúčam Rieker, majú aj na širšiu nohu.

bibino22
12. mar 2024

@kvietok173 to sú tanečné