Čo si obliecť na pohreb?

3. sep 2024

Poraďte prosím, sakra teplo juh svk o dve hodiny pohreb čo si obliecť? Nie som statívy tip...

cookie29
3. sep 2024

nieco tmave, po kolena... mozes aj sirsie nohavice, nemusis vyslovene saty. Len zavisi aj komu ides, ci niekto blizky alebo nie

zmrzlinka2021
3. sep 2024

Tmavé šaty, ideálne čierne

dajda_01
3. sep 2024

Cierne šaty, topánky so zatvorenou špičkou a čierne silonky..taky základ slušnosti🙂 nie krátke, nie vystredne🙂 hodinu/dve/tri v tom vydržíš🙂

martul
3. sep 2024

Tak dve hodiny pred pohrebom by som si dala to čo mám doma....šaty

autor
3. sep 2024

@dajda_01 nemám žiadne čierne šaty, ani šaty inej farby ani silonky.

katka700
3. sep 2024

Napríklad cierne lanové nohavice, čierne sandále a voľnejší tmavý top s 3/4 rukávmi. Alebo dlhé/midi čierne šaty. Pokiaľ to nie je štátny pohreb silonky mat v tomto teple nemusíš.

autor
3. sep 2024

Muž sa po mňa za chvíľu staví v práci, iba ráno sme sa dozvedeli že mu zomrela teta. Pár minút doma na prezliekanie a hodina cesty

andy37
3. sep 2024

Ak to nie je úplne blízky človek tak myslím že aj nejaká biela blúzka by bola vhodná a tmavá sukňa alebo nohavice po kolená. K tomu čierne doplnky

patka06
3. sep 2024

čo tmavé / nemusí byť len čierne,/ aspoň trochu elegantné máš doma?

fednaja
3. sep 2024

Myslím, že na tom až tak nezáleží. Proste nájdi nejaké čierne veci a je to. 🙂 Dôležité predsa je to, že tam budeš.

januska12323
3. sep 2024

Otvor skriňu a hľadaj. Takto narýchlo už nič nekúpiš. Tmavé šaty, slušné nohavice, blúzka. Môžu byť aj svetlejšie farby, hlavne nič vyzývavé a cirkusové motívy.

h2
3. sep 2024

Ja by som nešla na pohreb, o ktorom neviem dopredu. Dali vám vedieť až dnes ráno? Tak proste smola.

elanor
3. sep 2024

nuz v takejto situacii na poslednu chvilu, hold pouzi co mas doma, nieco tmavsie, alebo aspon nohavice tmave, ked uz aj trickpo by bolo cisto biele. Alebo fialove, ci tmavomodre.
Len nechapem, v ktorej dimenzii boli pribuzni, preboha, ved taketo vazne veci sa naoznamuju rano v den pohrebu.
Ak by som ozaj doma nic vhodne nenasla, asi by som ani nikam nesla.
Akoze sice chudak teta, ale tej je to uz jedno, a cumiet na rodinu, ktorej som nestala zato, aby ma vhodne a vcas informovali, ozaj nemusim.

autor
3. sep 2024

@h2 z toho sa už vyvliecť nedá, berieme aj svokrovcov, máme kúpiť veniec a späť domov musím prísť autom ja

h2
3. sep 2024

No tak už jedine niečo z toho, čo máš doma. Svokrovci tiež nevedeli, že jednému z nich zomrela sestra?

cacianka
3. sep 2024

to ani svokrovci nevedeli o úmrtí ? nedali vám vedieť ? len si pred hodinou zmysleli že idú, vezte nás, aj veniec kúpte ?!
skús pohľadať aspoň niečo tmavé, bez vzoru, alebo sa niekde zastaviť, ja som si raz v núdzi kupila na Miletičke...

deti95060810
3. sep 2024

dali vedieť dnes ráno? tak to by som ani nešla - takéto veci sa dávajú vedieť dopredu min. deň pred pohrebom.
obliecť už len to čo máš v skrini - aspoň niečo tmavšie a hlavne nie hrubé lebo odpadneš...
odviezla svokrovcov na cintorín a odišla preč...

autor
3. sep 2024

@h2 svokor je so siedmich súrodencov, bývajú od seba ďaleko a my ešte ďalej. Oni sa to dozvedeli včera večer len muž mal nočnú a vtedy nedvíha mobil tak volali dnes ráno

vkatush
3. sep 2024

My sme raz kupovali na rýchlo pred pohrebom košeľu, neviem či v pepcu alebo tescu. Proste za pár drobných len na pohreb. Alebo ja som raz tak kupovala šaty na svadbu neviem či deň pred alebo nie dokonca v deň svadby.

Ak nebývaš niekde na lazoch, vybehni kúpiť niečo cestou. Podľa mňa by každá žena mala mať v šatníku aspoň jednu vec vhodnú na pohreb (čím budeš staršia, tým viac pohrebov bude).

elanor
3. sep 2024

aj tak nechapem kde bola ta rodina doteraz. Isto teta neumrela vcera vecer, a isto sa im nepodarilo vybavit hned vecer pohreb na dnes.
A je jedno kto z vas kde byva.
Taketo veci sa ozaj nerobia, a nepatria.

Zvazila by som urobit maximalne svokrovcom "taxik", kludne aj kupit kyticu ci veniec, ak oni nemaju moznost, a v pripade ze nema doma ozaj nic vhodne, by som sa samotneho pohrebu neucastnila, alebo velmi velmi v povzdali.

ps - uprimnu sustrast

autor
3. sep 2024

@vkatush mám niekoľko dlhých čiernych nohavíc (potom topy na špagetové ramienka a čierne tričko s bielym vzorom ale to už pred mesiacom okomentovali že je príliš biele, aj blúzky čierne desigual sú príliš prestrofarebné, jedni jediné tehu šaty čisto čierne, 10 rokov som ich na sebe nemala, potom všetko s dlhým rukávom) ale v tých by som sa upiekla už cestou na cintorín

jaja20
3. sep 2024

Nemáš doma ani nič tmavomodré? Nechce sa mi veriť, že by si nikdy za život ešte nebola nikomu na pohrebe...ani starkej, starkému...?

autor
3. sep 2024

@elanor keď tejto tete zomrel vlani muž tak sme sa dozvedeli po mesiaci, je to mužova rodina .... neriešim

ibrunova
3. sep 2024

ako ti máme poradiť, veď nevieme, čo máš v skrini..

autor
3. sep 2024

@jaja20 ale ano starý otec zomrel v jún1991 babka v januári 1989, druhá babka v máji 2006 a dedo decembri 2007

h2
3. sep 2024

No ja by som sa za týchto okolností vyhovorila, že nemôžem kvôli práci. Mali dať vedieť skôr, nešla by som tam.

januska12323
3. sep 2024

Tie tehu šaty oblečieš a vyzerajú schopne?

autor
3. sep 2024

@ibrunova mám niekoľko dlhých čiernych nohavíc (potom topy na špagetové ramienka a čierne tričko s bielym vzorom ale to už pred mesiacom okomentovali že je príliš biele, aj blúzky čierne desigual sú príliš prestrofarebné, jedni jediné tehu šaty čisto čierne, 10 rokov som ich na sebe nemala, potom všetko s dlhým rukávom) ale v tých by som sa upiekla už cestou na cintorín

autor
3. sep 2024

Asi toto

ketrin1984
3. sep 2024

Nestíhaš cestou vojsť do nejakého obchodu a zobrať narýchlo niečo.Hoci aj v nevypratom by si vydržala tie 2 hodinky.Nejakú blúzku.Oblečieš až tesne pred.