Chystám sa na stužkovú môjho priateľa. Aké šaty si mám obliecť?

7. sep 2023

Ahojte baby, chystám sa na stužkovú môjho priateľa, prezrela som zopár stránok na internete a zatiaľ som nenašla nič zaujímavé. Poradili by sme mi prosím nejaké stránky pre spoločenské šaty hodné na stužkovú? Pozerám sa hlavne po saténových šatách s holým chrbtom alebo najlepšie by boli s robustnejším spodkom (niečo ako svadobné pre predstavu, ale nie úplne až také moc, snáď sa pochopíme 😅) . Popríde myslite si, že by som bola schopná si ich ako tak ušiť sama do mesiaca (možno s pomocou), keďže v živote som nešila (kúpila by som si nejaký korzet, dlhú mohutnú sukňu, doplňila rukávy, trblietky a nejako spojila..). Pre predstavu kľudne hodím fotky nižšie.

jaskolka
7. sep 2023

Skus ísť normálne do požičovne. Tam ti aj upravia na postavu, majú veľký vyber.
Šiť určite neodporúčam svojpomocne, hlavne ak si doteraz nešila(úprimne, ako ti napadlo niečo také, ze nemám skúsenosti, nikdy som nešila, ale idem si ušiť, či zošiť šaty na stužkovú?)

anjelicek26
7. sep 2023

Zajdina stranku nextu a zadaj Si "bridesmaid dress" takmer kazde jedny odtial Su vhodne. AK Si doteraz nikdy nesila, Tak Fakt neblbni. Latky Su drahe a vysledkom sa TI aj Tak pacit na prvy raz nebude . Mne sa tieto napr. Pacia

autor
7. sep 2023

@jaskolka z toho dôvodu, že pár oblečení som si vyskladala/ vyrobila sama a okolie mi to dosť pochvaľovali. Síce to neboli šaty a nebolo to ani šitie ,ale celkom si na to trúfam. Moja babka alebo mama sa venovali šitiu, tak by ma usmernili. A ja som dosť náročný typ na výber..

tamitamitami
7. sep 2023

https://www.glossy.sk/dlhe-spolocenske-bledozel... - mne sa v štýle aký si opísala ty páčiš napríklad tieto.

eny333
7. sep 2023

miadresses.sk pekné a nie drahé šaty na všetky príležitosti

anitka63
7. sep 2023

Podľa mňa je zbytočnosť si ich požičiavať v požičovni. A možno tam dáš za ne ešte viac peňazí ako keby si ich normálne kúpiš. A myslím, že ich využiješ viackrát ako raz, keď ich budeš mať doma 🙂

autor
7. sep 2023

@anjelicek26 mne tieto prídu také ,,jednoduché,, ale ďakujem za typ. Ja som skôr myslela, že by som si kúpila kruh, na to hotovú sukňu, pridala látku na ňu s trblietkami, dokúpila korzet, nejako ozdobila a doupravovala s detailami, poprípade rukavice alebo rukávy. Neušila by som si celé, na to si netrúfam, skôr tak ,,pozliepala,,. Len musím ísť na istotu a toho da celkom bojím 😅

autor
7. sep 2023

@eny333 ďakujem, idem pozrieť

klip0
7. sep 2023

Ja neviem či som stará(mám len 26) ale za mna šaty s kruhom a robustným spodkom sú vhodné na veľký ples, v bielom na vlastnú svadbu ale nie ako hosť na stužkovú. Za mňa to je naozaj príliš

autor
7. sep 2023

@anitka63 súhlasím, tento rok ma ešte čakajú 2 svadby, tak by som ich vedela využiť

viestta
7. sep 2023

Si si ista, ze na stuzkovu su vhodne take vyzdobene saty? Na stuzkovu sa hodia skor jednoduchsie, to co opisujes je uz plesova roba

a_alexandra_a
7. sep 2023

Prepáč, ale máš veľmi skreslené predstavy o tom ako sa šijú šaty 😀 to nie je, že sadneš za stroj a nejako to pozošívaš dokopy. Ak teda chceš, aby aj nejako vyzerali a nie len polepené kusy látky dokopy.
A teda pri výbere šiat by som určite prihliadla na to, čo sa nosí, lebo kruhové honosné šaty boli sa na stužkovú nosili tak 20 rokov dozadu 🙂 Nehovoriac o tom, že keď ideš len ako partnerka, tak také šaty absolútne nehodia. Ideš ako sprievod, nie ako hlavná hviezda večera, tak sa do tejto úlohy neštylizuj, lebo odídeš s hanbou.

januska12323
7. sep 2023

Také šaty si určite neber, nie si ani maturant ani jeho rodič, len "obyčajný" hosť. Upútavať na seba pozornosť sa mi nezdá vhodné.

dadis
7. sep 2023

Ako doprovod na stuzkovu ti stacia male cierne. Ziadne roby!!! Budes vyzerat nepatricne, tento vecer patri inym damam (spoluziackam tvojho priatela)

thereisabear
7. sep 2023

Tiež by som volila niečo jednoduchšie a menej nápadné, určite nie sukňu s kruhom... Je to stužková, nie ples v opere.

klip0
7. sep 2023

A kruhové šaty sa za mňa nehodia ani keby je to priamo tvoja stužková, duplpm ako hosť to je naozaj príliš.
Ako hosť máš ísť len slušne oblečená, kľudne aj niečo čo máš v skrini. Nie nejaké róby ako na plech v opere alebo vlastnú svadbu na zámku

ankare
7. sep 2023

Daj fotky, aké sa Ti páčia a akú máš postavu

autor
7. sep 2023

@klip0 @viestta @januska12323 možno to je pre niekoho príliš a aj ja som rozmýšľala, či tam nebudem vyzerať tak od veci.

@a_alexandra_a s tým kruhom som to asi mohla uzrejmit, nebol by až taký veľký ako mávajú tie klasické šaty. Možno mám skreslení predstavu, ale mám rada celkom výzvy a spomínala som, že podaktorí rodinní príslušníci sa venovali šitiu, pomohli by mi.

@dadis nemá spolužiačky

autor
7. sep 2023
autor
7. sep 2023

@ankare postavu mám štíhlu, podobne ako na fotkách vyššie.

katkami123
7. sep 2023

@anjelicek26
Práve som jej tiež išla odporučiť next. Tam majú kopu krásnych šiat za dobrú cenu.

viestta
7. sep 2023

Po pravde, vsetky tri co si dala su na nase pomery na stuzkovu az prilis. Na stuzkovu dnes dlhe saty nenosia ani maturantky, nie to hostia alebo rodicia. Aby si tam moc nekricala.

tamitamitami
7. sep 2023

Z tých 3 čo si dala, by som si obliekla 2.
1 a 3 sú naozaj moc, keďže si doprovod.
Vo väčšine prípadov si doprovod dáva pekné krátke šaty a ak dlhé tak veľmi jednoduché.

autor
7. sep 2023

@viestta no neviem, ja som bola doteraz na 2 stuzkovych a vždy mali slečny dlhé šaty a podobné ako som posielala hore. Hľadala som aj na tt a v Čehách je bežne, že na maturitný ples si obliekajú honosnejšie saty, aspoň podľa videí..

a_alexandra_a
7. sep 2023

Ani jedny z tých, čo si dala sa nehodia na stužkovú. Pozri si Asos, Next... a určite nájdeš za dobré peniaze šaty, ktoré ti budú svedčať a budeš vyzerať primerane akcií na ktorú ideš.

katkami123
7. sep 2023

Autorka, toto je na stužkovú už príliš, skôr na nejaký ples v opere 😀 a kruhy sú úplne out, už XY rokov do zadu, to možno z čias komunizmu sa dávali. Teraz je úplne iná móda.

zuza265
7. sep 2023

Za mna saty co si ukazala sa mi na stuzkovu hodia pre tie, co budu ostuzkovane🤗 ako host by som volila tie stredne saty.. jednoduche elegantne. Vobec nie s velkou suknou. Aj mne sa take hodia na svadbu a nie na stuzkovu. Videla som par stuzkovych kde dievcata dali honosne saty a velmi to kricalo, alebo mali svadobne a to bolo ako past na oko. Si mlada baba - dopraj si nieco lahke svieze nie obrovske sukniska s velkym tylom atd. Nebudes sa v tom do rana citit ani pohodlne

autor
7. sep 2023

@tamitamitami tie 2. sa mi páčia najviac, len sa bojím, že budem v nich taká utopená 😂 a sú zo SHEIN, tak neviem, či chcem riskovať, že mi prídu v hroznom stave, skusim pozrieť aj na iných stránkach

katkami123
7. sep 2023

Pozri poľskú stránku https://www.krolowa-shoppingu.pl/

viestta
7. sep 2023

Maturitny ples a stuzkova je iny druh spolocenskej akcie. Maturitny ples je ples, ma to uz v nazve a tam sa ziada plesova roba. Dalsia vec je aj to kde ta stuzkova bude. Ak v plesovej sale Reduty, tak ano, tam sa hodi slavnostnesie oblecenie, ked len v miestnej restauracii, tak tam staci "civilnejsi" outfit