Birkenstock - rady

klaudi_025
8. apr 2024

Ahojte žienky. Tento rok sa chystám na dve poznávačky v lete, Rím a Solún. Nakoľko tam bude riadne teplo a predpokladám že budeme veľa chodiť, chcem sa spýtať či by ste odporučili Birkenstock šľapky. Ak áno či jednoremienkove alebo tie Arizona dvojremienkove. Tiež má zaujíma či je lepšie ak bude remienok kožený alebo semiš. Ďakujem krásne za zodpovedanie mojich otázok 😊😊

bluemoon24
8. apr 2024

@klaudi_025 ja nosim birkenstock Madrid - kazde 2 roky si kupuju nove, protoze jsou vzdy uplne ko 😂 ale ja je teda nosim denne, v lete (pokud neprsi), tak zadne jine nenosim. Prochodila jsem v nich Budapest, Kodan, Rim, Korfu - vsechno vydrzely. Kupuju si jen s kozenym paskem 🙂

acer11
8. apr 2024

Sú fajn...za mňa viacremienkové a kožené

martinka13
8. apr 2024

Ja v lete nosím iba Birki Arizony kožené. Aj na niekolkohodinove poznávačky.

biglovemom
8. apr 2024

Birkenstock su naj😍😍😍 ja mam „klasika“ medziprstove milujem ich

mrs_potato
8. apr 2024

@klaudi_025 na dlhe chodenie sú naj podľa mňa Arizony. (Mám Madrid kozene, Boston semisove a Arizony kozene aj semisove).
Pocit pevnejšej nohy budeš mať asi v kožených.
Pozri si ešte výstelku, ja si kupujem extra soft (modré označenie) pre pohodlnejšie chodenie.
A tiež si pozri ešte tvar, či narrow či regular fit. Ak máš širšiu nohu, kúp si isto regular. 🙂

klaudi_025
autor
8. apr 2024

@mrs_potato ďakujem krásne toto mi najviac pomohlo pri vybere 😊😊

katkaseiner
8. apr 2024

@mrs_potato to som ani netusila ze existuju extra soft...mam len prve velmi kratko

rusalinka
9. apr 2024

Baby, a v čom sú tieto šlapky iné, ako ostatné rovnaké typu? Lebo mne tá cena príde šialená oproti napohľad rovnakým. Nikdy som ich nemala, preto fakt neviem... a čítam samé chvály, tak možno by som na leto dala jedny...

katkaseiner
9. apr 2024

@rusalinka sleduj v zime zlavy, tiez mi prisla cena sialena, ale velmi sa mi pacili a na About you som kupila v novembri za 46€. Niektorych cena tak neklesne, ale tie co som chcela boli za 46, takze som do toho isla. Mam ich teda len velmi kratko ale celkom sa mi pozdavaju

rusalinka
9. apr 2024

@katkaseiner a v čom badáš rozdiel, oproti takýmto istým (vzhľadovo), napr. obyčajným z Deichmanu?

katkaseiner
9. apr 2024

@mrs_potato ako prosim ta zistim ktore si extra soft? malo by to byt v popise?

katkaseiner
9. apr 2024

@rusalinka z deichmanu som nemala ale dcera mala podobne. Za mna v nich noha lepsie sedi, proste nestojis akoby na nich, ale v nich...neviem ci chapes ako to myslim

rusalinka
9. apr 2024

@katkaseiner asi áno, rozumiem 🙂 no nič, pôjdem asi vyskúšať teda 🙂

mk1111111111
9. apr 2024

Mozem sa spytat?
@mrs_potato

Nestupas na tie vyvysene okraje? Ja som vzdy rozmyslala, ako v tom ludia chodia. Nikdy som sa take neodvazila kupit

snowflakenel
9. apr 2024

Baby, sedia aj na chudsie, uzsie chodidlo?

klaudi_025
autor
9. apr 2024

@rusalinka Čo ja viem tal Birkenstock su ortopedicke. Našej nohe najviac ulahodia ortopedicke topanky. Cena je vyssia, ale vzdy sa da nejaka zlava. Ja ich teda tento rok poskusam riadne.

klaudi_025
autor
9. apr 2024

@snowflakenel da sa vybrať medzi regular - klasicky siroka noha a potom narrow - tie su urcene pre uzke chodidlo. A estra soft maju ako pani pisala taky modry napis. Je to vzdy aj v popise.

mrs_potato
9. apr 2024

@mk1111111111 Vies čo nestupam, lebo ja si kupujem tie širšie (regular) a môžeš si nastaviť ešte aj remienok 🙂

mrs_potato
9. apr 2024

@katkaseiner Ano, keď sa pozrieš na výstelku, tak buď máš napísané veľkosť čiernou farbou alebo modrou. Modrá znamená, že je to extra soft výstelka 🙂

mrs_potato
9. apr 2024

@snowflakenel sedia, ale pozri si narrow fit (spoznas aj tak, že na výstelke je znacka chodidla, ak je chodidlo vyfarbene farbou, je to narrow fit. Ak nie je vyfarbene, iba sú nakreslené obrysy, je to regular, čiže širšie. 🙂

mrs_potato
9. apr 2024

@katkaseiner takto vyzerajú tie extra soft

mrs_potato
9. apr 2024

@snowflakenel a tu sú značky úzka vs. Normálna noha:

eternity24
9. apr 2024

@klaudi_025 ja mám kožené s jedným remienkom, podľa mňa sú lelegantnejsie a pekne úkazu napr aj k madeirovym šatám alebo bavlnenym/lanovým šatám. Tie svojremiwnlove mi prídu tak viac k rifliam. A sú pohodlne. Ja som v nich bola minulý rok 4 dni vo Viedni a nohy ma vôbec neboleli.

katkaseiner
9. apr 2024

@mrs_potato ahaaa, takze modre pismo...dakujem krasne

mk1111111111
10. apr 2024

@mrs_potato vdaka za info, ja by som to nedala, ja neznasam stupit na vyvyseny okraj slapky. Asi som ja nejaka smatlava 🤔🤣