Astratex - podprsenky

12. sep 2024

Dievčatá pomôžte, prosím ako si mám správne zmerať obvody, keď chcem podprsenku z astratexu… už som si objednavala asi 2x a vždy som ju musela vrátiť. Nesedela mi. Ja neviem čo robím zle pri tom meraní.

katie253
12. sep 2024

Obvod cez najširšiu časť pŕs a obvod pod prsiami tam kde ti vlastne drží podprsenka na hrudi.

ludka_matus
12. sep 2024

Mne tiež z Astratexu vôbec nesedia. Mala som 4 objednané a nič. Pritom tá istá veľkosť v kamennom obchode alebo taký Bonprix mi sedí 🤷‍♀️. Nerozumiem tomu. Už z tamad neobjednavam

bubinko1506
12. sep 2024

Ja som sa dala premerat v Triumphe, a tu velkost, co mi vysla, som si objednala z Astratexu. Sadla presne

deti95060810
12. sep 2024

tiež som objednala a nesadla mi ani jedna... vrátila som..

majamat
12. sep 2024

mam viacere z Astratexu a kazda sedi inak. resp ked ratam aj tie, co nei su z astratexu.
zavisi od strihu a od vyrobcu.

mam z Astratexu jednen strih, ktory mi sedi dobre, potom mam take, kde mam kosiky ok, ale obvod je tesny, musim davat tie nadstavce. fakt je, ez obvod je z materialu, ktory nie ej moc elasticky. potom mam z Astratexu 2ks jednej znacky, kde citim, ze obvod je trosku volnejsi.
mam z Bonprixu a ta ma kosiky mensie, hlavne kostice su mensie, kosiky su elasticke, cize tie su v pohode.
mam jednu znacku so spacer kosikmi z jedneho obchodu z bieliznov od nas a tie su uzasne, aj ked ovod je dost poddajny. nie je vyslovene vacsi,iba ten material sa dost podda a rycheljsie sa tym padom uvolni, inak su uzasne. mam ich niekolko v bielej, telovej aj ciernej. a mam z toho obchodu aj taku bielu a ta ma zas kostice/kosiky mensie.

takze ako vidno, kazda znacka, ci strih moze byt iny v rovnakej velkosti.

esteris
12. sep 2024

Ahoj, ani sa nečudujem, že nesedia. Radšej objednaj inde. Astratex hrúza, co produkt, to iný rozmer a ich špecialita sú krátke ramienka.

snehulak77
12. sep 2024

Mne sedia pekne niektoré. Vždy som objednala viac, a potom som vrátila tie, ktoré mi neboli (v zmysle, že sa mi nepáčil strih na mne, že mi nesedeli- lebo to je bežné, že aj v kamennom obchode skúsim viacero, viac strihov, vykrojeni a niektoré mi sadnú, niektoré sa cítim zle)
Keď mi podľa rozmerov prišli a nesedeli, tak som napísala, že v čom je problém a oni odpísali akú veľkosť treba. Pretože ak objednám napr 85D a je mi veľká v obvode ale košíky dobre, tak nestačí zmeniť za 80D. Tam sa to mení inak. Oni mi presne napísali, že keď je veľky iba obvod, tak sa to mení na (a napísali mi novú veľkosť, s tým že zmenili aj veľkosť košíkov). Ja si myslím, že robia dobre čo robia. Rozumejú sa tomu. Bol tu spomenuty triumph, tam som tiež spokojná.

nevenka
12. sep 2024

Ale tak "astratex" ma viacej znaciek, aj svoju vlastnu, ale aj ine, oni to len predavaju. Mne sadla zn. AVA, polska. Ale niektore z nich - maju kratke ramienka, to je pravda a zda sa mi, ze coraz tesnejsi obvod.

bbshop
12. sep 2024

Ženy, ale v astratexe v prvom rade musíte podľa ich poradcu zvoliť veľkosť. Potom sedi dokonale. V žiadnom prípade nie takú čo nosíte bežne. Ženy nosia celý život zlú veľkosť.

lilianka28
13. sep 2024

Astratex treba len skúšať, ktorá veľkosť + vzor sadne. Ja som tiež viackrát vracala tovar kým som nenašla "tú svoju". Teraz už niekoľko rokov kupujem len od nich, nakoľko mi daný typ podprsenky sedí najlepšie.

julia_romeo
14. sep 2024

@bbshop to nie je pravda. Velmi podstatny je aj strih podprsenky..

julia_romeo
14. sep 2024

Kupovat podprsenky cez internet je loteria. Skoro vsade pisu len to, ze zmerajte sa cez prsia, pod prsiami a velkost ktora vyjde sadne. Lenze to ze sadne sa deje len minimu zien. Tieto kadejake navody a tabulky absolutne neberu do uvahy fyzionomiu konkretneho tela, absolutne neberu do uvahy tvar prsnikov, absolutne neberu do uvahy asymetriu a v podstate vobec nic okrem rozmeru. Takze ked si aj 10x objednas vhodnu velkost, tak ti 10x sediet nemusi. Kazda znacka to ma inac, kazda podprsenka je z ineho materialu, kazdy strih je iny.. Za mna fakt neodporucam kupovat podprsenky cez internet (pokial presne naozaj nevies pri konkretnej znacke velkost a strih) ale ist na profesionalny brafitting. A som si viac ako ista, ze aj tie, ktore si myslia ze im podprsenka sedi na prvu (kupene cez internet), tak 80% podprsenka nesedi, pretoze damy o tom netusia. Ale citia sa v nej ok, takze si myslia, ze sedi... Takze ako som pisala, jednoznacne brafitting..

bbshop
14. sep 2024

@julia_romeo áno ale ten poradca aj odporučí strih vhodný pre dané prsia

julia_romeo
14. sep 2024

@bbshop ten "poradca" nevidi fyzicky toho cloveka takze vacsinou je uplne mimo. Preto sa tu nonstop na Astratex vacsina stazuje...

bbshop
14. sep 2024

@julia_romeo lebo ho nepoužívajú správne tak ako majú. Nevravím, že je na 100% presny, ale aj žene vyjde úplne zlý výsledok urobila chybu ona. Udáva sa tam normálne aj typ postavy, tvar pŕs atď. Aspoň orientačne sa tam dávajú údaje a musi im to aspoň nositelne sadnut. Nemožné, že pri udani správnych rozmerov vyjde úplná blbosť ktorá sa ani nosiť nedá. Chyba v meraní alebo v uvedení typu postavy a prs. Väčšinou tie podprsenky sedia tip top.

julia_romeo
14. sep 2024

@bbshop a ty pri kazdej jednej stojis, ze vies, ci ho pouzivaju tak alebo tak alebo ze ho nepouzivaju spravne? Prepac, ale pri podprsenke su "oriantacne" udaje na 2 veci... Ako som pisala, to ze tebe sedia tip top je fajn a bud rada. Ale si len jedna z mala a nie, nie je to chyba tych zien, ze im podprsenka nesedi...

bbshop
14. sep 2024

@julia_romeo v drvivej väčšine prípadov áno môžu za to zeny hneď ako sa ich spýtaš ako sa merali. Mnohé v podprsenke, mnohé klamú poradcovi o type pŕs a postavy lebo celkovo klamú aj samé sebe. Tam je xy veci, ktoré ženy robia úplne zle a je to tak vo všetkom nielen s podprsenkami. Tak isto nosia zle veľkosti oblečenia, topánok a podobne. Tiež za to nemôžu tie ženy, ale výrobca? Prečo niekto si vie kúpiť to co mu sadne a niekto nijak raz? Veľa žien nepozná svoje telo to čo im pristane, čo im sedí a čo nie, aké máju miery a podobne. Je veľa žien, ktoré majú skreslené predstavy o svojom tele a áno tie potrebujú objektívne poradenstvo. Ale máš x žien, ktoré si priznaju aj nedostatky, nepchaju sa do veľkosti, ktoré nie sú pre nich, neprikrasluju centimetre a typ postavy a prs. A keby som bola jedna z mála tak Astratex nemá toľko zákazníkov a dávno skrachuje. Stále je kvantum žien, ktoré poznajú svoje prsia a celkovo svoje miery a sú ich spokojne zákazníčky.

julia_romeo
14. sep 2024

@bbshop dobre, zjavne mas problem citat s porozumenim a tahas sem veci, mimo temy. Maj pekny den este

bbshop
14. sep 2024

@julia_romeo nie je to absolútne mimo témy. Je to presne k téme prečo im nesedí veľkosť a prečo im poradca zle vyšiel. Lebo tam dávajú zle údaje. Pekný vecer