Alternatíva barefoot pre dospelých, obuv na širokú nohu

nikaikadominika
14. feb 2024

Ahojte, nema niekto nahodou tip na obuv podobnu barefoot, ktora by mala siroku špičku s dostatkom miesta na prsty ako ma barefoot , ale zaroven ma klasicku podrazku? Skusam prve bf cizmy a ta tenka podrazka mi ozaj nevyhovuje, bolia ma paty a krize, sirka pri prstoch je uzasna, ale ta tenka podrážka je nevyhovujuca...skusam ich nosit aj s vlozkou, ale ta potom ubera miesto a priestor v topanke...mam halluxy, preto zhanam nieco,co nema zuzenu spicku vpredu,lebo mi to tlaci prsty k sebe...
Dakujem za rady 🙂

derdia
14. feb 2024

@nikaikadominika skus kupit vacsie barefoot a dat podpatenku a vlozku. A bude to super. Moja mamina to tak nosi.

domireb
14. feb 2024

Ja som tiez zhanala, nenasla som nic, tak sa pripnem. Ale dala som si usit jedny hybridy s hrubsou podrazkou, no nie je to ako klasicka hruba podrazka na kupenych topankach.

galganka
14. feb 2024

Mrkni Anatomic.

cookie29
14. feb 2024

komprimisy existuju... a napriklad belenka robi teraz na zimu hrubsiu podrazku, potom zalezi aj od sirky nohy. Nemas moznost skocit vyskusat do predajne?

rozpravocka
14. feb 2024

@nikaikadominika camper a ich barefootova seria (napr. peu)... Majú hrubšiu podrážku

diefca
14. feb 2024

Mne belenka tiez kvoli tenkej podrazke velmi nevyhovuje, ale niektore ich Barebarics tenisky uz ano. Su pocitovo ovela maksie. Ja do toho nosim este ortopeticke vlozky na mieru, s tym sa to uz da. Z normalnych topanok mozem nosit niektore Skechers alebo potom panske. Aj ked tym sa zatial uspesne vyhybam.

kp7333
14. feb 2024

Tiez to riesim makcenymi ortopedickymi vlozkami, ktorymi nahradim tie povodne tenke BF. Zial, klasickych topanok so sirokymi spickami vhodnymi na haluxy je ako safranu.

daniela2202
14. feb 2024

@nikaikadominika i ja mám haluxy a poviem ti, že pohodlné a hlavne široké topánky je obrovský problém zohnať... nič a nič, ja chcem koženné široké balerínky s prackou, no nikde ani stopy

nikaikadominika
autor
15. feb 2024

@rozpravocka 1 camper som mala doma a bohuzial su dost uzke 😟 ale vdaka za tip

nikaikadominika
autor
15. feb 2024

@cookie29 bohuzial, neviem,zeby v Kosiciach mali nejaku takú predajnu,kde by mali co i len cisto batefoot obuv...nasla som akurat 1 blog v anglictine, kde su spisane znacky topanok, ktore maju presne ten wide toe box (dost miesta na prsty), ale zaroven nie su barefoot...skuste mrknut tuto ti,co zhanate nieco take:
https://anyasreviews.com/the-best-wide-toe-box-...

Tusim ze tie Birkenstock predavaju aj v Humanicu...

nikaikadominika
autor
15. feb 2024

@diefca a chcem sa opytat, tie Barebaricks, ked si do nich das vlozku, este ti tam vojde noha? 😄 ja som si tiez do tuch svojich Sole Runner dala nejaku maksiu stielku, ale potom uz citim,ze sa ohodne zmensi priestor na nohu v topanke 😔

nikaikadominika
autor
15. feb 2024

@kp7333 a vies mi aj prosím poradit aku vlozku ortopedicku makkcenu pouzivas? 🙂

kp7333
15. feb 2024

@nikaikadominika z Deichmanu

yanni
15. feb 2024

@diefca tak ale to sa uplne vylucuje. BF topanky a ortopedicke vlozky.

yanni
15. feb 2024

@nikaikadominika päty, krize, vsetko ta boli lebo po prve, halux=nezdrave nohy, pravdepodobne aj zle doslapujes a mas aj zle drzanie tela. Celkovo a hlavne pri nezdravych nohach musi byt prestup na BF pomaly. Nie hned hrrrr kupit BF a chodit v nich 10 hodin denne. A podla toho ake mas haluxy, treba cvicit. Haluxy sa cvicenim a spravnou obuvou daju aspon ciastocne napravit.

nikaikadominika
autor
15. feb 2024

@yanni ano, to viem...len este som sa nedopatrala k nejakemu navodu, pomocke, ako toto cele zle drzanie tela a chodzu ,doslap napravit...mam hypermobilitu,chodim k fyzio,cvicim na chrbticu...odporúčali mi bf na haluxy...no viac info k tomu nemam

yanni
15. feb 2024

@nikaikadominika na haluxy su cviky. Musis pokukat po nete. Ak mas FB, daj sa tam do ceskoslovenskej barefootovej skupiny. Tam ti baby poradia. Casto sa tam riesia nie len topanky ale aj taketo problemy. To, ze ta vsetko boli, to sa ani necudujem. Ja mam zdrave nohy aj chrbticu a ked som pred 10timi rokmi presla na BF, tak ma zacali boliet kolena. To treba fakt po troske, nie zhurta. No a teraz uz ma nic neboli a v BF odbehne v pohode a bez bolesti aj polmaraton (dokonca po asfalte). Tebe treba hlavne pomoct najskor noham. Ake mas tie haluxy. Velmi zle? Kolko mas rokov? Popripade nejaka nadvaha tam je? Toto vsetko treba riesit.

kp7333
15. feb 2024

@yanni ked sa ti zapali halux a ukrutne boli pri chodzi, tak isto nebudes chodit v topankach s tenkou podrazkou ohybnou v prstoch. Vtedy najlepsie topanky su crocsy, ale kedze v tych do prave chodit nemozes, tak hladas alternativu s podobne sirokou spickou, ale pohodlnou podrazkou, v ktorej sa bolavy klb bude co najmenej namahat. A tedy je ti jedno, ci sa to vylucuje, ci nie. Chodidlo ti povie najlepsie, co je prenho pohodlne.

beronsche
15. feb 2024

@nikaikadominika skus pozriet El naturalista rada El Viajero

yanni
15. feb 2024

@kp7333 no ale toto topankami nevyriesis. Treba riesit tie zapaly a haluxy. Tie haluxy sa ti len tak z nicoho nic neurobili. 95% deti sa rodi so zdravymi nohami. Ano, pocas zivota, a hlavne v dospelosti sa moize vela stat. Ale zial, uz rodicia detom v detstve nicia nohy. Vela uz vcelku malych deti ma zacinajuce haluxy. Teraz je vela moznosti, ako tomuto predist a ked uz je to tak daleko, tak sa da vela aspon z casti napravit. Takze, ak mas haluxy a bolesti, treba cvicit a mat spravnu obuv. Je to ale dlhy proces a co sa 20-30-40 rokov zanedbalo a pokazilo sa nada napravit za jeden mesiac.

kp7333
15. feb 2024

@yanni Ono ten problem je zlozitejsi a obuv nezohrava az taku rolu. Poznam zeny, co cely zivot nosia uzke topanky a nemaju problem s haluxami. ja sama som lodicky ci uzke topanky mala v zivote obute par krat, napriek tomu sa mi halux spravil, prekvapivo len na jednej nohe,druha je uplne v poriadku. So sestrou sme od detstva nosili rovnake topanky, ona nema problem s haluxami, ja ano. Mala ich aj moja mama, aj jej teta, cize istu rolu asi zohrava dedicnost.V otcovej rodine sa tento problem nevyskytuje, hoc jeho sestry nosili lodicky na vysokych podpatkoch uplne bezne.

dzejsik
15. feb 2024

@nikaikadominika od Batu rada obuvy Comfit ma sirsie spicky

cookie29
15. feb 2024

@nikaikadominika no Belenka ma konkretne v ziline alebo tusim v BA keby si niekedy sla. V kosiciach je zname nozickovo, ale tusim nerobia pre dospelych. A v Presove bol tusim Bosacik.

kp7333
15. feb 2024

@dzejsik ano, ale nie vsetky. kedysi som z tejto rady mala aj super pohodlne kozene cizmy, aj baleriny (vsetko sirka H), no v poslednej dobe si tam akosi neviem kupit.

cookie29
15. feb 2024

@nikaikadominika anyas review je dost znama. Ale tam zalezi od tvaru nohy, sirky a podobne. Este ma napada ze je https://www.stastnenozky.sk/ a ona poskytuje aj poradenstvo. Lebo to nie je len o sirke nohy ale aj o pate, priehlavku, tvaru prstov atd...

dzejsik
15. feb 2024

@kp7333 to je skoda, tak dufam, ze tie co mam este dlho vydrzia

kp7333
15. feb 2024

@dzejsik veru, to aj ja dufam. uz maju 4 roky, nosim ich na striedacku s inymi a pomaly pokukujem po inych, ale zatial neuspesne. Mam pocit, ze sa topanky u Batu celkovo dost zuzili, este aj ich batefooty mi boli velmi uzke v oblasti prstov. Skoda 😒

diefca
15. feb 2024

@nikaikadominika vojde, ich cislovanie je take, ze aby mi boli dobre bez vlozky, tak by som potrebovala polcislo. Takze su mi vzdy o nieco vacsie a s vlozkou akurat.

diefca
15. feb 2024

@yanni toto ja viem, len som za tri roky nenasla topanky, ktore by mali miesto na prsty a zaroven neboli barefoot. A mam 42 velkost, takze do beznych obuvi pre mna nema vyznam chodit. Mam komplet spadnute priecne klenby, chodenie cisto naboso je pre mna bolestive. Zaroven mam este Mortonovu neuralgiu, takze nemozem mat stlacene prsty v spicke topanky, inak ma hadze od bolesti o zem. Tak babo rad 🤷‍♀️ este mam moznost panskych tenisiek, ale tie nechcem, tie su mi uz prilis siroke.

yanni
15. feb 2024

@diefca no tazke. S tymi klenbami nieco robis? Kolko mas rokov?