Ako sa začať obliekať elegantnejšie?

blackberrymt
26. jún 2024

Ahojte, idem si tu po radu od vás. Chcela by som upraviť svoj štýl obliekania a začať sa obliekať viac žensky/elegantnejšie alebo ako to nazvať 😁. Momentálne sa obliekam stále rovnako od strednej školy a to mám 31, skinny rifle, tenisky, tričko, ak je chladnejšie tak mikina na zips alebo s kapucňou a ak ešte chladnejšie bunda 😁 ,jediné lepšie oblečenie mám pár šiat na oslavy, svadbu. Chcela by som nejakú postupnú zmenu, aby som nevyprázdnila hneď celú peňaženku. Budem rada za každé tipy a nápady, módu vôbec nesledujem tak si nechám poradiť.
Dikičko ☺️
Ešte dodám že mám 168cm a 65kg.

0silvia0
26. jún 2024

@blackberrymt začala by som s blúzkami, košeľami miesto tričiek. Potom postupne sukne dokúpiť, nejaké bežné šaty. Ale ak chceš postupne, tak začni blúzkami, košeľami.

sashiik
26. jún 2024

@blackberrymt skus sledovať fashionspy na ing/fb ta dava tipy . A najlepsie si pre šetrenie vytvoriť elegantný kapsulovy šatník

janulka1802
26. jún 2024

Ujasni si, aký štýl sa Ti páči. Romantický, minimalistický... atď. Tiež je fajn vedieť niečo o farebnej typológii, ktorá farba sa Ti hodí. Farby, vzory vedia pomôcť, ale i ublížiť. Pogoogli si aj o kapsulovom šatníku. Ten je skvelý v tom, že ponúka mnoho možností na kombinovanie. Pinterest je plný inšpirácií. Pozri si aj tu skupinku dámske outfity.

julinka65
26. jún 2024

mikinu vymen za nejake sako. tenisky kludne ponechaj, ale kup si take elegantnejsie. rifle su fajn tiez, pokial nie su roztrhane odhora az nadol. tricka sa daju tiez kupit aj take elegantnejsie. ono nemusis menit hned vsetko, zase aby sa ti nestalo, ze si nakupis nieco, co ani nebudes nosit, lebo sa v tom nebudes citit prijemne.

naneta258
26. jún 2024

@blackberrymt pripnem sa 🙂

kacena4
26. jún 2024

ja som menila satnik po 15r. prace z domu tiez postupne rifle a akakolvek bluzka k tomu (ja ich kupujem v textil house, maju znackove veci aj elegantne, za super ceny) k tomu svetrík miesto mikiny a prvy krok mas drzim palceky

millenam
26. jún 2024

Dnes začína vypredaj v Zare. Maju tam veľmi pekne blúzky, košele a saká. Dajú sa kombinovať aj s riflami.

dadka1997
26. jún 2024

@blackberrymt ale otazka znie prečo to chceš zmeniť ? Budeš sa cítiť sama sebou ? Ja by som pre nikoho nemenila šatník..
Ae zacala by som košelami, su aj elegentne moderne nohavice a kratase a do toho zapravit košieľku takto by som začala a uvidis ako sa budes citit

blackberrymt
autor
26. jún 2024

@naneta258 kľudne napíš aj správu, možno si navzájom vymeníme nejaký dobrý tip ☺️

naneta258
26. jún 2024

@dadka1997 ja mam napríklad tiež chuť obliekať sa elegantnejsie, viac žensky (už to prichádza vekom) aspon u mna 😀

blackberrymt
autor
26. jún 2024

@dadka1997 po tridsiatke už by sa asi patrilo nosiť aj niečo elegantnejšie, aj s kamarátkami keď niekam idem tak si pripadám pri nich ako šedá myš 😆. A myslím že aj priateľa by takáto zmena potešila.

dadka1997
26. jún 2024

@naneta258 a čo je to viac žensky ? Som žena a matka taktiež som bola školáčkaxa nie je teda tomu tak davno a nikdy som nemala predsudky z obliekania

Tak si vezmi inspiráciu s kamaratok, čo oni nosia vezmi ich na nakup nech ti aj poradia 🙂

kiwi3
26. jún 2024

neviem, ako sa obliekas, lebo aj to, co si popisala, moze vyzerat rozne. a aj "elegancia" je nieco, pod cim si kazdy predstavi nieco ine. ja len, ze sa fakt nenut do niecoho, v com sa necitis dobre a budes v tom posobit len podstatne starsie.

naneta258
26. jún 2024

@dadka1997 no moje kamarátky sa neobliekaju veľmi žensky. Som študentkou posledných ročníkov na vš a nejak začínam citit, že by som si mala obuť tiež niečo iné než mikinu a tričko 😀

naneta258
26. jún 2024

@dadka1997 no viac zenaky mi prídu práve tie blúzky, sukne a šaty 🙂

lin_a
26. jún 2024

@blackberrymt ako tu uz bolo spomenute, kapuslovy satnik je pre zaciatok skvela vec a hodi sa aj vediet, ktore farby ti pristanu a ladia (farebna typologia)
https://stylunaproti.cz/2020/10/08/mix-and-matc...
- ak chces nieco elegantnejsie, tak prvoplanovo ludi napadne poradit, ze bluzky kosele saka, ale odpovedz si sama, ci sa v tom citis dobre, ci ta to nezvazuje a pod...nech si nenakupis zbytocne veci, co ti budu visiet v skrini, lebo s nimi nie si stotoznena 😉
skus si pozriet na pintereste obrazky lezerny/casual styl
- aplikovat postupne male zmeny - mikinu nahradit kardiganom/svetrikom, tricka s potlacou za kvalitnejsie basic kusky v zakladnych farbach, namiesto tenisiek skusit aj mokasiny, slip-on, rifle vymenit za chino pants...skratka pozmenit to, co nosis a v com sa citis dobre za elegantnejsiu verziu 🙂
https://stylunaproti.cz/2023/09/12/tyhle-kousky...
- skus pridat saty a sukne, nemusia to byt hned kancelarske puzdrove, ale nieco z pohodlneho materialu, na bezny den (pekne a cenovo dostupne lezerne kusky ma napr mohito, reserved)

blackberrymt
autor
26. jún 2024

@lin_a v tom druhom linku som sa hneď našla, softshellová bunda, tričká... 😆 . Ďakujem za tipy, aj z tých dvoch článkov 🙂

evcagabi
26. jún 2024

No ak nosis softshelove bundy inde ako na turistiku je ozaj namieste menit satnik 😅

blackberrymt
autor
26. jún 2024

@evcagabi no práve to že nosím 😂

vyrovnanaosoba
26. jún 2024

@blackberrymt ja by som tie tričká a rifle nechala a namiesto mikiny kúpila pár svetrov napríklad, potom z farebných tričiek prešla na jednofarebné a kúpila si nejaké sako. A jednu dve blúzky, elegantnejsie nohavice... Atď. Už vždy keď pôjdeš do obchodu, vyhýbaj sa potlači a mikinám. 😁

naneta258
26. jún 2024

@vyrovnanaosoba takže je dobre kupovať oblečenie bez potlače? A take pasikave tričká?

pralinka86
26. jún 2024

Su také bluzkove tricka, to mas minimalnu zmenu, ale zmenu. Teraz široké kulotky a k nim aj tricko co mas doma. Zase mala zmena. Alebo sukna a tricko co mas.
A vseobecne spominane saty, sukne, ved nie čipkované, ale letne, vzdusne

naneta258
26. jún 2024

@pralinka86 a najlepšie farby triciek sú čierna, biela, tmavomodrá a hnedá ? Aby boli najlepšie kombinovatelne so spodnou časťou.

pralinka86
26. jún 2024

@naneta258 kazdy podla vkusu a aka mu pristane.. veď sú pekne aj svetlo ruzove, telove, khaki, atd. A v lete farebnost urcite neuskodi

naneta258
26. jún 2024

@pralinka86 no ja musím kompletne môj šatník pozmeniť 😀 😀

Už keď sme pri tom, kam dávate oblečenie, ktoré ste už nosili a dá sa ešte vynosiť?

simca06022011
26. jún 2024

V prvom rade treba zabudnúť na mikiny... skiny tiež sa dajú elegantnejsie nosiť s vhodným.topom a topánkami .. potom už je to len na tebe co vyberieš.. par ks kombinovatelnych a ani nebudeš musieť možno veľa veci "vyhadzovať " len inak skombinujes.

naneta258
26. jún 2024

@simca06022011 popravde mam viac športových veci v šatníku a ak som si aj kúpila niečo nové, tak som to nevedela skombinovať. Doteraz mam jednu sukňu už asi 3 roky na vešiaku a neviem akú blúzku k nej dat aby mi to sedelo.

simca06022011
26. jún 2024

@naneta258 ja k sukni blúzky nenosím. Dám si tričko... ja mam štýl štart elegant/smart casual. Ale napr neznášam svetre (az na tie "dlhe" 🙂 co ked treba hodim na seba miesto tej mikiny), svetlíky, drvivú väčšinu bluzok. Dá sa to aj inak.

naneta258
26. jún 2024

@simca06022011 je to tmavomodrá sukňa so svetlomodrymi kvietkami.

lin_a
26. jún 2024

a este napr, pekny clanok a ukazky, ze sice my ti mozme napisat ze pridat baleriny a opatky, ale nie su opatky ako opatky a tenisky ako tenisky 😉 je ich cela skala a zalezi na miere lezernosti/strihu/zdobenosti/detailoch ako budu posobit v outfite 🙂
letna obuv
https://stylunaproti.cz/2018/10/18/typy-bot-a-j...
zimna obuv
https://stylunaproti.cz/2018/10/23/typy-bot-a-j...
+ v clankoch napady na pekne lezerne outfity 🙂