Aké oblečenie a topánky kupujete?

3. feb 2024

Pekný deň 🙂 Zaujímalo by ma, aké kupujete oblečenie, respektíve z akej látky, materiálu. Ja pozerám po obchodoch, ale nič moc tam nie je, snažím sa vyhýbať polyesteru atď..kde kupovať kvalitné oblečenie ako blúzky, košele, tričká, šaty? A čo obuv, kde nakupujete a aké značky? Na čo sa vždy zameriavate pri kúpe?ne sa zdá, že to oblečenie v obyčajných reťazcoch je nekvalitné, tak hľadám tipy.

klementinka58
3. feb 2024

ja nakupujem celkom vela ale zas mne sa vzdy nieco zapaci. Pravdu povediac nerozmyslam z akej latky dolezite je, ze to budem nosit. Ved moda sa rychlo meni a ja to zas po roku, dvoch vytriedim. mam aj zopar kuskov co nosim dlhsie, napr zimnu bundu mam asi piaty rok,ale je celkom dobra, kvalitna a ako nova, aj moderna. Ale take veci ako sukne, bluzky to mam sezonu, dve vynimocne tri takze nejako neriesim ako dlho to ponosim. Pre mna je to spotrebny tovar,ktory rychlo vyjde z mody
Podporujem aj slovenske navrharky, tam uz rozmyslam ci vec ozaj potrebujem, lebo je to pomerne dost drahe. Nakolko je to miestna lokalna firma, obcas si doprajem aj od nich. ALe inak bezne retazce typu hm, bershka, zara, reserved...

melanta
3. feb 2024

Na Slovensku kupujem Chantall, niektoré značky v Peek & Cloppenburg. Potom mám rada značky ako Max Mara, Chloe či Diane von Furstenberg. Topánky hlavne Jimmy, Aquazzuro, Valentino a Gianvito Rossi. Ale nič mimo toho Chantallu a Peek& Cloppenburg nekupujem na Slovensku a teda ani to nemá cenu ako bežné reťazce. Niektoré veci nosím dlho, niektoré po roku darujem ďalej.

muchotrafka298
3. feb 2024

Ja si hlavne nekupujem ziadne modne vystrelky za vela penazi. Lebo to je trendy chvilku. Mam vela veci, ktore nosim roky, vobec nie su zodrate alebo obnosene. Nakupujem drahsie veci, vzdy v zlavach. Vacsinou na strankach BestSecret, Aboutyou, Zalando, Zalando Lounge. Pracujem v administrative, cize sa musim obliekat kancelarsky, ziadne rifle ani leginy do prace (leginy podla mna nepatria do ziadnej prace, okrem fitnes trenerky alebo ucitelky TV). Da sa najst obcas aj v Reserved, Mohito, ked su velke zlavy, je to tam fakt za par EUR. Sama preferujem ine znacky, ale zabludim aj tam. Vacsinou si kupujem Gerry Weber, Betty Barclay, Comma, S.Oliver, Esprit, Taifun, More and More. Topanky mam pol cislo, cize mensi problemik, takze bud Hogl alebo Geox. Vydrzia mi roky v dobrom stave. Radsej pockam na zlavu, ked vec surne nepotrebujem.

babulkomale
3. feb 2024

Ked natrafim na bavlnu, beriem.
Davam si dost sit, latku si vyberiem aku chcem a krajcirka mi usije.
Dost veci mam sportovych, funkcnych.
S obchodmi mas pravdu, je to otras. Ten polyester vsade 🤮

gondyo
4. feb 2024

Ja si objednávam tričká tom tailor alebo esprit zo 100% bavlny, svetre takisto kde je najviac bavlny alebo viskóza...v obchodoch nakupujem naozaj už málo