Plánujete už jarné upratovanie?

daska_tesco
13. mar 2014

Milé mamičky, ako prebieha u vás príprava domácnosti a záhradky na jar? Kedy robíte jarné upratovanie? Kto vám pomáha? Tri z vás 20. marca odmeníme za príspevky vlhčenými obrúskami Tesco Loves baby 🙂 A pozrite si aj skvelé zľavy do 35 % na čistiace prostriedky v Tescu: http://potravinydomov.itesco.sk/sk-SK/BuyList/L...

anda2
13. mar 2014

ja som už začala, mám veľký dom s poschodím, tak okná, už umývam, včera som aj pozametala a vyhrabala dvor, pozberala čečinu s kvetou, čo nepomrznú, a riadim sama, nemá kto pomôcť

dazdovka
13. mar 2014

Ja som začala minulú sobotu, prišiel pán s tepovacím strojom, dal nám do pucu matrace + koberce a ja som zatiaľ umyla okná. Keďže bol kvôli tepovaniu vyprataný nábytok, zišlo sa ho pred znovuinštalovaním poutierať a vymeniť sezónne oblečenie. Už len kvety presadiť a som spokojná.

bubelko
13. mar 2014

nezacala som a ani nezacnem. nerobim ani velke jarne, ani vianocne, ani nijake extra-speci upratovanie. upratujem kazdy tyzden, okna umyvam raz do roka - v lete, potom uz len tapance. koberce nemame, takze netepujem. oblecenie triedim priebezne. zahradu nemame, len terasu s velkymi truhlovymi kvetinacmi, o tie sa staram tiez priebezne. su vysadene stale zelenymi rastlinami, a tie malickosti, co treba, tiez urobim priebezne 😉

dazdovka
13. mar 2014

jáááj a ešte som zabudla, dnes idem malovať strop, lebo je ešte od jesene zasvi...y od muštu (vybuchol po pár dňoch dcére v izbičke burčák, no)

fuska
13. mar 2014

Ake jarne upratovanie? Ja mam upratane stale! 😀 😀 😀

eliska31
13. mar 2014

No my to tiez neprehaname nejako extra...co treba spravime, ale aby sme sa pretrhli a potom nevladali a len stres mali a nie pohodu pocas sviatkov..dakujem neprosim...my si postupne pratanie planujeme a vzdy vsetko zvladneme..a ked nie, tak sa neodstrelime 🙄

jahodka8
13. mar 2014

@daska_tesco Úplne aktuálna téma pre mňa. Umyla som jedno okno, ešte čakajú ďalšie tri v najbližšej dobe. Manžel a dcéra umyli schody, chodbu, ja som vysávala koberce v kuchyni, detskej izbe, obyvačke. Kedže sme začali pracovať v záhrade, tak aj umývaldo a vaňa sa viac špinia a je aj viac prania. Manžel priebežne upratuje pivnicu, umýva podlahu. Takže téma nekonečná.

nice202
13. mar 2014

ja tiez nejak extra jarne neupratujem. Upratujem priebezne pocas celeho roka. Take ako poumyvanie chodby a vysavanie, snad ani nie je jarne upratovanie, ale uplne bezne - standardne. Okna som umyla na vianoce, takze ich umyjem niekedy v lete-ak sa mi bude chciet. Prach utieram priebezne.....

ichbinich
13. mar 2014

Neplanujem a nebudem robit 😉 😀
Po prve pri detoch nemam sancu, po druhe nemam cas a po tretie ani chut 😀
Takze moje tzv. jarne upratovanie bude pozostavat z umytia okien, ak sa podari, a urobenia poriadku na balkone, ako kazdy rok.
Ja viem, co vsetko "by som mala", ale no, nebude 😀
Vysavat musim casto, lebo uz chodime do pieskoviska, a traja donesieme piesku domov dost 😉
Ostatne ide priebezne. Kuchynske skrinky su neumyte roky, niekedy ma to stve, ale zvycajne nie 😀
V skrini upracem trochu, ked budem menit moj satnik na letny, synov a dcerin menim aj tak podla potreby, ako rastu.

eliska31
13. mar 2014

ako vsimam..vela z nas to robi priebezne 😀 A na mna ked niekto vyblafne ze "musime"...no hold ked chce, tak moze prist ku nam..ja mile rada dam do ruky vsetko a naj prata ked je dakto tak hyperaktivny 😀 😀

simca06022011
13. mar 2014

U nas sa upratuje stale a priebezne, okna si umyjem rychlovka aj 3-4krat do roka... a ostatne sa upratuje viac menej tyzdenne.. cize ziadne jarne harasenie, u nas "harasi" stale 🙂))

emily_666
13. mar 2014

nie a ani neplánujem, upratuje sa predsa priebežne, okná tiež podľa potreby, tepovanie kobercov tiež podľa nánosu špiny 🙂, nevidím dôvod vyglancovať celý dom len preto, že je tu jar a osvietilo slnko

maznacik007
13. mar 2014

ja mam toho v plane vela ale co a ako postiham uvidime
v prvom rade chcem vysadit si ovocny sad plus ribezle maliny a tak ... zajtra ideme kupit stromky
dnes este rozvozim zbytok zeminy po zahrade...rozhrabem mozno stihnem aj travu osiat uvidim ak nie tak zajtra s detmi .
ponatierat tie drevene kocky co su na terasu zahradny nabytok, rozlozit hracky posadit kvety ....
vymalovat opeciatkovane steny a ine umelecke vytvory maleho
okna umyt
vytriedit a darovat oblecko a obuv
a potom uz len take klasiky .... co sa robi stale a stale to vyzera ako po vybuchu ....

kuka221
13. mar 2014

😀 áno už som začala, upratujem samozrejme stále priebežne, ale raz za čas spravím "veľký úklid" . Ten robím keď mám čas a chuť.

klincek
13. mar 2014

@dazdovka tak dcerka ma v izbicke burcak?!! 😕 socialku na teba 😀 😀

limoncino
13. mar 2014

Áno, plánujem, mam veľký dom, len okien mám 7 dvojitých a 4 kupelnove. Chcela som sa do toho pustiť tento týždeň, ale ochorela som 😝

dazdovka
13. mar 2014

@klincek psssst, už som to vymaľovala, nebude ani stopy po burčáku 🤐 🤐 🤐
Bývame vo vinohradníckej oblasti, každý tu slope a deti na jeseň tiež povinne. Deti teda mušt! Dcéra dostala do školy do plastovej fľašky na desiatu mušt, potom bol weekend, to sme išli preč, zatiaľ sa z toho spravil burčák a keď to babika v nedeľu večer otvorila, burčák vystrelil a zostal na strope 😝 😝 😝 Doteraz to nemal kto premaľovať, dnes sú všetci preč, ja sama doma, dala som to konečne 😝 🙂

lalinko2010
13. mar 2014

Upratujem v zásade keď mám chuť, ale záhradu mám tip top, porýľované, postrihané stromy, nasadené, nie všetko len čo treba teraz a ešte čakám na rakytník a magnóliu a pomocník? No jasné že syn, ale preňho nemám montérky, ale je to na dobrej ceste aby viac pomohol.
dnes som kúpila slivku, takže pôjdem sadiť!
Spravila som si chodníky v záhrade, odstránila hrozno staré ako ja ale je čo ešte robiť, len nech je stále pekné počasie...

dendy1
13. mar 2014

Ja som začala veľké "po Materskej dovolenke" upratovanie 😀 . Počas MD som uprednostnila dcéru - ani sa inak nedalo, lebo je vééľmi živá. Teraz začala chodiť do škôlky a ja som začala dobiehať zanedbané 😀
Pomáham si sama a tem tam nejaká tá moderná technika.... 🙂

bzuco
13. mar 2014

u nás sa riadi furt :D...či chcem alebo nechcem 😀

ask
13. mar 2014

Nieeeeeeee! 😀 😀 😀 Uz mam hotovo 😎

sono2
13. mar 2014

Ja mám rada tip top takže makám priebežne. Okná mi teda treba ináč je všetko fajn. Nemáme ešte riadne zariadené. 🙂 takže neni až tak čo upravovať. Len tak, ak si to tu niekto prečíta, chodíte do poľska na kvety? Ja som bola namiatkovo minulý rok a som bola príjemné prekvapená cenami výberom. Neviete kedy začínajú? Niekedy apríl? Alebo sa orientovať.kedy aj u nás začnú? Ďakujem

klincek
13. mar 2014

@dazdovka mnam, sa mi slinky zbiehaju, must mozem🙂. a cervene tiez, keby ho u vas nemal kto pit 😀
som si spomenula na scenku z filmu Bobule, ked chalani ponatriasali v aute plastove flase s burcakom, ale zle ho zavreli, a buchol im tesne predtym, ako ich zastavil policajt 😅 ..asi to u vas vyzeralo podobne 😉

bibuska22
13. mar 2014

super téma, ja idem začat práve teraz a zajtra celý den, som sama doma, vtedy sa najlepsie upratuje a dokonca sa na to teším - na ten pocit, inak upratujeme stále, ale okna neumývam každý den 🙂 takže dnes je ten správny den 😉

eliska31
13. mar 2014

@dendy1 aj nam pomaha roboticky vysavac..ale teraz neviem kto ma vacsiu radost my abo nas kocur ked sa na nom vozi 🙂 🙂

dazdovka
13. mar 2014

@klincek ha ha, ti poviem vypadalo to u nas, s prepacenim, ako grcka na plafone, ale kedze to bolo v izbe pubertacky, bola to jej kreacia, ja som trvala nech si to premaluje sama. Lenze teraz sa jej v izbe tepoval ten koberec, ma vydrhnuty matrac a uz ma pol roka myka, co to tam stale svieti na bielom podklade taky frrkanec hnusny, podlahla som 😝
Inac je to velmi nebezpecne s tym burčákom, mne ani nenapadlo co tam hrozi, keby jej to tak oko vystrelilo 😔 😔 😔

klincek
13. mar 2014

@dazdovka tiez by som nevydrzala 😉
nastastie sa nestalo..niekedy je lepsie ani netusit o niektorych nebezpecenstvach, to by sme deti nenechavali ani spat v inej miestnosti 😖

mimake
13. mar 2014

ake jarne pratanie? Ved pratam priebezne, co stihnem to popratam co nie necham na dalsi den. Skrine pratam kazdy den, kedze mala ich furt vyhadze, kuchynske skrinky raz za mesiac povymyvam, okna kazde tri tyzdne kedze ich mam az po zem a zjednej strany na nich cape blato ked prsi a z druhej strany dieta zadzabe rucickami atd. A kto pomaha? Jasne ze manzel, ale na zahradu sa pustim hned ako dcerka vyzdravie, ona sa bude salit so psami a ja idem surovat besiedku a davat dohromady dvor 😉

sashabb
13. mar 2014

Pokiaľ by som bola humusak a neupratovala by som ako je rok dlhý, tak by som možno nejaké jarné upratovanie aj plánovala 😝 ... inak už su trapne a otravné tieto tzv. diskusie skrz nejaké obrúsky za 50centov 😎

terezka1947
13. mar 2014

@daska_tesco veeeru uz som aj zacala...ale vidim,ze moji oblubenych pomocnikov mate v ponuke,takze nemusim uz manzelovi pisat listocky a konecne si vyberiem konkretne veci....
inak som maniak na okna,takze tie umyvam skoro nonstop 😀
a co sa zahradky tyka,uz by som v nej sedela tiez stale...ale zatial drobec nedovoli 😉