Kedy plánujete pripraviť záhradku a balkón na jar?

daska_tesco
19. mar 2014

Milé mamičky, už pripravujete záhradku alebo balkónik na jar? Alebo počkáte na teplejšie počasie? Tri z vás za príspevky odmeníme v piatok vlhčenými obrúskami Tesco Loves baby. Pripájam aj e-kupón na dovoz zdarma na vyskúšanie služby Tesco Potraviny domov. Teraz vám okrem potravín môžeme priviezť domov aj pomocníkov do záhradky – drobné náradie, kvetináče či substráty so zľavou do 30 %: http://potravinydomov.itesco.sk/sk-SK/Product/B...
Pekný deň 😉

monchitv
19. mar 2014

Dobrý deň, tak my sme sa posnažili a už máme posiate: mrkvu, petržlen, paštrňák, postrkanú cibuľku a aj cibuľoviny...V truhlíkoch na okne zas kvety...Bolo tak krásne počasie, že nám nedalo a založili sme si aj teplú hriadku. Tam máme vysiate šalát- Král máje, červený kučeravý a aj dva druhy reďkovky...Držte nám prsty a palce aby to nebolo zbytočné...Prajem pekný dník. Monika 🙂

lia6
19. mar 2014

Weru, pripravujem už dlhší čas...keďže sme si kúpili bytík s krásnou terasou(23m štvorcových), tak sa realizujem...mám tam hrozno, ríbezle, čučoriedky, višňu peruánsku...na okne v byte mám už sadeničky byliniek, papriky, paradajky, hrášok a všetkého možného-náš starší miluje ovocie a zeleninku, a aj my tak sa vyžívam 🙂 ...tento týždeň som si kúpila goji, lieskovce a ešte si chcem jablonku, ktorá sa dá pestovať na balkóne, v črepníku...samozrejme skúšam a vysiala som si chia a quinou-už pekne rastú 🙂 ak objavím ešte niečo, čo ma zaujme, tak porozmýšľam a možno kúpim...už sa teším na výstavu záhradkár v apríly v Trenčíne 🙂 črepníky som si pokúpila vačšinou u vás...ale ešte isto dokúpim 🙂

vrtulnik
19. mar 2014

Ano pomaly si už záhradku pripravujeme. Aj my sme už posiali zeleninku ako mrkva, petržlen, cesnak a cibulku. Samozrejme bolo treba postarať sa aj o naše ovocné stromy, ríbezle a egreše, takže sme ich prestrihali, aby nám dobre zarodili. Doma na parapetných doskách už mám hrantíky s rajčinkami a paprikami, ktoré si potom vysadím do záhrady a fóliovníka. Snáď sa mi vydaria. Takže sa už moc tešíme na naše záhradníčenie 🙂 🙂 🙂 .

wanda123
19. mar 2014

jujj, parada, ja som sice substraty od vas objednavala uz minuly tyzden, ale tak este nejake objednam. to je dobre, ze ste ich dali do ponuky. kludne by ste do ponuky mohli hodit ak tie kochlikove rastliny - co sa predavaju po 6 kusov - petunie a muskaty.. nech to vlacit nemusim

alicuocka
19. mar 2014

@daska_tesco ja planujem dat vsetko na balkon v polovici aprila, ale to zalezi aj od pocasia, ako sa bude drat, nech mi kvietky nepomrznu. zatial mam pekne doma na oknach pripravene kochliky.
a zaciatkom aprila samozrejme pojdem na trh pokusit vsetky priesady, paradajky, jahody, cucoriedky.
a potom uz budem len cakat na obrovsku urodu 🙂

demether
19. mar 2014

mame sice nie velky balkon, ale semena papriky, rajciny, levandule, tahavych kvetov, redkovky mi uz klicia. este sa chystam na kuchynske bylinky. ked budu planty schopne presadenia, pojdu do vacsich debniciek a potom uz na balkon.
medzicasom zatial planujem, ake kvety posadim do hrantikov na zabradlie balkona. tesim sa, ako to bude vyzerat, aj ked nemame najpriaznivejsiu polohu balkona - menej slniecka, len dopoludnia. zato sa vsak snazim, aby som si vybrala kvety, ktore su vhodne a ktore budu za menej slnka vdacne.
rajciny a paprika je test tohto roka. ked aj jeden plod sa urodi, pre potesenie postaci 🙂

katuska80
19. mar 2014

počkáme na lepšie počasie 🙂

evkapen
19. mar 2014

my mame balkon a upraceme ho ked prestane fukat tento strasny vietor a pocasie sa ustali..

zabka88
19. mar 2014

tak ja už mám semienka posadené, tiež si pestujeme vlastné priesadky 🙂 Bylinky ostanú na okne, rajčinky, uhorky keď podrastú a po pikírovaní zosilnia pôjdu na balkón. Ešte ma čakajú tekvice a baklažán a možno tento rok skúsim aj jahody 🙂

milota164
19. mar 2014

my mame uz hlinu nakupenu a tiez cakame ked sa vycasi a zacneme skrasovat🙂

juranka
19. mar 2014

@daska_tesco ja som si uz tiez kupila nejake tie bylinky, posadila do pekneho crepnika. Uz iba caka nato, kym sa nastahujeme do noveho bytiku 🙂 planujem ho postavit na vonkajsiu parapetu. Dufam, ze sa im tam bude darit. Nakukam uz do kvetinarstiev ale aj sledujem ci nebudu v akcii v tesku prve muskaty. Na tie sa strasne tesim 🙂 sice som si nasadila aj muskaty zo semienok z minuleho roku ale kym narastu tak to bude este nejaky ten mesiac trvat... Je najvyssi cas na pracu v zahradke. Vonku to uz zavana jarou 😉

skerinko
20. mar 2014

Bývame v paneláku s nie moc veľkým balkónom, takže sa sem veľa nezmestí. Zatiaľ som si vysadila sedmokrásky, ktoré nám skrášľujú vonkajšiu parapetu a mám kúpené ďalšie hrantíky ,do ktorých plánujem kúpiť a vysadiť muškáty (tie minuloročné nám bohužiaľ neprezimovali ☹). Určite keď bude ešte teplejšie plánujem balkón i vymaľovať, aby sme sa na ňom cítili čo najpríjemnejšie. 😉

anda2
20. mar 2014

muškaty už presadené v črepníkoch, a dnes mi prišiel balík so starkla, tak môžem sa realizovať s kvetmi dnes, a jahody vysadiť asi len zajtra, ale už začinam

chrenkovae
20. mar 2014

Byvame v rodinnom dome+velku zahradu.A sadenie sme už začali minuli tyžden prve boli zemiaky nech mame skore nove zemiačiky.Včera sme zasadili mrkvičku,cibulku.A okrem toho sa staram aj o kvetinkovu zahradku+skalku.Milujem kvetinky. 🙂 🙂

moname
20. mar 2014

Nechávam si tieto aktivity na víkend,sľubujú pekné počasie,bude to super relax 🙂

martinkatinka
21. mar 2014

Minulý rok v oktobri sme sa presťahovali a máme teraz krásny balkón s rozlohou m štvorcových, už som si v Tescu kúpila hlinu a kvetináče a chystám sa nasadiť si nejakú zeleninku 🙂

daska_tesco
autor
21. mar 2014

Milé mamičky, ďakujem za vaše príspevky a trom z vás pošlem vlhčené obrúsky Tesco Loves baby: @skerinko, @vrtulnik, @monchitv. Výherkyne, prosím, pošlite mi vaše kontaktné údaje do správy. Krásny deň!!! 🙂

daska_tesco
autor
23. mar 2014

Milé mamičky, ďakujem za vaše skvelé zapojenie do fóra Mesiac s Tesco Potraviny domov - službou dovozu potravín a ďalších potrebných vecí pre domácnosť až k dverám bytu: http://potravinydomov.itesco.sk/sk-SK/
Dnes končíme, ale získala som od vás počas troch marcových týždňov množstvo pozitívnych ohlasov aj nápadov a tipov na zlepšenie, ktoré postupne zapracujeme. Služba aktuálne funguje vo vyše 90 mestách a obciach Slovenska a čoskoro ju rozšírime do ďalších miest. Ak chcete byť informované medzi prvými, predregistrujte sa tu: http://www2.itesco.sk/potravinydomov/predregist... Prajem vám ešte krásny víkend a pripájam e-kupón na dovoz zdarma na vyskúšanie služby Tesco Potraviny domov. Ďakujem, ste skvelé! 😉 🙂