Je bezpečné tancovať v tehotenstve?

slecnalu
21. aug 2012

Je bezpečné tancovať v tehotenstve, dá sa to nejak skĺbiť, alebo sa to úplne vylučuje?

elephant
21. aug 2012

@slecnalu Prečo by to nemalo byť bezpečné? Jedná sa u nejaký supernebezpečný druh tanca, ako napr. tanec na lane nad priepasťou? 😉

manittu
22. aug 2012

@slecnalu ja som sa vydavala v 4 isla som uz do 5 m, dr. mi povedal jednou vetou, tancovat mozte len nie prehanat, len v ziadnom pripade vyskakovat, skakat...cize urcite nie kazdy den alebo casto, zeby neake diskoteky, zumbovanie ani podobne to uz ani neviem ako vyzera 😀 ...neviem aký druh tanca myslís...

zuzana17
22. aug 2012

@slecnalu pokiaľ nerobíš nejaké akrobatické kúsky 😀 , tak môžeš kľudne tancovať 🙂 😉

ivka1984
22. aug 2012

no ja som mala svadbu ked som bola v 5.mesiaci a to si vsetci mysleli ze porodim 😀 uzila som si to ako nikdy predtym kedze milujem tanec pretancovala som celu noc nic mi nebolo dokonca som tancovala este aj den pred porodom boli sme na oslave no tak dobre hrali ze som nemohla sediet 😉 myslim ze pokial tehotenstvo prebieha bez problemov pohyb je uzasna vec pri oboch tehotenstvach som sa vela hybala a v druhom som bola na svadbe na zaciatku 9.mesiaca a zvladla som este aj tanecny parket oba porody som mala rychle takze mozno aj ten pohyb k tomu prispel to je moj nazor na tanec a celkovo pohyb do 37tt som chodila plavat s malym takze super

jankab82
22. aug 2012

@ivka1984 presne tak, uplne suhlasim, ja som sa vydavala v 6. mesiaci a tiez som sa super vytancovala, co sa mi teda kazdy divil, a vsetko bolo v pohode a to som este cele tehotenstvo marodovala

pifina
22. aug 2012

my sme chodili na kurz asi tak do piateho mesiaca, potom som uz nezvladala rychle tance 😅 a zacal byt problem aj s tanecnym drzanim kvoli brusku 😀

vi3ka
22. aug 2012

@slecnalu kľudne si tancuj ak to nemáš od gyn. zakázané. ja som pri prvom tehu bola na 4 svadbách a vždy som si zatancovala-v roznom štádiu tehu. ale najrýchlejšie len do polky i to decentne-čardáš by som už asi nerozdýchala:D alebo na moderné. sama budeš cítiť kolko toho zvládneš. my ideme teraz na svadbu a teším sa že si zatancujem 🙂

edulkobaby
22. aug 2012

Ja som sa v 7tt vydavala a pretancovala celu noc az do rana.

nela82
22. aug 2012

@slecnalu ak mas rizikove tehotenstvo-tak urcite je tanec aj nebezpecny.

petermodrovsky
22. aug 2012

Ahojte, nie som doktor, ale ucil som niekolko parov kde cakali dieta a bolo to uplne v pohode. Tempo sa da prisposobit podla vlastnej potreby, urcite to nemoze ublizit, ............. pokial sa nedate na akrobaticky rock n roll. :o)

juliet221
23. aug 2012

ahojte. ako dieta som chodila na tanecnu . milujem tanec. pri starsom syncekovi som mala rizikove tehotenstvo a akurat par dni co ma pustili z nemocnice po 2 tyzdnoch tak sa vydavala moja sestra. davala som si pozor, troska sa obmedzila ale uzila som si to. bola som plna energie vladala som robit vsetko cele tehotenstvo. tancovala som kedy sa dalo . pri upratovani pri vareni, so syncekom ked sa narodil a bolo to superdodavalo mi to este viacej energie citila som sa lepsie.a teraz ked cakame 2. babo tak tak isto si tancujem kde sa da .samozrejme len doma. a pokial niesu take horucavy ako teraz tak mi to pomaha. teraz sa ku mne pridava aj syncek. tiez ma riadny temperament asi po mne rad tancuje. aj ked ma len 2,5 roka mam pocit ze sa to zacina podabat aj na tanec. no proste mne tanec pomaha . pokial nemate vazne problemy tak je to super.mozno aj ten tanec mi pomohol sa bez problemov hybat cele 1.tehu a aj teraz nemam problem vyjst na 6.poschodie peso a ani som vela nepribrala ako niektore mamicky.

mijunik
23. aug 2012

Ahojte, mne, keď som čakala dcérku, doktor povedal, že také tance ako polka a valčík, kde sa žena krúti, že také nie sú práve šťastnou voľbou, lebo pri tom krútivom pohybe sa môže omotať pupočná šnúra. Neviem, či je to pravda, ale dávala by som si pozor. Asi hlavne v tých skorších štádiách, keď má bábenko v brušku veľa miesta a môže tam robiť kotrmelce. 🙂

lara1705
23. aug 2012

v 9 mesiaci tehotenstva som vytancovala celu noc na svadbe a kamaratky a nič mi nebolo, každy sa len čudoval, že tak ešte vyskakuem a to boli ludovky. 🙂