Chceli by ste, aby vaše dieťa súťažne tancovalo?

noname26
22. aug 2012

Súťažný tanec je nádherný šport, ktorý formuje telo i charakter, dáva eleganciu. Prináša aj tvrdý tréning, zanecháva na tele svoje stopy, nedá sa vyhnúť ani prehre či sklamaniu (ako v každej súťaži). Chceli by ste, aby Vaše dieťa žilo tancom až v takomto tempe?

pectore
22. aug 2012

ak by ho to bavilo, preco nie... ale do nicoho netlacit na silu... to je zaklad.

sisaha
22. aug 2012

na to,aby sutazne moje dieta tancovalo musi mat predvsetkym predpoklady. Darmo bude nieco chciet, ked bude z neho poleno. Tak ako nie kazdy moze byt vrcholovy sportovec, tak isto nie kazdy moze sutazne tancovat. No a potom je to nezriedka aj otazkou financii a moznosti spravnej organizacie času v rodine....

katka1981
22. aug 2012

Skor nie, ako ano. Nech robi rekreacne akykolvek sport, ale profesionalne nie. Je to krasne, ale co profi sportovec, to invalid. Nech je stastna, nech robi, co ju bavi. Ak ju bude bavit tanec, budeme ju podporovat, ak ju bude bavit spievat, podporime ju rovnako. Ale vrcholoveho sportovca z nej velmi nechceme. Ale ak by ju ten tanec mal urobit stastnou, bude to jej volba.

katia7
22. aug 2012

nie 😉 😀

nikuska265
22. aug 2012

ak by ju to bavilo a bola by v tom dobrá, určite ju budem podporovať aby to niekam dotiahla. ja som dlhé roky tancovala, no život ma potom zavial iným smerom, manžel sa venuje futbalu. určite chceme malej vymyslieť nejaký šport/krúžok ktorý by ju bavil, v čom by bola dobrá a mal nejaký zmysel, ak si vyberie tanec, budem rada 🙂

elephant
22. aug 2012

Ja som súťažne tancovala, a keby moje dieťa chcelo tiež, tak ho v tom podporím. Súťažne neznamená profesionálne, je to krásny šport. Ja som prestala tancovať v 17-tich rokoch, pretože ma o tom presvedčil ortopéd. S tancom ako takým to ale nesúviselo, mám akýsi iný typ tvaru jabĺčok a trochu ma po namáhavých tréningoch pobolievali kolená, ortopéd ale zo mňa dobreže neurobil kripla. Ľutujem, že sme sa na jeho názor nevyprdli, v priebehu rokov je jasné, že príšerne preháňal, tanec mi po skončení veľmi chýbal.

Ad prehry a sklamania - k životu to patrí, a je dobre, keď sa s tým dieťa vyrovnáva pri športe. Rozhodne dieťa neplánujem ochraňovať od všetkých sklamaní. 🙂

gabika3105
22. aug 2012

ano ano ano, moja mala tancuje spolocenske tance od septembra takze jeden rok, velmi jej to ide a hlavne ju to bavi a uz sa velmi tesi na to ked pojde prvy krat na sutaz,aj ked vie ze este bude musiet vela trenovat, len dufame,ze si to jej partner nerozmysli... 😀

ktalcikova
22. aug 2012

nasa starsia dcérka tancuje spoloceenské tance už štvrtým rokom a učí sa prehrávať aj vyhrávať, myslím že je to do života dobrá škola a napriek častým tréningom a preplneným víkendom som rada že sa niečomu zmysluplnému venuje a nenudí sa ako väčšina jej kamarátok a susediek 🙂

petermodrovsky
22. aug 2012

Sutazne tancovanie je v roznych leveloch a je najlpesie ked deti k tomu pridu z vlastneho presvedcenia a potom to nabera iny rozmer. Ako napisala ktalcikova, decka sa ucia prehravat aj vyhravat a stale je to pre ne zabava a zazitok. Sutazne neznamena profesionalne. Je tam dobra partia, zdrava rivalita , decka to z mojich skusenosti tesi. 🙂

ivett1
23. aug 2012

ahoj, ja by som určite chcela, aby naše deti tancovali aj súťažne, keď sa tomu už budú venovať...a bude ich to baviť 😉 myslím, že účasť na súťaži by podporila ešte viac ich záujem...a hlavne chuť zdokonaľovať sa...taký hnací motor...napr. "aj ja chcem byť tak dobrá ako to dievčatko s tým chlapcom..." niečo v tom zmysle....ak by ich náhodou "vášen" k tancu "chytila", tak tie súťaže by boli, podľa mňa, dobrou motiváciou...kedysi som "behávala" a pokiaľ som chodila na súťaže, tak ma to neskutočne bavilo a nevidela som v tom tú "drinu", takže si to viem celkom dobre predstaviť...ale, je tu tá podmienka...musí to deti hlavne baviť😉...netreba ich nútiť, toto musia chcieť ....🙂