Nutrilon HA versus klasický Nutrilon po 6. mesiaci. Poradíte?

lillie79
30. júl 2013

Dobry den prajem, rada by som sa spytala na Vas nazor ohladne Nutrilonu HA a klasickeho Nutrilonu. Momentalne mam 4 mesacne babetko a musela som zacat prikrmovat umelym mliekom. Vzhladom k tomu, ze sme obaja s manzelom alergici (trava, byliny...) aj nas takmer 4 rocny syncek, nam pediatricka doporucila HA verziu mlieka. No alergolog mi doporucuje prikrmovat tymto typom mliecka iba do cca 6-8mesiace veku dietata a potom mi navrhuje pokracovat s klasickym tj. nie HA verziou mlieka. Vraj posledne studie dokazali, ze ak dieta nepreukazuje ziadne alergie nedoporucuje sa krmit hypoalergennymi mliekami. Pre informaciu, dcerka zatial nepreukazuje ziadne formy alergie. Do 3 mesiacov bola plne dojcena a od 3 je prikrmovana Nutrilonom 1 HA.
Aky je Vas odborny nazor? Vopred dakujem za odpoved. Monika

junovka
30. júl 2013

suhlasim s alergologom.Toto som presne riesila pri mladsej.My sme od zaciatku krmenia na UM boli vyslovene na klasickom Nutraku, dnes ma dcerka 6 rokov a nevidim, zeby trpela nejakymi alergiami, hoc moj manzela a starsia dcerka su alergici.

andrejka1974
30. júl 2013

u mna deti brali nutrilon ar a ine mlieko nechceli a tak som im ho nechala do 3 rokov, sama uvidis ako si zvykne, najmensia mala mliecko anticolics a v roku sme presli na normalny nutrilon 2 a pije mi ho v pohode, zvykla si 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 takze zalezi od dietatka 🙂 🙂 🙂

nutrilon_lucia
30. júl 2013

Pekny den prajem. Ano, suhlasim s nazorom alergologa. Prevencia HA mliekom nie je u kazdeho dietatka rovnako dlhu dobu. zalezi aj na type alergie, ci su obaja rodicia alergici, o aky typ alergie ide, ci sa u dietatka v prvych mesiacoch prejavil uz niektory z priznakov alegie. Ale skustocne je odporucanie cca do 6-10 mesiaca a potom pokojne postupne prejst na klasicke dojcenske mlieko.